Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes kutyasétáltatás?

Helyes kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el gyakorolni a kutyámmal, hogy kell helyesen sétálni, hogy engem tekintsen falkavezérnek. De vannak kétségeim.

Azzal rendben vagyunk, hogy én lépek ki először az ajtón. Fogom pórázon, nem kell húzni, szépen sétál mellettem. Azt olvastam, hogy ilyenkor nem szimatolgathat, jelölgethet, hanem nekem kell engedelmeskednie és jönni velem. Első kérdésem, hogy akkor mégis mikor engedhetem meg neki pórázon, hogy szimatoljon, pisiljen, elvégezze a dolgát?

Ha leengedem a pórázról, és mondom neki, hogy mehet szimatolni, akkor sem mehet előttem és kódoroghat nyugodtan?

Próbáltam azt a technikát is, hogy ne előzzön meg, hogy mikor megelőzött, akkor megfordultam hirtelen, de ettől meg megijedt, azt hitte valami veszély van és azért fordultunk meg hirtelen, nézett körbe, hogy mit láttam és borzolta a szőrét…

Szóval hogy megy ez a séta dolog egész folyamatában, és nem csak addig, hogy ne húzzon, mert mindenhol arról írnak, de nekem azzal eddig sem volt komoly problémám. Csak ezt az előlhaladást tudjuk nehezen összeegyeztetni, a pisiléssel, kakálással....



2016. nov. 23. 15:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%

El kellene vele járnod kutyasuliba :)

Remélem azért a dolgát elvégezheti a kutya még ha előtted is halad :)

2016. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%
Ne told túl, az isten szerelmére. Azért viszed sétálni, hogy neki jó legyen, fáradjon, nézelődjön, nem? Akkor ne szabályozd be minden másodpercét, mert pont a séta lénye veszik el, nem kettőtöket összekovácsoló közös program lesz, hanem a te kizárólagos szabályaid szerinti kellemetlen feladat,
2016. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
23%
2-es: Nem az volt a kérdés,hogy: Hogy kössem meg a kutyám? Hanem az,hogy mi a helyes sétáltatás. Tudod...amikor kommentet írsz a legelső szabály: ne offolj! (Szóval ne írj olyan kommenteket amik nem is a kérdéshez tartozik!)
2016. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

"Azt olvastam, hogy ilyenkor nem szimatolgathat, jelölgethet, hanem nekem kell engedelmeskednie és jönni velem."

A kettő nem zárja ki egymást. Mehet veled és engedelmeskedhet úgy is, hogy közben szaglászik meg végzi a dolgát. Erre kellene törekedni.

És ne higgy el mindent, amit olvasol. Az internetre bárki írhat, és sajnos bárki ír is.

2016. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
hát pedig nem mindegy, hogy sétál az ember a kutyájával. de most találtam egy jó linket végre: [link]
2016. nov. 23. 16:52
 6/37 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de ha te séta közben akarod a falkavezérséged megerősíteni, az régen rossz. Nem az a séta lényege, hogy végigsétálod vele a kerületet és utána haza 7 km/h-s tempóban, hanem hogy sétáljatok lassan, szimatoljanak és ismerkedjenek a nagyvilággal.
2016. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
62%
Kezdem észrevenni az embereken, hogy csak azért kell nekik egykutya, hogy kiéljék az uralkodási vágyukat. Azt a sok elfojtott frusztrációt, amit nem tudnak elengedni, a kutyán élik ki. Nekünk is van kutyánk, mentett szerencsétlen, de nem akarunk Istent játszani mellette. Szenvedett ő eleget enélkül is. És nincs vele semmi probléma, ügyes kutya, tisztel minket elvárások nélkül is. Legközelebb a gyereket kell pórázra kötni és dominánskodni fölötte?
2016. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%

Van olyan, hogy pórázfegyelem, ami valóban dominanciagyakorlat és segít abban, hogy ahogy Te mondod, falkavezér legyél (nem jó szó rá), de a leírásod alapján nagyon rosszul csinálod és nem is igazán érted a dolgot.

Szerintem inkább iratkozz be kutyasuliba, hogy tisztázódjanak a dolgok a fejedben.

2016. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%

Ezt az erős pórázfegyelmet akkor érdemes behozni, ha a kutyának valami komoly viselkedési zavara van: kitépi a karodat úgy húz, agresszív pórázon, stb. Vagy ha csak általánosságban nincs jó kapcsolatod a kutyáddal. Ekkor valóban kell egy erős pórázfegyelem. De ha semmi gond nincs, semmi sem zavar a viselkedésében közben, akkor fölösleges. Az ember úgyis csak azon tud eredményesen változtatni, ami zavarja.


Én úgy csináltam meg a kutyáimmal, hogy ha szólok, nekik szorosan mellettem kell maradniuk - pórázon, póráz nélkül, mindegy. Forgalmas helyen, idegen kutyák közt, kritikusabb szituációkban használom. Ilyenkor nincs szaglászás vagy jelölgetés, ürítés, hisz akkor már nem tartanák velem a szoros kontaktot és nem tartanák a tempómat sem. De a séta eleve laza közös program.

2016. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%
Ha a kutya normálisan viselkedik inkább azt nézd, hogy élvezze a sétát, hogy elég inger érje, hogy lefáradjanak az érzékszervei. Hadd szaglásszon már szerencsétlen. Az6 meg pléne gáz, hogya dolgát ne hagyd elvégezni, a végül teljesen begolyósítod szegényt.
2016. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!