Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta a legjobb...

Melyik kutyafajta a legjobb hosszútávfutó?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem. :)

Rövid távon és sprintben az agarak a nyerők, de hosszútávon... Melyik a legkitartóbb futó? (Én a szánhúzókra tippelnék.)



2016. márc. 22. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is a szánhúzók viszik a prímet.

Szintén nagyon kitartóak, bár nem olyan gyorsak, bizonyos pásztorkutyák.

2016. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. A rövidtáv és a középtáv egyértelműen az agaraké.

Igazából szerintem az agarak lennének a legjobb hosszútávfutók is, ha tudnának "lassan" futni, de ők maguktól mindig gyorsan futnak, amiben viszont természetesen jobban kifáradnak. Mindenesetre 12-15km bringa melletti futtatás meg sem kottyan nekik, simán bírnának 50-60, de akár 80km-t is futni normál kutya tempóban.

Amik még biztosan jók, azok a szánhúzók lehetnek, a közép és kis termetű juhászkutyák és a középtermetű vadászkutyák.

2016. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Rodéziai ridgeback. Afrikai oroszlánölőnek is hívják. Elvileg le tud sprintelni akár 70-80 kmt is.
2016. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hosszútávfutás rekordját egy szánhúzó kutyákból álló fogat tartja , amelyek egy versenyen, Alaszkában megtettek 1680 km-t 11 nap alatt!
2016. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a csehszlovák farkaskutya is előkelő helyen van a sorban, egyrészt a farkas ős miatt, másrészt Csehországban még ma is kötelező a tenyészszemléhez a 70 km-es kitartáspróba. Hogy jobb-e vagy rosszabb, mint a munkavonalú szánhúzók, azt nem tudom.
2016. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a szánhúzók jó tipp, ebben lehet valami. de igazából szerintem azok a közepes fajták, amik még nem lettek "elkorcsosítva" (tehát semmi extra nincs bennük, egy akármilyen keverék is nézhetne ki így), mind jók ebben. de valószínűleg minél közelebb van az "őskutyához", annál jobb.
2016. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!