Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírja a gyomra a nyerset?

Nem bírja a gyomra a nyerset?

Figyelt kérdés

A kutyám 5 hós. 3 napja nyersezik,ami eddíg vadhúsból állt főzve,ebből kb mindennap 4-5 kis kockára vágott husi kapott,4-5 csirkelábat,pár db csirke májat,pár db csirkezuzát,fél almát. Kb egy adagra ennyit kapott. 3 napig ez jól is ment,de mára rá sem ismerek...Tudni kell,ő egy zabagép,bármit megeszik amit elé rakok,de ma már reggel öklendezett(lehet h hányt is,nem láttam) és most a vitaminja sem kell neki,a kajájához meg hozzá sem szagult. De most nem kapott reggel nyerset az öklendezés miatt,picit megijedtem h a nyers az oka. Egyebek között nem túl levert,nem túl gyenge de azért látszik h baja van. most behoztam a házba h lassam eleget iszik-e.


Nem tudom jelent-e vmit de a hasa negállás nélkül morog. A doki csak délután tud kijönni.


2016. nov. 23. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
A vadhús "erős" hús. Elsőre nem azzal kellett volna kezdeni. Májat sem kell minden nap adni.
2016. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem adtam csak 1x májat,csak pont a tegnapi nap járt az eszembe bocsi. Szóval zuza volt több 2 napig mikor nem volt mÁJ. MOst attól félek,hogy felakadt neki a csirkeláb mert mondjuk nem rágta meg rendesen :(
2016. nov. 23. 09:58
 3/15 elwera ***** válasza:
85%
Hát nekem a kistestű kutyám se bírja a nyerset. Büdöseket fingik, felpuffad, volt hogy hasmenést kapott tőle, vagy ki is hányta. Ha viszont megfőzöm a húst akkor semmi baja nincs, én ezért főzöl meg már 2 éve. Párszor próbáltam a nyerset. Amíg a másik kutyámnak semmi baja tőle, neki meg van. Érzékenyebb a gyomra az biztos.
2016. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 elwera ***** válasza:
85%
Főzöl helyett főzöm
2016. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem is 2 kutyám van. A másik 1 éves múlt,ő bírja a nyerset. A kicsi eddig brit premium tápot evett,nem mertem vele túl korán kezdeni a nyerset,a nagy is 5 hónaposan kezdte,de vele soha nem volt gondunk.
2016. nov. 23. 11:22
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
Pföööj, a fenének nyerset adni egy kutyának (?) az enyém majd' 16 évet élt meg, de az életbe nem raktam a szájába nyers húst! A legjobb falatokat kapta mindig, húsleves, halászlé, sült csirke mell, comb, szárnya, háta, máj, oldalas, stb ...
2016. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom,nekünk az első kutyánk is barfos volt,legalábbis 2 éves kora óta nyerset evett heti 4 alkalommal minimum. Emlékszem,én vittem ki neki mindíg a csirkeszárnyakat,imádtam nézni h fal. Ő a szülői háznál élt,21 évesen halt meg. Németjuhász volt. Mikor még konkrétan nem jött "divatba" a barf,én már akkor tudtam h nyersezni fognak az enyémek... háát úgy tűnik a kicsit kivéve. De neki most még főzve sem adom a hétem. Megnézem mi történik ha most tápozunk megint.
2016. nov. 23. 11:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyszer kaptam valakitől őz húst,az anyám készített belőle pörköltet, nem bírtuk megenni annyira pocsék volt. Nokedlival oda adtam a kutyámnak, ő sem ette meg, elfordította még a fejét is és ott hagyta a tányéron. Ment a kukába az egész ahogy volt.
2016. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem a nyerset nem bírja, hanem azt, hogy nem csinálod helyesen az átállítást. Eddig tápot evett. Ezek után ÁTÁLLÍTÁSKOR KEZDÉSNEK 1-2 HÉTIG CSAK EGYFÉLE HUSIT és könnyen emészthető csontost adunk, ami hacsak nem allergiás, a csirke, allergia esetén nyúl javasolható. Ezek ugyanis viszonylag könnyen emészthető húsok. Tehát kezdetnek kaphat csirkemellet, combot csontja nélkül, csirkenyesit és hozzá csontosnak csirkemellcsontot, csirkenyakat, kisebb darab farhátat kevés bőrrel. Esetleg a zúza még kis mennyiségben belefér az első héten, az kicsit szívósabb husi ugyanis.


Első héten nem adunk: belsőséget (pl. máj), nehezebben emészthető csontost, amit nem biztos, hogy jól megrág (pl. láb), zöldséget, gyümölcsöt, másféle húst, pláne nehezen emészthető erős húst, mint a vad, táplálékkiegészítőt. Ezeket egyesével, apránként vezetjük be, ha az induló husit/csontost már gond nélkül emészti! Erre az átállási periódusra egyféle hússal azért is szükség van, mert azt is ki kell tapasztalni, milyen hús/csontos arányok a legjobbak az adott kutyának, ugyanis ebben egyedi eltérés van.


Főtt és nyers húst nem keverünk, mert más az emésztésük. Felteszem a vadhúst azért főzted, mert nem lehet tudni biztosan, van-e benne vaddisznó, ez így helyes is, de ne add egyszerre nyerssel és ne add átálláskor.


Ha a másik kutyáddal nyersezel, ezekkel az alapvető szabályokkal illene tisztában lenned, a kölykök nyers etetése alapvetően nagyobb körültekintést igényel, mint egy felnőtt kutyáé. Erősen javaslom, hogy olvass utána, pl. Facebook Barfos csoportjaiban.

2016. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor a nagyobbikkal is elrontottam a kezdést :/

Nem tájékozódtam,csak megkérdeztem az állatorvostól,hogy kell nyerssel etetni egy 5 hós kutyát. Akkor aztmondta (7 hónapja),hogy csirkét nyersen,vadat főzzem. Kérdeztem,hogy minden mehet neki? Aztmondta igen,"kicsi farhát,kicsi máj kicsi zuza"csak a sertést kerüljem vagy ha adok akkor főzzem meg. Ja meg h mindennap adjak csontosat.

Ugyanúgy tettem ahogy mondta. Az elsővel is ugyanígy kezdtem. Mondjuk ő már nagyon sokfélét kap.


Ezek szerint elszúrtam. A nagy akkor elég jól viselte :/

Vagy szívósabb a gyomra

2016. nov. 23. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!