Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bátortanalítják el a...

Miért bátortanalítják el a gyakoris válaszolók a husky fajta előtt álló vásárlókat?

Figyelt kérdés
Pl. engem már nagyon zavar. Feltesz egy kérdést,és aztán mindenki csak szidja a kérdezőt,hogy így meg úgy. Valószínűleg gondját tudja viselni,és érdekli a kutya olyan szinten,hogy törődjön vele,ha már kérdést tesz fel róla. Nekem is van huskym,és kb fele igaz annak,amiket ezek a válaszolók adnak. Mindent túloznak. Legyenek szívesek az ilyenek léállni!

#husky #köcsög válaszolók
2016. nov. 17. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak az igazat mondjuk, ezzel csak egy ártatlan állat életét akarjuk "megvédeni" és a szaporítók támogatását akarjuk megelőzni...
2016. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon nem egyszerű fajta. Aki amúgy alkalmas a tartásara, azt nem fogjuk tudni lebeszélni, meg egyébként is inkább beszéljünk le tizet, mint hogy egy kutya az utcán kössön ki.
2016. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De mutass egy olyan kérdést, ahol a valóban rátermettnek tűnő válaszolót próbálják lebeszélni. Én még ilyet nem láttam semmilyen fajta esetén.
2016. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__475000-husky-..


Például,itt is vannak,amik olyan hülyeségek. És az ilyen hülye megjegyzéssekkel csak lebeszélik a gazdikat,akik ilyen kutyát akarnak. Az én huskym például (egyébként Jaxx a neve) egy "Egy bújós, nagyra nőtt mackó",és az egyik válaszoló azt mondja,hogy csak kezelhetetlen lesz,aki ilyen kutyát akar. Én ilyet is akartam volna,kiskorában sokat foglalkoztam vele,minden héten 2x kiviszem egy hatalmas bekeretezett portára,ahol kedvére futkározhat,meg ott tanítgatom. Minden estefelé megyünk futni,meg persze nap közben boltba járás esetén 'ki ér haza előbb' :D (Az enyém nem szökik el,ha otthonról pórázzal a boltig megyünk,akkor visszamegy,megszokta már,kiskorában ezerszer megtettük a távot vele). És abban is egyetértek,hogy nem mindenkinek való,meg hogy megvédeni szeretnétek a kutyust,de abszurd dolgokat írni,és ezzel elbátortalanítani a fajtától a gazdit nagy hülyeség! Persze,tisztelet a kivételnek,aki nem hülyeségeket írkál.

2016. nov. 17. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akiben van elhatározás és komolyan gondolja az rendesen utána néz, és pár negatív komment nem tántorítja el ha ez az álomfajtája. Nekem is mindenki mondja hogy a mali pörgős, külön életforma a tartása, ne vegyek, inkább nj...viszont és én csak azért is veszek majd egy malit (mert ez az álom fajtám) amint időm és tudásom lesz hozzá...megvan az elszántságom, tudom mit akarok és akarom ezért tudok rá várni és előbb tanulok és rendezem a körülményeimet.
2016. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Ez a kérdés 2009-es... Te mostanábant említettél.

Én kb. január óta aktív gyakorizó vagyok,de nem sok a husky-s kérdés... A 7 éve megtörtént,hogy lenne mostanában? "-.-

2016. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A husky nem egy "rossz" kutyafajta. Az emberek csalódásai a tudatlanságból és a hozzá nem értésből fakadnak. Gyönyörűek, a kék szem iszonyat vonzó, persze, hogy divatkutya lett. Egy bújós, nagyra nőtt mackót várnak, persze, hogy a kutya kezelhetetlenné válik...

Van egy alapvető jelleme, temperamentuma, előnyei, hátrányai, mint minden más fajtának.

Ha értesz kutyául, tudsz kutyát (fel)nevelni,, tudsz neki biztosítani napi megfelelő mozgást, szellemi fárasztást, esetleg el tudod hordani kutyasuliba, akkor bátran vágj bele.

Semmivel se nehezebb jó kutyát nevelni belőle, mint egy staffiból vagy egy kaukázusiból, csak ismerni és érteni kell a fajta igényeit."

Erre gondolsz? Ez tök normális válasz. Pont azt mondja, hogy nyugodtan vágjon bele, ha eléggé rátermett. És a többi is teljesen normális válasz.

2016. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy kutyás ismerősöm szokta mondani, hogy ha valakit le lehet beszélni a kutyatartásról, annak nem való kutya. Ha az embert eltántorítja az, hogy a kutyáját rengeteget kell majd mozgatnia, a nevelése kegyetlenül nehéz -és nem a pórázos sétáról és a bekerített kertben való elengedésről van szó- és ezzel a kutyával bizony dolgozni kell, nem elég a napi fél óra séta, akkor annak kapásból nem való husky.


Az pedig, hogy érdekli a gazdákat a kutya, mert feltett itt egy kérdést... Ez egy aranyos, naiv elképzelés. Hány olyat látsz, hogy a kutya beteg, és a gazdi rinyál, hogy mit tegyen. Persze az orvos nem jöhet szóba, mert messze van, nincs rá pénz, stb. Biztos őket is annyira érdekli a kutya. Aki itt tesz fel kérdést, az gyakran még ahhoz is lusta, hogy a google-on utána járjon a dolgoknak.

2016. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert arc nélküli válaszolók úgy hiszik, amiket itt leírnak az emberek vagy ahogy írnak, már mindent leszűrnek az emberekről. Ismeretlenül könnyű eldönteni lehet-e vagy sem.

Nekem is van 4-5 órám kutyát lemozgatni, kutyaovizunk, kutyaiskola, majd flyball, és mégis egy kérdésben lebeszéltek a kauról, mert hogy nem való nekem. Vegyek inkább valami lusta kutyát, mert nap közben 3-4 órát nem tudnánk mozogni, meg 1-2 órát egyedül kéne lennie. Az ilyen válaszokon egyszerűen röhögök, hiszen minden kutyának 0-24 futnia/sportolnia kell, 0-24 legyen a gazda mellett és 0-24 legyen tanítva/foglalkozva vele.

Sajnálom akinek husky/kau/border mellett nincs másra ideje, nálunk normálisak a kutyák, és ilyenkor alszanak, amikor éppen gépezek vagy főzök.

2016. nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!