Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavarnak az előítéletek?

Titeket zavarnak az előítéletek?

Figyelt kérdés

Kiskutyások!

Titeket nem zavarnak ezek az ostoba előítéletek ?

Pl.A yorkiknál és csivaváknál h milyen agresszívak ... Meglátnak egy yorkit vagy egy kistestű kutyát és egyből azt gondolják , hogy agresszív!

Miért nem fogják fel , hogy vannak kivételek ?

Felháborító!


2011. jún. 15. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
mekkora gondjaid vannak,bárcsak ez lenne a legnagyobb problémám...
2011. jún. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ki mint él,úgy ítél."

Viszont ha nyugodt álmot szeretnél akkor Neked se legyenek ellenérzéseid az előítéletekkel élőkkel szemben.

:P

2011. jún. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Túl kell lépni rajta, és be kell bizonyítani, hogy nem minden kutya olyan hárpia.

Sajnos nem véletlen, hogy ez az általános vélekedés. Ezek az 1-2 kilósra tenyésztett yorkik, akiket a szőke cicababák a hónuk alá csapva hurcolnak, borzalmasan vannak szocializálva, és nevelve.

Nekem is yorkim van, kutyaiskolába jártam vele, és egy okos, kiegyensúlyozott kutya. Néha megugat 1-2 embert, vagy kutyát, de mit csináljon egy kutya, aki még ráadásul terrier is:)

Nekem elég az, ha a saját kutyámmal bebizonyítom, hogy nem egy kis ideggörcs, a többiek meg oldják meg.

De valószínűleg a kistestűekben eleve van van valami frusztráció, én sem lennék nyugodt, ha minden ember 5x-10x nagyobb lenne, mint én.

2011. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem zavar, a saját dolgommal törődöm.

Egyébként életemben csak 3 kutya próbált megharapni, abból 2 pincsi, 1 meg tacskó keverék volt:P Szóval nem minden előítél nélkülözi az alapot...

2011. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen eléggé zavaró tud lenni. Nekem palotapincsim van. Rájuk is mindig azt mondják, hogy idegbetegek stb. Pedig teljesen nevelés kérdése. Nem egy pekingit ismerek akinek semmi gondja nincs. Én minden nap járok futtatóra is az enyémmel. Nagy kutyákkal is haverkodunk. Persze mikor mondom, hogy pincsim van akkor sokan mondják, hogy jaj biztos kis idegbeteg, meg hogy nekik milyen rossz tapasztalatuk volt már velük kapcsolatosan.

Hát most istenem, nekem nem egy fajtával volt negatív tapasztalatom. Még az általam imádott fajtákkal is még is ettől még imádom azt a fajtát, mert nem általánosítok. Az egyedet nézem sosem a fajtát. Nem szerencsétlen kutya tehet róla ha félrenevelik. Meg arról sem, ha ideggyenge mert nem magától született meg az emberek hozták le az almot pusztán pénzéhségből...

Persze aki megismeri a kutyámat rögtön pozitívan csalódik a fajtában, de pont ezért jó, mert így bebizonyítjuk, hogy ugyan az a fajta jó kezekben egy álomkutya is tud lenni :)

2011. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem van szerencsém mind két típussal itt a lakótelepen sok inkább az agresszívebb nem szocializált kutyák de vannak kivételek. Mondjuk az én vizslám találkozik egy idegsokkos blökivel szét tudnák marcangolni de amelyik normálisan van szocializálva olyan szépen el tud vele játszani. Szóval egy szó mint száz az előítéleteknek sok ostoba gazdi az oka aki mint az előzők is írták a cicababák csak felkapják be a tatyóba és kész nem élhet normális kutya életet az a szerencsétlen ezért lesz ilyen agresszív a legtöbb ilyen kisebb kutya.
2011. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Annyi szaporított "szobacirkáló" van.. és ha nem jó kezekben van, akkor persze, hogy átveszi a falkavezérséget, és agresszívé is válhat. Persze vannak kivételek (de ezek a kivételek az esetek 80%-ban a tenyésztett kutyák, és aki tenyésztett kutyát vesz, az valamennyi ért is hozzá.) Szerintem emiatt van sok embernek előítélete.. Városokban amúgy sem láni sok olyan apró kutyát, akivel normálisan van foglalkozva, mivel sok ember meggondolatlanul, csupán divatból vesz kutyát. De mégegyszer kiemelem: vannak kivételek, és én nagyon tisztelem azokat a kutyásokat, akik normálisan, következetesen foglalkoznak a kutyáikkal.:)
2011. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mikor elolvastam a kérdést, rögtön a "harcikutyákra" gondoltam, mert ha előítéletekről van szó, akkor először ők jutnak az eszembe. Bevallom én sem rajongok a kiskutyákért, de én a gazdi és a kutya viselkedése után ítélkezem csak. Valóban elég sok a negatív példa, pláne, hogy a yorkik manapság is nagy "divatukat" élik. Sajnos...mert rengeteg ember ebből gazdagszik meg. De azokkal az emberekkel, akik a kis kutyákra is kutyaként tekintenek és rendesen nevelik őket, velük semm bajom.
2011. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat .

Az első meg elmehet a p...... :)

2011. jún. 15. 23:02
 10/13 anonim ***** válasza:

bocsi én kutyát tartok nem hörcsögöt,így nincsenek ilyen gondjaim...ennél nagyobbak vannak,de az már az én dolgom...:)

első voltam :D

2011. jún. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!