Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon sokat pisil-ka...

A kutyám nagyon sokat pisil-kakil. Szerintetek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
5 hónapos szuka német juhászom van, egy nap kb. 10 kaki és vagy 30 pisi. Nem etetem-itatom halálra sőt... Ahogy iszik pár perc múlva már pisil is ha kell ezt 20 percenként eljátsza. A doki azt mondta valószínű cukros lesz de szerintem más is lehet a dologban. Előre is köszönöm!

2016. nov. 25. 08:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sürgősen vidd egy másik orvoshoz! Nem értem, hogy a ti dokitok miért vette ezt ennyire félvállról.

Keress egy jól felszerelt rendelőt, ahol van lehetőség vérvizsgálatot végeztetni és oda vidd el. A vérképből nagyon sok minden kideríthető.

2016. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Üdv mindenkinek! Egy nagyon jó orvoshoz járunk elvileg, több ismerősöm is meg édesanyám is a 3 kutyájával hozzá jár, igazából én sem értem miért nem csinált még semmit. Reggel-este szokott enni próbálok neki változatosan adni, házikosztot is kap, tápot, konzervet.
2016. nov. 25. 19:27
 13/18 anonim ***** válasza:

Na a nagy mennyiségű kakit máris értem. Házikosztot (amit embernek főzünk, és pl. sózott) nem adunk kutyának. Lehetőleg konzervet se, tápanyagtartalma gyakorlatilag nulla.

Egyféle módon etesd, egy jó minőségű száraztáppal (kölyök változat), inni legyen mindig friss vize, másra nincs szüksége.

Vagy, kipróbálhatjátok a BARF módszer szerinti etetést, olvass utána. Ennél az etetési módnál általában jóval kevesebb a végtermék, sőt kevesebb a vízivás is.

2016. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Túl sok és valszeg sz@r minőségü kajàt adtok neki. Ajànlom a Happy Dog vagy a Bosch tápokat. Azért kakil ilyen sokat, mert a kajàból semmi tàpanyag nem szívódik fel, hanem az egész àtmegy a kutyán. Szójàval tömöd.

Tudom mit beszélek, állatorvosi asszisztens végzettségem van, és àllatpatikàban dolgozok.

A cukorbetegség valószínű, azonnal vizsgálat!

2016. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánanéztem és hogy őszinte legyek ez a BARF módszer kicsit bonyolultnak tűnik. Nagyon sok nagy testű kutya eszik házikosztot, nem értem az ő gyomra akkor miért nem bírja, aszt hiszem táp váltás lesz a legegyszerűbb aztán meglátjuk.
2016. nov. 26. 07:22
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért nem reagál rosszul nagyon sok kutya a "házi kosztra", mert a kutyák emésztése, gyomra, szervezete nem ugyanolyan. Azért, mert kutya, még egyéni a szervezete működése.
2016. nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vannak érzékenyebb gyomrú, emésztőrendszerű kutyák, a tiéd ilyen lehet. Attól még, hogy más kutya bírja, nekik sem tesz jót. Évek alatt komoly károsodást okozhat a szervezetükben a nem megfelelő táplálás (vese, máj pl.).


Etesd egy jó minőségű száraztáppal, mást ne adj neki.

2016. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek!
2016. dec. 3. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!