Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyméretű, rövid szőrű,...

Nagyméretű, rövid szőrű, nyugodt természetű, kis mozgásigényű kutya. Van ilyen fajta?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát keresek, ami nem izgága, emberközeli, de ugyanakkor nyugodt, barátságos. Nem kell hosszú kilométereket futtatni, vagy úszni vinni majdnem napi szinten. A lényeg hogy ne őrüljön meg, ha pl. egyedül van hagyva hosszabb-rövidebb időre.
2016. nov. 17. 23:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb kutyám egy örökbefogadott német juhász. Egyáltalán nem nehezebb őket nevelni, sőt, egy kölyökkel sokkal több a macera.
2016. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy én a menhelyes kutyáktól azért tartok ilyen szinten, mert van pár ismerősöm, akik ilyen kutyákat fogadtak be és tőlük hallottam hogy nagyon nehezen tudták őket rendre szoktatni, vagy egyáltalán nem. Viszont azt is tudom, hogyha egy kölyökkutyát veszek magamhoz, akkor az napi 24 órás felügyeletet és rengeteg törődést igényel (akár az embergyerek) amíg nem jut el abba a korba, hogy önálló lesz. Ha valaki viszont kevés szabadidővel rendelkezik, ráadásul egyedül is él (magyarul nincs senki, akire rábízhatná a kutyust) akkor nem javallott kölyökkutyát magához vennie.

Jelentős szerepet játszik ebben a kutya fajtája is, mert minden kutyának más a temperamentuma neveléstől függetlenül. Viszont nem lehet tudni, hogy a viselkedés milyen lehet egy keverékkutyánál, ami még felnőtt is ráadásul. Én nagyon szívesen befogadnék menhelyes kutyákat is (mert őszinte sajnálatot érzek minden blöki iránt, ami menhelyre került) de nem tudhatom, hogy milyen jószágot veszek magam mellé. Nem tudom hogy az állat szempontjából milyen elvárásoknak kéne megfelelni. A menhelyi gondozók pedig nem minden esetben lehetnek kompetensek a kutya viselkedésével kapcsolatban.

2016. nov. 18. 20:03
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekem a két kutyám ugyanolyan fajtájú. Közeli rokonok, nagyon hasonlítanak egymásra külsőre, de ennyiben ki is merül a hasonlóság :)

Viselkedésüket, belső tulajdonságaikat tekintve lehetne egy bernáthegyi és egy csivava is.

Ha elhozod a kiskutyát, azért jó lenne, ha otthon tudnál vele maradni egy-két hetet, vagy legalább egy hosszabbított hétvégét, hogy együtt lehessetek és ki tudjátok alakítani a napirendet.

Sokan vállalnak egyedül is kutyát. Nagy felelősség, de ha már eleve ennyire felkészült vagy, neked is menni fog :)

(Bárhonnan is választasz majd magad mellé kutyát)

2016. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!