Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamiről már "lecsúztam" egy...

Valamiről már "lecsúztam" egy 5 hónapos kölyök kutya nevelésénél?

Figyelt kérdés

Szomszéd néni, aki elvileg nagy kutyasuttogó mondta, hogy valamihez már túlkoros, bár szerintem azt se tudja mennyi idős a kutyánk, mert nagytestű, már akkora mint egy vizsla aztán nincs féléves. Nem tudom mire gondol pontosan. Szerintetek mihez lehet már "túlkoros"?

Nekem az eddigi legokosabb kutyám 6 hónaposan került hozzánk full neveletlenül, ezért se értem.



máj. 26. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd néni véleménye mindenben mérvadó?
máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem dehogy, csak mindenbe beleszól a kutyával kapcsolatban, ami már kicsit sok és itt akartam levezetni a feszkót.

Biztos nem csinálok mindent tökéletesen, de itt falun a mi utcánkban, van akinek folyamatosan láncon vannak a kutyái, van olyan, aki alig eteti a kutyáit, meg van olyan, akinek egész nap az utcán van a kutyája. És ez csak egy kis utca. Nem ezzel akarok védekezni, hogy másokra mutogatok, csak nem értem miért mindig annak szólnak be, aki próbálja jól csinálni. Én normálisan etetem, tanítgatom, játszok vele, sétáltatom. Ha én is csak kikötném a kertbe akkor, lehet nem is szólna bele, mert látja, hogy nem az a fajta vagyok, akit különösebben érdekel a kutya sorsa.

máj. 26. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya élete végéig nevelhető. Nem csúsztál le semmiről.
máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben már biztos elküldtem volna melegebb éghajlatra :D


Dehogy késtél el bármivel is

máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Élete végéig nevelhető és kell is nevelni. A folyamatos mentális stimuláció és fejlesztés a demenciát is késlelteti és enyhíti a későbbiekben. Meg nyilván a kutyának se árt, ha mindig megtanulhat valami érdekeset és újat, nem pedig ugyanazt a 3 parancsot ismételgeti 15 éven keresztül.
máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt 10 év felett örökbe fogadott süket kutyám, aki képes volt megtanulni a kézjeleket és most egy 7 évesen örökbefogadott kutyám van, aki néhány hét alatt megtanulta az én szabályaimat és az általam használt vezényszavakat, imádja, amikor este leülök vele és trükköket tanulunk. Bármilyen életkorban el lehet kezdeni nevelni egy kutyát, sőt, ahogyan előttem írták, az egész életen át tartó szellemi foglalkozás jót is tesz nekik. Nincs olyan, hogy túl késő nevelni és nincs olyan, hogy nem képes megtanulni, legfeljebb a módszerekben, illetve az időtartamban lehet eltérés a kor előrehaladtával.
máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédot is nevelni kell nem csak a kutyát. Kezd el ma.
máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
10 éves kutyánknak rendszeren tanítok új trükköket még ennyi idősen is és kb a második alkalomra már tudja. Kölyök kora óta nálunk van, mindig is foglalkozva volt vele minden téren. De ahogy előttem is írták olyan kutyák is taníthatóak akik x évig a menhelyen voltak. Semmiről nem csúsztál le, a szomszed meg foglalkozzon a saját dolgaival.
máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Az égvilágon semmiről sem maradtál le. Hosszú és boldog gazdis éveket kívánok.
jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!