Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet változatos a...

Hogyan lehet változatos a kutya étrendje?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ti mivel tápláljátok a kutyátokat, ahhoz hogy változatos legyen az étrendje? Milyen házikosztot készítetek nekik? Igazából az etetési szokásokra vagyok kíváncsi. Uszkár kutyusom van. Előre köszi.

2016. nov. 23. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Sehogy, a kutyának nem kell változatos étrend, csak hasmenése lesz tőle, ő nem ember. A házikoszt (amit te is eszel) nem való a kutyának.

Az én kutyáim Brit tápot esznek, semmi másra nincs szükségük.

2016. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
2016. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es, a házikoszt nem feltétlenül az ember maradéka. Az én kutyáim nagyon jó minőségű tápot és heti 1-2 alkalommal házikosztot kapnak. Nekik főzöm külön, fűszer nélkül. A tegnapi kaja sült csirkecomb volt (természetesen a csontja nélkül), amit sárgarépával együtt sütöttem meg és egy nagyon kevés barnarizst főztem hozzá.

Szoktam főzni is a húst, kicsit levesesebben, egy pici kölessel, sok zöldséggel.

Az enyémek simán megeszik a tápot is (én állatorvosi javaslatra pár kanál natúr joghurttal adom), de a házikoszt jobban csúszik :) Az egyik kutyám nagyon vékony, főleg miatta szoktam főzni, mert a főtt kaját hihetetlen élvezettel eszi.

Nasinak néha adok nekik gyümölcsöt. Főleg almát, de minden gyümölcsöt szeretnek.

2016. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem szükséges, hogy változatos legyen, hanem az a fontos, hogy minden számára szükséges tápanyagot megkapjon, megfelelő mennyiségben.

Erre egy jó minőségű száraztáp pl. megfelelő, akár egész életében eheti azt.

Házikosztot nem készítek, az enyém nyerses, azaz nyers húst, csontos húst eszik.

2016. nov. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen husfele kell nekik, csontos pl farhat, maj, nyak. Aztan melle egy kis rizs vagy teszta. Kellenek zoldsegfelek, gyumolcsok pl sargarepa alma sutotok borso stb. Szoktam nekik adni meg tejtermekeket is pl turo, natur joghurt vagy kefir es sajt. Alkalmankent kapnak tojast is. Illetve neha egy kis finom daralt marhahus feldobja az eteluket. Emellett hetente 1szer adok nekik egy jo nagy darab velos csontot. Ez lepucolja a fogukat es erositi az allapcsukat, fogaikat.

Masfel eves korukig csont-izulet-in vedo keszitmenyt kaptak es osszel szoktam egy kisuveg beres cseppet(immunerosito) beadagolni nekik.

Kicsi koruk ota ilyet esznek es egeszsegesek erosek szepek eletvidamak. Sose voltak betegek, pedig mar 5 es 7 evesek. Raadaskent, sokkal szivesebben eszik mint a tapot.


Udv.: egy nemet juhasz es egy staffi gazdija;)

2016. nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Barf.

Egyik héten csirkenyak, csirkemell, + máj, szív, tüdő, here, vese, répa, cékla, ubi, tojáshéjpor, zöldkagyló, lazacolaj, méz

Másik héten nyúlgerinc + marhanyesedék + a többi felsorolt

Harmadik héten szarvasnyesi + marhalábszár

Negyedik héten meg csincsilla és fürj.


Nem a minden napos változatosság a fő, hanem a havi, negyedéventi.

2016. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Barf szerint etetek én is, sokféle húsforrást próbálok szerepeltetni a menüjükben, hasonlóan, ahogy az előző írta.
2016. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En ketszer etetek naponta este kap nagyobb adagot, felig kutyatapot (brit) felig pedig vagy hazikosztot ha van otthon valami teszta, rizs, vagy nem tul fuszeres hús vagy leves, ha pedig nincs fozve semmi nekivalo akkot kutya konzervet, pastetomot szoktam neki adni hozzá.

Reggelente pedig egy keves szaraztapot kap.

2016. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, kozep uszkarom van.

Napkozben szokott kapni valami ragnivalot, jutalomfalatokat. Heti 1x pedig valami nagyobb csontot ami leszedi a fogkovet.

2016. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!