Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky hogy viselkedne...

A husky hogy viselkedne panelházban?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék venni egy huskyt. Van már egy máltai selyemszőrű kutyám, de ugy érzem kell még egy kutya. Imádom őket. A lényeg, hogy biztos lesz kutyus.

Most kertesházban élek a szüleimmel. Elméletben jövő decemberben már a saját lakásomban leszek.

Utánna olvastam egy picit a dolgoknak de még is tapasztalatokat várok. Hogyan viselkednek a huskyk vagy bármilyen nagytestű kutya egy panelban?

(Azt olvastam, hogy ha sokat sétáltatjuk, lefárasztjuk agyilag is akkor nincs gond)



2016. nov. 23. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutya és kutya közt is hatalmas különbség van. Egy retrivernek megfelel a lakás átlag mennyiségű séta és agyi fárasztás mellett. Egy huskynak azonban ennél jelentősen több kell, főleg a fizikai fárasztásból. Arra találták ki őket, hogy 10-20-30 km-t rohanjanak egy nap. A fizikai lefárasztásuk piszok nehéz, lényegében akkor működik, ha valami sportot csinálsz vele napi szinten, de ugye kevés ember sportoló, versenyző típus. Ezt csak a fajtaválasztáshoz mondom. De lakásban lehet tartani, ha megadod neki azt, amit igényel. Ahogy ismerek is erre példát.

Ha pedig nincs kellően lefárasztva azt is tűlélik, de frusztráltak lesznek, a stressztől pedig különböző viselkedési zavarok jönnek elő, mint agresszió, szökés, általános kontrollálhatatlanság és hasonlók.


Azt megkérdezhetem, hogy miért pont ez a fajta kell?

2016. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű kutyát lehet tartani panelban (feltéve hogy lemozgatod, nem lépcsőzteted, stb) de nagyszőrűt, ami ráadásul kifejezetten a hideget kedveli? Sose értettem, hogy ez miért, kinek jó. A kutyának folyton melege lesz, vedlik, te meg vagy megfulladsz a szőrben, vagy éjjel-nappal porszívózhatsz.
2016. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A sétáltatás egy kutyának maximum egészségügyileg ér valamit,de lefárasztani nem lehet vele.

A husky egy nagyon energikus kutya aki igényli is a kemény munkát. Ha nincs minden nap minimum 3-4 órád aktív lemozgatásra (nem csak sétára, hanem munkára, feladatokra stb), akkor inkább válassz másik fajtát.

2016. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 : Konkrét dolgokat nem tudok felhozni, egyszerüen imádom a huskykat, kiskoromtól kezdve szeretnék egyet.


#2: A lakás légkondis lenne, illetve amíg itthon lakok sem lesz probléma.

A porszívózás sem jelent nagy gondot ha mindennap kéne akkor sem.

2016. nov. 23. 18:59
 5/10 A kérdező kommentje:
#3: Lenne időm napi 3-4 órara sőt, többre is.
2016. nov. 23. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom lakásba. Neked is szenvedés lesz és neki is. A husky első sorban munkakutya, ráadásul északról. Ő az a fajta, aki imád a hóban aludni, játszani, kifejezetten szereti a hűvösebb időt. Ősszel és tavasszal is vedlik, ahogy előttem is írták, meg fogsz fulladni a szőr én. Nem buta kutya, de nagyon öntörvényű érzékeny és független. Hatalmas mozgásigénye van és ha ez nincs kielégítve, akkor bizony rombol. Én nem tartanám panelban, de persze a te döntésed illetve a te felelősséged lesz, ha bevállalod.
2016. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A husky azon kevés fajták egyike, amelyik pont nem való panelba. Max. kertes házba, lakásba szabad bejárással.


Biztos, hogy 10 évig lesz időd-energiád a mindennapi több órás futásra??? Én nem tartanék ilyen kutyát panelban.

2016. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nagy kutyásnak tartom magam. Minden nap, minden órájában agyban kutyával vagyok, szabadidőmet pedig mindig a 2 kutyámmal töltöm, de szerintem egy huskyt panelban tartani kínzás.

Tedd félre, hogy neked mennyire tetszik és milyen cuki szerinted. A kutyának is vannak igényei és attól a panelban élés nagyon nagyon messze van.

Ha csak aludni járnátok haza, a panel akkor is rossz választás lenne.

2016. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha képes lennél panelben huskyt tartani nem szereted a kutyát. Nagyon sok fajtát lehet panelban tartani, a huskyt nem. Én egy leonbergire vágyom, de nincsenek meg a tartásához szükséges körülmények. Pedig nem panelban élünk. Remélem egyszer lesz...
2016. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Én azoknak a csoportját erősítem, akik huskyval élnek egy panelban. Persze egy időben mi is éltünk kertesházban de már lassan 1,5 éve itt lakunk.

Semmi baja nincs a kutyámnak:) Nem próbál szökni, nem feszült. Mindennap reggel 2 órát minimum sétálunk és játszunk. Délben is több mint 3 órát a szabadban van + este is séta és persze az agyi fárasztás, tanítás stb.

Ha kertesházban élsz (még) akkor abban az időben próbáld meg minden fontos dologra megtanítani. Néha hagyd egyedül, nézd meg hogyan reagál, szétszed-e valamit, ha igen találj ki neki egy játekot ami leköti.

A hétvégén sétálj vele többet mint hétköznap, túrazzatok esetleg menjetek egy elkerített részre és ott különféle játékokkal játszatok, tanítsd stb.

Ha kellőképpen lefárasztod nem lesz probléma!

2016. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!