Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle előítéletek? Tényleg...

Beagle előítéletek? Tényleg olyan rossz kutya, amilyennek beállítják őket?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta foglalkoztat az a dolog, hogy miért vannak ilyen előítéletek a beagleről! Nagyon sokan ítélkeznek, pedig lehet hogy soha nem volt ilyen kutyájuk, csak hallották, hogy ilyen meg olyan! És nem lehet, hogy az a kutya, azért olyan amilyen, mert nem megfelelő a nevelése? Én azt vallom, hogy minden kutya olyan amilyennek nevelik őket (akarva, akaratlanul). Nektek mi a véleményetek? Érdekelne nagyon! Hozzá teszem egy jó nevelt beagle tulajdonod vagyok.
2012. febr. 16. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy rossz! Ezt senki nem mondta.

Kopó, akiben nagyon erős a vadászösztön, és ez nagyon sok energiával párosul. Ha ez az energia nincs levezetve, akkor nehéz tanítani, mert nem koncentrál, hanem pörög.

Unokatesómnak van beagleje, minden reggel és este egy órát futnak canicross felszereléssel. Na arra a kutyára senkinek nem lehet egy rossz szava sem:)


Egyébként az emberekre haragszok, akik a fajta ismerete nélkül megveszik panellakásba, csak mert olyan cuki feje van.

2012. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

a beaglenek két rossz tulajdonsága van: hajlamos elcsavarogni mert megy az orra után.

a másik meg hogy vonyít

ennyi

2012. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy van "rossz" kutya.

Amúgy "mellékesen" pedig igen okos kutyus. Az viszont tény, hogy boldog boldogtalan - T. a kevés kívételnek - veszi, mert helyes és szép küllemű kutya, de hogy utánanéznének annak, hogy milyen a természete és hol és hogyan érzi magát igazán jól azt már nem! (megjegyzem általában így vesznek "fajtakutyákat").

Megdöbbenve látom, hogy tele van velük a gyepi és a menhelyek.

2012. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pontosan így látom én is a dolgokat! A sok meggondolatlan ember! Nem foglalkoznak vele, és akkor csodálkoznak, hogy ilyen meg olyan az a kutya, és viszik őket menhelyre (jobb esetbe) vagy az utcán kötnek ki szegények! Kedves 2., akkor szökik, ha unatkozik! Ez is csak annyit jelent, hogy otthon nem kapja meg azt ami neki kell, így elmegy magától világot látni! Egy labrador, egy goldi vagy akár melyik kutya lehet szökős, ha nem mozognak vele eleget! Csak van aki több mozgást, van aki kevesebbet igényel... Na jól van, azért látom 1 és 3, ti az én táboromat gazdagítjátok! Ennek örülök! :) Mert tényleg nagyon okos kutyák!! :)
2012. febr. 16. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

nekem kettő beagle kutyám van.

Először csak egy volt.Ő imádni való,olyan mint egy huncut gyerek.Mindig elcsavargott,ha elengedted a pórázról akkor azt hitte,a leghőbb vágyad,hogy min.4 órán keresztül fogócskázzál vele..A virslivel csalogatás egy darabig bevált,később más eszközöket kellett kitalálnom,hogy az állandó kíváncsiságát felébresszem benne. Nekem nem vonyított sosem,sőt ritkán ugatott.Viszont ha nem foglalkoztunk vele,vagy nem figyeltünk éberen akkor képes volt egy bokorból úgy kijönni,hogy nyakig a szarban hempergett.(kopó lévén ösztönösen tüntette a nyomait,más szagokkal)Szökések bajnoka.Otthon mindent szétszedett,szétrágott,sokszor ha magára hagytuk(mert dolgoztunk) a lakásunk úgy nézett ki mintha bomba találat érte volna..

Akkor nyugodott le valamennyire amikor ide került a másik beagle kutya( elcsavargott,és én találtam meg,mint kóbor kutyát.Kerestem a gazdáját,de sosem akadtam a nyomára,így nálam maradt) Ketten már kiegészítették egymást.A nagyobb komolyodott,a kisebb tanult tőle..Már nem rombolták szét a lakást,mert egymással elvoltak.De csavarogtak továbbra is.

Kutya iskolába vittem őket,és bár jó gazdinak tartom magam,és mindig jól nevelt kutyáim voltak,eddig a beagle kutyákkal vesződtem a legtöbbet.

2012. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!