Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a módja annak, hogy egy...

Mi a módja annak, hogy egy kutyát szépségversenyre vigyek?

Figyelt kérdés
Van egy magyar vizslám és mindenki mondja, hogy annyira szép, hogy vigyem versenyre. Törzsvkönyves ivartalanított.
2016. nov. 17. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajna az ivartalanság kizáró ok. Így már nem viheted hivatalos kiállításra max kisebb hobbi, főként a szórakozás végett megrendezett kis szépségversenyre.
2016. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Milyen butaság ez... na mindegy, nem létfontosságú dolog, csak kíváncsi voltam :)
2016. nov. 17. 20:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is butaság, de ha versenyre viszed a kutyád akkor azt nézik hogy alkalmas-e tenyésztésre...és ha a kutya ivartalan nem sok értelme van, de szerintem is hülyeség így.
2016. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szuka kutyát lehet nevezni, ott nem derül ki az ivartalanítás, nem is figyelik. Kant is lehet, tudtommal nincs megtiltva, csak fölösleges, hisz előírás, hogy meg legyen mind a két heréje. Ha nincs meg, vagy csak félheréjű, kizárják.
2016. nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kan... de mindegy is, ha ez kizáró ok még akkor sem vinném , ha ivaros lenne, mert ez egy igazi emberi buzaság.
2016. nov. 17. 21:30
 6/17 A kérdező kommentje:
Butaság
2016. nov. 17. 21:30
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez pont nem butaság. A kiállításnak arról kell -kellene- szólnia, hogy a kutya anatómiailag megfelelő-e a további tenyésztésre. Ha nem megfelelőek a herék, akkor nyilván nem alkalmas, vagyis ne kapjon minősítést.

Ez olyan, mintha egy rotis tenyészszemlén átengednék az ideggyenge és rossz ösztönű rotikat is, csak mert a hobbisták is részt akarnak venni a tenyészszemlén. Akkor így mi lenne a vége? A szabályok teljesen jók, inkább az a gond, az emberi butaság, hogy nem tartják be őket, nagy a korrupció és a csalási lehetőség.

2016. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 itt most az ivartalanításról van szó nem a hibákról. Hülyeség hogy egy szép standardnak megfelelő törzskönyves szukát nem vihetsz kiállításra csak azért mert ivartalanított. Ha tenyészteni nem akart és óvnád a kutyád a betegségektől miért kell lemondani a versenyekről is?
2016. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a kiállításnak kéne arról szólnia, hogy jó kutyákat hozzunk le az almokból. A kiállításnak arról kéne szólni, hogy mennyire felel meg a kutyád a fajta standarnek és mennyire jó a kiállása. A tenyésztési dolgokról döntsön a tenyésszemle és társai. Attól , mert ivartalanítattam a kutyám , még egy gyönyörű törzskönyvezett kutya maradt, de én azért vagyok kizárva a versenyből, mert nem akarom őt tovább tenyészteni ( nem vagyok kompetens a dologban és nem is érdekel) ez szerintem butaság...
2016. nov. 17. 21:55
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
üttesd el egy autóval és viheted a fogyatékos kutyák szépségversenyére
2016. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!