Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene tennem hogy...

Mit kellene tennem hogy engedelmesebb legyen a kutyám? Vagy túl sokat várok el?

Figyelt kérdés
Szóval fél éves kölyökről van szó, annyit elég tudni hogy vadászkutya erős vadászösztönnel és makacs. Na most az a gond hogy nem nagyon akar szót fogadni kaja nélkül. Sokat gyakoroljuk az ült, feksziket és lábhoz vezényszavakat de csak kajával vagy azzal sem csinálja. Ha sétálunk és mondom hogy lassan akkor álltalában lassít de van hogy mint a süket megy tovább és ha ordítok akkor sem lassít (állatalában nyugodt hangon de határozottan szólok) a lépcsőknél folyton felszalad és hiába mondom hogy lassan vagy nem, süketet játszik, a minap ráordítottam és ez már hatott. Fogjuk rá hogy engedelmes de ha szaglászik (állandóan szaglászik) akkor még csak rám nézni sem hajlandó. Sokat várok el? Vegy ennyit azért már illene megcsinálnia?

2016. aug. 16. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ha engedelmességet is tanítanál neki, nem csak feladatokat, engedelmesebb lenne :) Azt is meg kell neki mutatni, hogy nem csak akkor kell rád figyelni, amikor kedve van, hanem akkor is, amikor nincs. Ez alatt ne durvulást érts, csak határozott elvárást. Konkrét technikát nem mondok, mert minden kutyánál más a helyzet, de például a póráz aktív használata sokat tud segíteni a kezdeti lépéseknél :)
2016. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy póráz aktív használata? A napi 2x 2-3 óra séta nem elég? Égyébként igen az enhedelmességre gondoltam csak azt hittem hogyha így írom akkor hülyének néznek. Egyébként szinte soha nem figyel eám ha szólok. Még a kajára is max 18 másodpercig tud figyelni aztán forgolódik, menne szaglászni. Borzasztóan lusta, lomha és lassu.
2016. aug. 16. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Tuti akita, beagle, vagy hasonszoru kiskutya.


A fel eves kolyok a legrosszabb. Kinyilt neki a vilag minden fontosabb mint te, itt kivan a legtobb turelmet a kutyaneveles.


Viszont abban igaza van akuminak egy poraz (akar egy 15 meteres is) sokat tud segiteni abba, hogy rahathass a kutyadra, ha olyat tesz, amit nem kene. Kitartas.

2016. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csak ott a gond hogy az ilyen kutyák nem hülyék (a többi sem csak nah...) tudja mikor van rajta póráz és mikor nincs....


Egyébként ez azt jelenti hogy nem tart falkavezérnek vagy csak most van a "minden érdekesebb a gazndniál" korban?

2016. aug. 16. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem valoban nem hulyek, de valahol el kell kezdeni. ELoszor otthon, aztan zart terben, es igy tovabb ki kell nyitni a vilagot. Az nem mukodik, hogy egybol kicsapod a retre ahol egy tucat masik kutya vidaman jatszik, es gyakorlas/tanitas nelkul elvarasokat tamasztasz. Azt is vedd tudomasul, mivel egy makacs kutyat valasztottal, nem pedig egy szolgalelkut, lesznek sajat elkepzelesei lenyegesen nehezebb a tiszteletenek a kivivasa. Egy igazan onallo kutyanal 5x annyi turelem kell es mindezido alatt 10x annyi fajdalommal jar mire elered ugyanazt mint mondjuk egy Labradornal. Jarhatsz te kutyasuliba (hidd el nekem is ez volt, pontosan tudta mikor van megkotve es akkor egy arany "gyerek" volt, amint elengedtem csa), kapod majd a jo tanacsokatr, hogy fuss el bujj el stb. Maximum marathont nyersz vagy te leszel a tavalyi bujocska nyertese...maximum ennyit ersz el. Nem feladatokkal, megcsak nem is kotodesi treningel fogsz celt erni, csakis turelemmel (meg jokor jo helyen adott pofonnal, ha ezt rosszul hasznalod felremehet a kutya nevelese eleg csunyan), mert kajaval, jatekkal, barmivel motivalhatatlan, ha van erdekesebb, mint amit te tudsz kinalni. Aztan majd megvaltozik, beno a feje lagya es utana elvalaszthatatlanok lesztek (a legtobb ilyen kutyat nem lehet utana tovabb adni, mert olyan melyen kotodik a gazdihoz mint semelyik masik kutya). Csak csinald a napi rutint gyakorolj vele es tanitsd, legyel kovetkezetes es ugy 1 ev mulva akar alom kutyad is lehet.


Szoval milyen fajta? Jol tippeltem?

2016. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kamaszodik, ilyenkor normális, hogy feszegeti a határokat. Persze csak akkor, ha előtte nem viselkedett így. Ha már előtte is voltak gondok, akkor a falkavezérségre nem ártana rágyúrni.

Amúgy nekem az írásból az jön le, hogy ráhagyod a dolgokat (ha lassítani akarsz, ő meg nem, akkor inkább engedsz és gyorsan mentek, ha felszalad a lépcsőn, akkor te is mész, stb), tehát nem vagy elég határozott. Nem csak ordítással kell fegyelmezni a kutyát, meg persze nem is veréssel. De ha nem lassít, akkor ránts egy nagyot a pórázon és állj meg és addig ne moccanj, amíg nem lazul a póráz. Vagy ha látod, hogy már menne fel a lépcsőn, akkor szólj rá, ha nem figyel, akkor állj meg és szólj rá, ne engedd felmenni. Mindig a te akaratod érvényesüljön, akkor fogja csak a kutya is belátni, hogy fölösleges lázadnia.

2016. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jól tippeltél :). Egyébként minden nap minden sétánál ezt csináljuk, a rutinosabb dolgok mint a "fuss" "lassan" "állj" "fujj" "nem" "lábhoz" már mennek. Ha elengedném valószínüleg nem menne világgá (próbáltam) amint 15 méternél távolabb van fut mint a megháborodott :D nagyon mókás nézni. Viszont ha helyzet van akkor hopp voltkutya-nincskutya... igazából kinn nem várok el sokat de legalább odajöhetne ha figyel és hívom (ha szaglászik akkor nem nagyon hívom, tudom hogy úgysem jön)... az a gond hogy néha itthon sem fogad szót...látom hogy figyel de játsza a hülyét... nem tudom mit kéne csinálnom hogy engedelmesebb legyen. :(


Az zavar a legjobban hogy tudom hogy okos mégis játsza a hülyét.... pl megtanulta a lábhoz parancsot tudja mit kell csinálni de van hogy még kajával a kezemben is csak néz ki a fejéből... ez nagyon zavar.

2016. aug. 16. 22:08
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 ez szép és jó csak egy akitánál szart sem ér, azt hiszed nem próbáltam? Ha húzott (már nem húz megoldottam) megálltam és vártam hogy lazuljon a póráz...na igen állhattunk volna ott egész nap ha rajta múlik... ha húz mésg szép hogy visszarántom nahogy már az legYen amit ő akar... szóval nem mondaanám hogy ráhagyom a dolgokat. A kanyaroknál még akaratoskodik de kezd rájönni hogy nem megyünk arra amerre ő akar menni. A falkavezérséggel nem sok gond van szerintem, csak egyszerűen ilyen. A másik hogy lépcsőn ha pórázon lene és megindulna az valakinek fájna... vagy ő esne vissza (rám) vagy felhúzna a lépcsőn (egy 25 kilós csupaizom kutya azért tud húzni ha akar...)
2016. aug. 16. 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most sajnos azt kell mondjam eselyed nincs. Semmi vagy szamara jelenleg gyakorlatilag csak arra vagy jo neki, hogy biztositsad az ellatasat. Sok akita tulajjal volt dolgom (akkor az ugye?!), kozuluk kerul ki a legtobb "megtort" kutyatulajdonos ebben az idoszakban. Mikozben masoknak a Labi beszalad es vidam es tokeletes kutya, te orulsz ha nem szalad ki a kocsi ele.


Bar nem ismerem a kutyad nekem ez a par dolog segitett:

- nem volt mindennap jatek mas kutyakkal velem kellett beernie. Egyutt seta, kezbol etetes, kozos jatek.

- volt, hogy ott hagytam. Megkertem ismeros kutyasokat hogy azert figyeljenek ra, majd otthagytam. Ezt eljatszottam vele parszor, most mar figyel, ha nem vagyok a latotereben azonnal keresni kezd (kihasznaltam a "falkatol valo leszakadas = halal" osztonet)

- Turelem, nemi beletorodes es humor. Nem tudom mi alapjan valasztottad, de az ontorvenyusegere fel kellett keszuljel, ezt mindig nagy betukkel leirjak a fajtanal. Kell nemi humor, neha egyszeruen tudnod kell magadon es a helyzeten jot rohognod, kulonben elemeszt a harag a kutyaddal szemben.

- Legyel erdekes, vagy tegyel ugy mintha valami erdekes dolgot csinalnal vagy talaltal volna. Ne engedd oda, had egye a fene mi lehet az az erdekes dolog amivel te epp "jol szorakozol". Nekem ott korozott es probalta meglesni mi az amin jot mulatok. Mostanra ha fel percnel tovabb nezem a foldet odaszalad megszaglaszni mi lehet ott, mert nehogy kimaradjon a mokabol XD

- nem koptatom a hangom, mikor latom eselyem nincs hogy szoval hassak ra nem is erolkodom, csak koptatom a pofam es hatterzajra redukalodik nala a jovoben.

- Fiatal, ezen at kell esni...mondom egy ev es ha jol csinaltal mindent nagy valoszinuseggel egy arany kutyad lesz. Ezen mindenki at esik, de ezeknel a fajtaknal ez nagyon "brutalisan" nez ki.

2016. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod köszi :). Zavar ugyan de beletörődtem hogy ilyen, az,elején evett a fene hogy nem fogad szót de mostanra beletörődtem, nem mondok neki felesleges dolgokat de ha valami komolyan mondok akkor azt megcsináltatom vele (pl ha azt mondom lábhoz akkor láb mellett megy még ha neki nem is tetszik)
2016. aug. 16. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!