Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden a beaglekröl?

Minden a beaglekröl?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lesz egy beagle kutyusom, szeretném megtudni hogy milyen a természete és jellemei! Jó kutya-e? Nem ugatós?


Kérlek elsösorban a beagle gazdik írjanak! :D


2016. nov. 25. 17:36
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia! Az én beaglem igazán virgonc, ugrálós, nagy a mozgásigénye, de nagyon tud szeretni, szívós. Én nagyon szeretem. Mondjuk az enyém kissé rasszista :"D. Az idegenek megugatja nem kedveli őket, de ezek a dolgok szerintem neveléstől függnek. Ja és nagyon szeretnek ásni, nagy, óriási gödröket.
2016. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vadászkutya, ennek megfelelő természettel. Sok mozgásra, mindennapi sétákra van szüksége, ahol lehetőleg szabadon is mozoghat, szimatolgathat.

Nehézséget okozhat számára a behívás, főleg a vadról visszahívás, letiltás. Kissé makacs, nem nevelhető olyan könnyen. Egyébként jófej kutyák, de nem árt tisztában lenni vele, hogy nem csak házikedvencek, hanem vadászkutyák, és ennek megfelelően kezelni, nevelni.

2016. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi sokat segítettek a válaszok! Szerintem elkerítjük a palántákat! :)

Csak nyugodtan írjatok még dolgokat a beaglekröl!!!! :D

2016. nov. 25. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívuma, hogy bohókás, jókedvű, barátságos, nem agresszív kutyák, általában fajtársaikkal is nagyon jól kijönnek.

Viszont energiaigénye extra nagy, rettentő makacs, nehezen tanítható meg a behívás (őszintén szólva én még nem hallottam stabilan behívható beagleről...) és általában is nehezen nevelhető, ugatós, pontosabban vonyítós (tipikus beagle "haúú" hangja van), emiatt társasházba nagyon nem díjazzák a szomszédok.

2016. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Én kicsit keményebben fogalmazok, mint Ketteske. Gondoltam szólok :D


Az összes beagle, akit ismerek destruktív, agresszív s3ggfej. Nem azért, mert "nem jó kutyák", hanem mert a GAZDIK ROSSZAK: megveszik a foltos cukiságot, aztán néhány hónap múlva jönnek csak rá, hogy képtelenek kielégíteni a kutya hírhedten nagy mozgásigényét. Innentől kezdve meg a kutya képtelen koncentrálni így taníthatatlan... Illetve azzal köti le magát, amivel tudja: rág, ás, szökik és a falevelet is megugatja (baromi jellegzetes a hangjuk, úgyhogy az összes szomszéd tudni fogja, hogy ki szerenádozik nekik :P).

Egyébként megfigyelésem szerint egy átlagos kutya mozgásigénye lényegesen nagyobb, mint egy átlagos emberé. Beagle-t én inkább olyan embernek ajánlanék, aki alapból, önmagától is nagyon aktív: pl. aki munka / suli után az idejét bringázással, futással, tölti.


No, ha még ezek után is bejglikutyát szeretnél, ajánlanám, hogy keress egy baromi jó kutyaovit, ahol segítenek neked a szocializálásában és kutyasulit, ahol kontrollált körülmények között megtanulhatod kezelni a cuki foltost. (Plusz némi szakirodalmat: Karen Pryor Ne lődd le a kutyát! c. könyvét és Vámos-Nagy Nóra Klikk! c. könyvét.)

2016. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Négyes! Ezzel mind tisztába vagyok! :) És igen a kutyaovi az amit semmi árán ki nem hagynék a kutyám életéből! Persze már sok embertől kérdezgettünk dolgokat AKI VITTE KUTYAOVIBA A KUTYÁJÁT annak olyan fegyelmezett és okos kutyája van. ( beagle)
2016. nov. 26. 18:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!