Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a border...

Lehetséges, hogy a border collie foglalkozás igénye el van túlozva?

Figyelt kérdés

Találkoztunk ma egy bc-val. Beszélgettem a gazdijával és kérdeztem, hogy neki nagy a mozgás igénye ugye? És erre azt felelte, hogy nem. Ő csak napi 3x kihozza(panelban laknak) a szemben lévő mezőre alkalmanként 20percre. Itt csak elengedi, hogy majd fut magában meg mondta, hogy inkább noszogatni kell, hogy fusson már.

Azon kívül se séta, se agility, se labda, se terelés vagy Dog dancing


Tényleg van ilyen border, aki ennyire lusta vagy, hogy ezt kibírja? Mert azért meglepődtem ...



2016. nov. 14. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
valószínűleg fajtajellegű keverék és nincs meg benne a fajtára jellemző aktivitás.
2016. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Sok kutya alkalmazkodik is, megszokja a mozgási mennyiséget. Lehet lusta is pont ez a kutya, én is láttam lusta belga juhászt, mégis a legtöbb aktív kutya.
2016. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

A következő kérdésem az lett volna, hogy hány éves, és hogy makkegészséges-e?

Amúgy még ha ez az egyed lusta is valóban, ez nem jelenti azt, hogy az általánosítás megállja a helyét. Kivételek mint tudjuk, erősítik a szabályt.

2016. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, a kutya 2 éves kan, egészséges, barátságos, vidám. Egyetlen gondja a többi kan kutyával van, velük össze verekszik.
2016. nov. 14. 18:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a gazdája azt mondta, hogy minden kutya annyira aktív amihez szoktatva van kiskorától.
2016. nov. 14. 18:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem borderem van, elképzelhető, főleg ha lakásban tartják, meg nem mindegy, hogy milyen tápértékű kaját kap, de szerintem nem szerencsés a fajtára nézve, ha csak ennyit mozgatják... mi rendszeresen kutyasuliba járunk, tanítjuk, agility-zünk, dog dancing-ezünk, frisbee-zünk és még így is egy energiabomba (2 éves ő is).
2016. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak show típusú.

Az én borderem sem egy igazi energiabomba, de az átlag kutyánál persze aktívabb. Anno bárhogy próbáltam "hajtani" nekem túl kevés volt, ezért vettem mellé még1 kutyát és így már az én igényeim is ki vannak elégítve :D

Agilityn már több hasonlót is láttam, csak az ember elsiklik felettük.

2016. nov. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Mivel divat kutya, ezért a "tenyésztése" is nagyon elment erre a kiállítás, családi kutyás vonal felé. Hány olyan fajtatiszta kutya van, amelyik egyáltalán nem labdás, nem is nagyon kajás, terelő ösztöne nincs, az idegrendszere nem jó, dolgozni nem lehet velük. Kevés az igazi bc.
2016. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Igen, el van túlozva, de nem ennyire. Az nem igaz, amit mondanak, hogy a bordert 4-5 óra alatt is alig lehet lefárasztani. Ha valaki normálisan ad neki feladatot, akkor 2-3 óra alatt le lehet fárasztani. De amit te írsz, az nem normális. Egyrészt egy kutya sem fog magában futkosni szerencsétlen arra vár, hogy valaki dobjon már neki labdát. Másrészt lehet, hogy valami nagyon elcs.szett show vonalú/szapis kutya. Meg valamennyi igazság van abban is, hogy a kutya aktivitása idomul a gazdáéhoz.
2016. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi, én nem tudom, csak ugye mindig mondják, hogy hatalmas foglalkozás igénye van és ha nem vezetik le akkor rombol. De a gazdija szerint egy angyal ez a kutya és egyáltalán nem mozgásigényes.
2016. nov. 15. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!