Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás esetén mi a...

Kutyatámadás esetén mi a legjobb védekezési módszer?

Figyelt kérdés
A nejem egy Kaukázusi támadta meg, gázspray-től még jobban megőrült a kutya. Valami más?
2008. okt. 6. 04:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel az "erős rántás" dologgal az a bibi, hogy ha nem csinálod nagyon hirtelen, -vagyis akkor, amikor a kutya még nem vette észre, hogy a szájában matatsz- akkor rá fog harapni az ujjaidra és azt a szorítást nemhogy ellensúlyozni tudnád(egyes esetekben ez 800 kp is lehet összességében), még az ujjaidat sem fogod tudni megmozdítani, ráadásul könnyen el is veszítheted azokat!

Egyébként tényleg nem rossz ötlet, ha elég bátor vagy hozzá, és ami mégfontosabb: elég gyors a meglepetésszerű alkalmazáshoz(feketeöves harcművészek előnyben)!

2008. okt. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Létezik kimondottan kutyariasztó,egy ismerősöm sikeresen használta.Sajnos,nem tudom a nevét,de VAN!Hanggal riaszt,emberekre nem káros.Csak a kutya hallja,és valóban jó!
2008. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%

Én nem bízom kutyasípban; hallottam már, hogy nem vált be bizonyos helyzetekben, (főleg ha koppincs kínai a cucc)!

Ha pedig veszett a kutya, akkor azzonnal nekedront bármilyen éles hangingerre, tehát ennek a használata is ellenjavallott ezesetben, - Ilyenkor a szívlapát a leghatékonyabb!:D

2008. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

Higgyétek el a petárdánál jobb riasztószer nincs, attól minden egészséges állat eldobja az agyát!

A spray alkalmazásához közel kell engedni magadhoz, ha lassú vagy, vagy méginkább ideges lesz a spray-től, akkor könnyen a szájában maradhat a spray a kézfejeddel együtt!:D

A kutyasíp is csak egy bizonyos mértékű védelmet ad, mert sztem. eleve úgy gyártják, hogy az uh. egy bizonyos erősség alatti lehet, már csak technikai okokból is!

A fenébe is! Ő támadott meg engem, akkor minek finomkodjak, énnekem ilyenkor jogom van a saját életem és épségem megvédésére bármi áron is!!! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az állatok ellen bármit el lehet követni, hanem azt, hogy nehogymár sajnálatból és az állatvédelmi törvények miatt ne durrantsak oda egy velem szemben támadó magatartást tanúsító kutyának! ettől még nem is lesz baja, csak jól beparázik, és legközelebb 2× is meggondolja, hogy merjen-e embert marcangolni!!!

Megjegyzem azok, akik pedig passzióbol riogatnak, bántanak gyanútlan, ártalmatlan állatokat (pl. petárdával stb.), ők a város főterén végrehajtott alapos botozást érdemelnének, úgy ahogy ezt a régi időkben csinálták!!! Ennek lenne visszatartó ereje; szerintem mindjárt visszaesne a piti bűnözés, állatkínzás, ha a törvények megszegését nem leggyintéssel intéznék csak el, mint manapság. - Hányan kerültek eddig állatkínzásért börtönbe?! Hát eddig még nagyon senki!!!

2008. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
24%
Nekem van egy szuka némejtuuhászom és ő megvéd engem !ez lényegtelen mindig valami tárgyat kell fogni és azzal ütni fejre hátra kell taposni!a telefonon van cvmi hangos hang addjad neki villogtass üvölts ájj lábujjhegyre!DE SEMMIKÉPP NE NÉZZ A SZEMÉBE!!!
2009. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Petárda, szpréj. Ugyanmár! Mire te ezeket előveszed, addigra már bőven a bal alkarodon lóg a kutya. Ha még nem lóg az alkarodon és rohan feléd, akkor fejbe kell rúgni egyértelműen, legalábbis megpróbálni (jó rúgótechnikával rendelkezők, acélbetétest viselők előnyben). Ha már a karodon lóg a dög, akkor meg kell próbálni kinyomni a szemét. Ameddig be megy az ujjad. Erőből csináld. Ha földre visz, akkor vagy ismét szem, vagy megpróbálni megfojtani, orrát ütni, nyakát-lábát törni, fülébe mutatóujjal benyúlni. Elég ha van nálad egy fém toll. Az ezekre megfelelő :)


Lehet ez a jelenet elmenne egy Rambo filmben, na de ha életveszélyben vagy akkor mit tehetsz?


Vagy van olyan eset sokszor, hogy a földön fekszel, és úgy alakítod a szituációt, hogy a két bokád között van a kutyus lába. Egyikkel megtámasztod a kutyus lábát, másik lábaddal pedig ellentétesen eltöröd a kutyus lábát. Izület, könnyen sérül, bummm. Eddig volt "I" alakú lába, most lett "L" alakú lába nyílt töréssel.


El kell dönteni, hogy mit kínálunk a kutyusnak. Ha az alkarunkat adjuk, akkor még állva maradunk, másik karunk szabad. Ha a lábunkat kapja el, akkor nagy eséllyel a földön fogjuk végezni.

2009. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Ja és ilyenkor ha pulcsi van rajtad, akkor leveheted "nyugodtan", majd elkezdheted az alkarodra tekerni.
2009. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
57%
viperával addig ütni fejét oldalát amig le nem gyözöd
2009. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Oroszlaci válasza:

Jó estét/napot!

Velem pont ma történt egy kutyatámadásos eset.Egy ismerősömhöz mentem hogy miért az most lényegtelen.Egy tárgyat adtam át neki amihez ki kellett nyitnia a kaput,közben nem is volt gond.Miután beakarta zárni a kaput

a szép nagyra termett németjuhásza kiszaladt a kapunk természetesen pont engem célzott meg.Szerencsémre meghallottam amint ismerősöm szólt a kutyának hogy: Néró gyere vissza!!! Ekkor elég gyorsan átfutott az agyamon hogy a kutya engem akar elkapni.Időm sem volt hátranézni!A kutya szája ekkor a térdhajlatomhoz ért,ekkor akkorát ugrottam a jobb lábammal elrugaszkodva mint életemben még soha.Ismerősöm azt mondta hogy az volt a szerencsém hogy ugrottam különben a kutyának sikerült volna elkapnia a lábamat.A lényeg az hogy miután el tudtam ugrani a támadás elől megálltam,mivel ha futok ugyebár könnyedén utólér.Kb 3 percbe telt az ismerősömnek a kutya udvarra való visszazavarása.Közben a fél környék ki sem mert jönni az utcára,mert azt látták hogy egy elég nagy németjuhász járkál kint az utcán és én meg csak állok karbatett kézzel ahelyett hogy futnék.Miközben álltam eléggé bevoltam csinálva őszintén megmondom,nem néztem a szemébe de azért 1-2 alkalommal rámugatott közben,ekkor természetesen megmozdultam mert hirtelen ugatott de ez szerencsére nem érdekelte.Szóval nekem az egy helyeben állás és az hogy nem létesítettem vele szemkontaktust hozta meg a további támadások meg nem próbálását és még a reflexből tett ugrás .Remélem segítettem egy kicsit is.További szép napot!

2013. máj. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Oroszlaci válasza:
Annyit még elmondom hogy a németjuhászok szinte mindig a lábat támadják meg.Elég sunyi módon hátulról mint minden más kutya.
2013. máj. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!