Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi két kutyatápról? Az előitéletek elkerülése érdekében csak összetételeket írok.

Figyelt kérdés

1. válogatott gabonafélék, hús és állati származékok (20%, ebből 4% baromfi, 4 % marha), olajok és zsírok (ebből 0,4 % napraforgóolaj), növényi eredetű származékok (ebből 1% szárított répapép, ásványi anyagok.


2. Gabona, hús és állati melléktermék (8%*), növényi fehérje kivonatok, olajok és zsírok, növényi eredetű melléktermék, zöldség (1,1% szárított cikóriagyökér), ásványi anyagok. *16% rehidrált húsnak és állati mellékterméknek felel meg: min. 4% csirke.


Mint látható egyik se csúcskategória.



2016. nov. 18. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sz.r mindkettő, mivel fő összetevőjük a gabona. Nem kutyáknak valók.
2016. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem látok jelentős különbséget a kettő között és egyik se túl szimpatikus.
2016. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szarok...
2016. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pocsékok.
2016. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyik rosszabb, mint a másik.
2016. nov. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pocsék, borzasztó, szörnyű. Mindkettő. Egyformán.
2016. nov. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Esetleg a Dog Chow?
2016. nov. 19. 07:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Most tulajdonképpen mi a kérdésed lényege? A szar tápok közül keresel egy kevésbé szarabbat?
2016. nov. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 Az is szar.


Ha ilyen 5-600Ft/kg a keret, akkor is találsz normálisabbat. Például:

"Csirkehús 41%, kukorica, búza, rizs, csirkezsír (tokoferolok által védett), lazacolaj, sörélesztő, natúr aroma, szárított alma, ásványi anyagok, gyógynövény és gyümölcs kivonatok (300mg/kg), mannan-oligoszacharidok (150mg/kg), fruktooligoszacharidok (100mg/kg), schidiger-jukka kivonat (80mg/kg), organikus réz, organikus cink, organikus szelén." Ez annyival jobb, mint amiket te leírtál, hogy:

- konkrétan HÚS van benne (hús & állati származékok a vágóhídi maradék fedőneve, nézz utána!)

- tudod, milyen állat húsa

- megnevezik a szénhidrátforrást is (bár sem a kukoricáért, sem a búzáért nem ugrálok, de ha ennyi a keret...)

- nem próbálják megdobni a fehérje tartalmat a kutyák számára nehezen emészthető növényi fehérjékkel.

(Amúgy a Brit Premium Adult Medium Breedről van szó.)

2016. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Alapvetően teszt jelleggel indítottam ezt a kérdést. Eléggé képben vagyok a tápokkal kapcsolatban, de amikor egy évvel ezelőtt elkezdtem a tápokról információkat begyűjteni meglehetősen sok furcsaságot tapasztaltam. Az első, hogy ha valaki chapi, darling, pedigre, stb. alternatívát keres, akkor rögtön hasonló árkategóriájú, de sokkal jobb tápként ajánlják neki a dog chow-t. Akkor elmondom, hogy az első táp aminek az összetételét leírtam az egy Pedigree adult, a második pedig egy dog chow adult.

Feltételeztem, hogy ha azt írom, hogy melyik a jobb a Pedigree vagy a dog chow akkor rögtön a második lett volna a nyerő, miközben semmivel sem jobb táp, mint a hiperekben kapható bármelyik másik. Érdekes, hogy sokan hivatkoznak rá, hogy az összetételt kell nézni és mégis sokkal jobbnak tartják a dog chow-t vagy más hozzá hasonló csak szaküzletben kapható tápot.


Mint ahogy itt más is említette a Brit tápokat, én is arra jutottam, hogy jelenleg az egyik legjobb ár-érték arányt képviselik, és már elfogadható minőségnek számít.


Szóval bocsánat mindenkitől, csak tesztelni szerettem volna a reakciókat, megmondom őszintén pozitívan csalódtam, azt hittem az eddigi tapasztalatok alapján, hogy amikor rákérdezek a dog chow-ra akkor lesz néhány válasz ami azt írja, hogy az azért jobb a másik kettőnél.

2016. nov. 19. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!