Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet az, hogy bizonyos...

Hogy lehet az, hogy bizonyos kistestű kutya kennelekben mindig 6-7 kölykös almok születnek?

Figyelt kérdés
A kérdést nem támodólag, hanem érdeklődve írom. Én úgy olvastam, hogy a kistestű kutyáknak általában 3-4 kiskutyájuk születik. Hogy lehet, hogy vannak kennelek, ahol folyamatosan 6-7 kutyus születik? Szerintem valamilyen beavatkozás állhat emögött. Nem káros ez az anyakutyáknak?
2016. nov. 19. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen beavatkozás.
2016. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm szokta úgy kiválasztani a leendő szukáját, hogy figyelembe veszi, az anyakutyának van-e sok kölyke.

Egyébként van, aki a Selen pet-re esküszik.

2016. nov. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Nincs ilyen beavatkozás. Nem létezik. Mellesleg a tenyésztő ebből nem tudna valami nagy hasznot húzni,mert egy alom felnevelése,a szuka vizsgálataival stb. kb. 400 ezer forint lehet. Na,és akkor minden kutyusna tk,chip,oltás,ha nem kel el hamar az alom,a kölykök további oltásai nevelései,az ellés levezetése stb.


Egy normális tenyésztőnek egyszerűen nem éri meg hogy a kutya több kölyköt hozzon le. Ugyan is rengeteg pénz idő és energia.


Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ahol ez a normális alomszám,az megbíhtatlan hely,csak azt hogy egy felelős tenyésztőnek nem érné meg még több kutyust lehozni.

Ez a tenyésztőnek nem éri meg,ez tőle még csak erkölcsös se lenne stb. Más kérdés hogy egy szaporítónak megérné-e

2016. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem beavatkozás, hanem szelekció. Azt szaporították tovább ezek a megélhetési szaporítók, amelyik sok kölyköt produkált. Nagyjából ez az egyetlen szelektálási szempontjuk, ezért gyakori náluk, hogy sokkal több a kölyök, mint normális esetben.
2016. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Alapesetben, normál tenyésztőnél semmilyen beavatkozás nincs. Szaporítóknál (pl. yorkie) megszokott nagyméretű szukát befedeztetni kisméretű kannal. Mert az sokat ellik, és azt hiszik, akkor majd közép méretű kölykök lesznek. Bulldogba boxert szokás keverni szaporítóéknál, ott nem a több kölyök, hanem a könnyebb ellés okán. Nem egyszer láttam olyan hirdetést, hogy 75%-os bulldog szuka eladó.....
2016. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem igaz, hogy kicsi kutya keveset szül...
2016. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!