Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skótjuhász vagy Border Collie?

Skótjuhász vagy Border Collie?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tervben van hogy szeretnénk egy kutyát, de még nem bírtam dönteni. Kiválasztottunk a Skótjuhászt és a Border Colliet. Szerintetek melyik lenne jobb? Persze tudom minden kutya jó, meg hűséges, meg minden, de (a kínézetét, és az árát kívéve) miben jobb az egyik a másiktól? Családi házba kerülne, szerető családhoz -2 gyermek mellé-. Remélem azért tudtok segíteni, nem volt még kutyám/kutyánk. :)

2016. nov. 22. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha több információt írnál (hogy mit nyújtasz neki napi szinten) akkor tudnék segíteni:)
2016. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Border pörgősebb, munkakutya, aki nagyon igényli a mindennapos agyi lefárasztást is. Sportolni, képzésre járni kell vele. Ha nincsenek ilyen terveid hosszútávon vele (pl. agility vagy hasonló kutyás sport), akkor ne válaszd a border collie-t.

Skót juhász ennél könnyebb falat, de természetesen vele is kell menni mindennap mozogni, sétálni stb.

2016. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Én a skót juhászt ajánlanám, megbízható tenyésztőtől. Első kutyának könnyebb.
2016. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
A kettő nagyon nem egy kategória. A borderrel muszáj sportolni, ő munkakutya, a skót juhász meg max aktív kedvenc.
2016. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Bordert nem ajanljak gyerekek melle mert eros a tereloosztone es tereli a gyerekeket ami csipkedos harapdalassal jar. Nyilvan nevelheto de jobb nem forszirozni az ilyet
2016. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit tudsz neki nyújtani?
2016. nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ebbe nem szólnék bele. Az alapján dönteni, hogy terelő vagy nem (?) és az aki vizslát, vadász kutyát választ, vagy kuvaszt házőrzőnek (?) xd. Skót juhászom volt, szeretnek sétálni, futni, nézelődni, órákon keresztül képes önfeledten játszani a friss levegőn, labdázni, botozni, persze nem egyedül hanem a gazdájával, foglalkozni kell vele, nem keveset, sokat. Jó indulatú, jámbor, barátságos fajta kutya, szereti a gyerekeket. Nem szeret egyedül lenni, kizárni meg egyáltalán nem szabad. A bundája sok törődést igényel, fésülni kell heti renszdszereséggel ...
2016. nov. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolso minden borderes musor kiemeli hogy kisgyerek melle NEM ajanljak.

Most ezen lehet vitatkozni meg mint irtam nyilvan nevelheto hisz kutya. De ha az okosok nem ajanljak az altalaban nem veletlen. A vizsla hiaba vadasz kutya nem csipkedi az embert. A border meg igen tereles kozben.

2016. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor a skót juhász sem ajánlott ugyanebből az apropóból utolsó. Az enyém is szeretett csipkelődni fiatalon, velem incselkedett állandóan. De! egy ismerősöm pont ugyanerről számolt be, az ő skótja az utcán egy vadidegen emberhez ment oda és megcsípte aki ezért fel akarta jelenteni őket. Telt múlt az idő és rájött mikor az ember felszisszent, vagy felkiáltott, hogy ez vicces de nem annyira, mert fájdalmas és szépen abba hagyta, leszokott róla. Csipkedte a kispárnájának a címkéjét, vagy valami mást ami nem ember volt az első kis fogaival.
2016. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy 11 hónapos skótjuhászom életem első kutyája. Bátran ajánlani tudom gyerekek mellé is. Amire viszont nagyon figyelj, ha a skótjuhászt választod, hogy megbízható kenneltől vásárolj nehogy átverjenek.
2016. nov. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!