Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem 6 napja van egy 2...

Lana85 kérdése:

Nekem 6 napja van egy 2 hónapos akita kiskutyám, nagyon édes, játszik, vidám, belém van bújva, elfogadott hamar, a kuvaszunkkal is jóban van, kislány mindkettő. Szóval látszatra semmi gond, de nem eszik, alig csipeget egy kicsit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt a tápot kapja amit a tenyésztő is adott neki, főtt husit, rizs, prémium konzerv. Mindent bevetettem már ami eszembe jutott. Nagyon lefogyott az elmúlt napokban, a környezetváltozás, egy kis stresszel jár persze, de ez már nem normális, az orvos azt mondta semmi baj, ha iszik és jókedvű, türelem kell. De ha most nem erősödik nem lesz szép egészséges, kifejlett példány Szóval tanács, segítség kellene mit csináljak?!

2016. nov. 24. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Naponta 3x leteszed ele ha nem eszik elveszed elole. Es ne kinalgasd mert annal jobban nem fog enni. Illetve adhatsz neki ilyen kutyanakvalo beres cseppet ez immunerosito es ez megszokta hozni az etvagyukat.
2016. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, kölyökvitamint kap, de akkor veszek neki ilyet, sima gyógyszertárba igaz? kicsit szőkén hangzik, de még nem volt sose ilyen jellegű problémám egy kutyussal sem.
2016. nov. 24. 09:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Ennyi idős kutya még 4-5x is eszik naponta, nyilván az adagját megfelelően elosztva.

Nem lehet, hogy a másik kutya is jelen van etetésnél, és a kölyök ezért nem mer enni? Akármennyire is kijönnek egymással, ez egy ösztön.

2016. nov. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, első pillanattól fogva bent eszik a kicsit az előtérbe hogy ne is lássák egymást,reggel megkínálom nem kell, délbe nem kell este nem kell. csak nyalogatja a húst is.falnia kéne!
2016. nov. 24. 09:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor átnézetném alaposabban az állatorvossal, nem fáj-e foga, torka, gyomra, ami miatt nem tud enni. Mert ha nyalogatja, akkor mégiscsak kéne neki a kaja.
2016. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez elég furcsa.

Rizst, konzervet én eleve nem javaslok. A rizs akkor kell, akkor is péppé főzve, ha hasmenés miatt diétáztatni kell a kutyát.

Elég neki a jó minőségű száraztáp, napi 4-5-ször megkínálva. Ételt ne hagyj előtte, ha nem eszi, tedd el. Mozgasd sokat, játssz vele. Kérdezd meg a tenyésztőjét, nála hogy evett.

Ha nem javul a helyzet, felkeresnék egy másik állatorvost is.

2016. nov. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Előző kutyám is ezt csinálta másfél-két hétig. Letettem a kaját, keveset evett, elhátrál, utána kis biztatásra megint keveset evett, megint elhátrált. Nála kisült, hogy ő volt a legkisebb a csapatból a tenyésztőnél, és mindig elverték a többiek, valószínűleg az új helyen nem mert enni.

Utána rájött, hogy ehet nyugodtan, és behozta a lemaradást, nagyobb lett, mint az azonos nemű testvére, szóval ne félj, hogy ha pár napig nem eszik, lemarad a fejlődésben, ezt behozzák.

A tenyésztőnél mindenképpen kérdezz utána, ott hogy evett, és azt add neki szigorúan, amit megszokott.

2016. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen konzervet és tápot adsz neki?
2016. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt kapja amit a tenyésztő adott neki, dog chow tép, rizs, főtt hús, ezeket adták neki, ezért maradtam ennél. de már próbálkoztam special dog konzervvel, meg junior menü alu tasokossal, josera juniorral.. a főtt máj egész jól fogyott ma, meg a kenőmájas. De nagyon vidám, jó kedve van, reggeltől estit játszok vele, igaz már magára is hagyom kicsit, hisz nem tart örökké a "szülési" szabadság.
2016. nov. 26. 14:39
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
tenyésztőtől kellet volna kutyát venni nem szaporítótól.... meg fog halni szegénykém :(
2016. nov. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!