Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az idős kutyát már nem úgy visszük le mint a fiatalt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy fiatal kutyusunk és van egy idős( lassan 15 éves), az idős már kb 2 éve nem szobatiszta hiába van lent napi 3x-4x, fent végzi a dolgát újságra,a konyhába. Úgy kell elképzelni,hogy sétálunk 1 órát,felmegyünk 20-30 perc múlva már bepisil. Van mikor 8-9 órát is kibír.Szóval kiszámíthatatlan,de jó részt fent végzi a dolgát.Ki lett vizsgálva egészséges,elvileg pszichés idős kori rigójája a sok ivás,sok pisilés.

Már megszoktuk,hogy állandóan takarítunk.Mivel tisztaság szerető emberek vagyunk,rendesen takarítunk nem szokott pisi szag lenni.Mielőtt vki megkövezne.


Viszont a fiatalt ha esik ha fúj le kell vinni,mert ő szobatiszta.Nem pisil be.


Ilyen esős időben eléggé rossz két kutyát sétáltatni,eleve nálunk nem túl jó a séta,mert a fiatal menne mint a meszes az idős meg ballag komótosan. Mikor feljövünk ilyen időben akkor kész procedúra a 2 kutya, lemosni a lábakat,hasat,megtörölni majd megszárítani hajszárítóval,elmosni a hámot,nyakörvet,mert az is csupa sár, Kicsit időigényes. Az idős az én kutyám a fiatal meg húgomé,de ő elköltözött albiba a párjával ahová kutya nem mehet szóval lényegében én foglalkozok vele. Heti 2x-3x közösen szoktuk levinni őket vagy pedig ő viszi le őket,mert én dolgozok ő meg hamarabb haza ér.



Kérdésem pedig arra irányul,hogyha ilyen időben csak a fiatalt vinném le az időset meg nem az mennyire helyén való? Az idős így is úgy fent végzi a dolgát,nem szeret már annyira sétálni sem.


Természetesen amikor nem szakad így az eső ő is lent van,szóval nem élete végéig akarom elzárni a külvilágtól.

Csak ilyen egész nap szakadós esős időben.


2016. nov. 12. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attol fugg hogy mennyire igenyli az idos. De szerintem napi minimum egyszer akkor is le kell ot is.
2016. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az idős kutyának is szüksége van a levegőre, a mozgásra.

Neki elég egy rövidebb kör is. Oszd be úgy, hogy legalább napi 2x az idős külön ki legyen víve.

A kutyatartással együtt jár a plusz munka.

2016. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Napi egyszer legalább vidd le őt is, amikor amúgy is rövidebb sétát tesztek. A hosszabbra, ahol a fiatalabb kutyust fárasztod, bandáztok, játszotok stb., nem kell levinned.
2016. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt sajnos nem tudom megoldani,hogy külön legyen a két kutya levíve.


Viszont az jó,hogy a két rövidebbre viszem, a hosszabbra meg nem.


Tudom,hogy szüksége van mozgásra,meg levegőre. Tényleg csak esős,rossz időben akartam őt itthon hagyni.

2016. nov. 16. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!