Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi történhetett a...

Mégis mi történhetett a kutyámmal? Szinte megbolondult.

Figyelt kérdés
Szóval kb. 1 hónapja vagy kevesebb elkezdte ugatni a kutyákat, viszont nem értem miért, előtte soha nem volt gond, ugyan húzott kicsit ha kutyát látott de nem ugatott. A másik hogy nem akar tovább menni, lefeküdne erővel, egy istenért nem menne ha kutya van a közelben...pokollá teszi az összes sétát. Ma voltunk kutyaiskolában, a kiképző csak felmérte milyen is a kutya és melyik csoportba rakja, de a vége az lett hogy inkább privát órákra megyünk mert az idióta állandóan ugat, egy csoportban csak zavarná a többi kutyát...és a legrosszabb hogy most még rosszabb mert már mindent ugat... Mégis mi az isten miatt kezdett el ugatni? Semmit nem csináltunk, ugyan úgy tiltottuk neki, de nem használ. 10 hónapos ivaros szuka.

2016. nov. 26. 17:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

"a kérdés az hogy mi válthatta ezt ki belőle."


Ja, hát akkor vedd semmisnek az eddigi válaszaimat, ilyen fölösleges dolgokkal én nem foglalkozom.

Majd te is rájössz, hogy teljesen időpocsékolás, ez nem valami bonyolult dolog, aminek a mélyére kell ásni.

Nem visz közelebb a megoldáshoz.


Illetve annyiban, hogy az ok az, hogy nem veszi komolyan a fegyelmezésedet. Ez az ok.

És ezért maga a megoldás visz közelebb a probléma gyökeréhez, mert ha megtanulod hogyan érd el az akaratod, a tisztelet is elmélyül, és alapvetően kevesebb ilyen probléma lesz.

2016. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha már szakembernél vagy, akkor ne aggódj, meg lesz oldva (feltéve, hogy jó helyet találtál, de ez majd úgyis idővel derül ki).

Ezt egyébként tőle kellett volna megkérdezned, hiszen ő látta a kutyát, de alapvetően valószínűleg az a helyzet, hogy nem tudtátok tiltani, nem tudtok hatni rá, ő meg kamasz, és egyre nagyobb az arca. Nincs ebben semmi meglepő :)

2016. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
a kiképző olyasmit mondott hogy ha eddig nem csinálta akkor a kamaszkor miatt lehet, na meg az miatt hogy nem sokat tudott kutyákkal lenni és túl izgatott ha kutyát hall vagy lát. Még nem tud figyelni, ezért is lesznek egyenlőre csak 30 percesek az órák, utána ha megnyugodott és nem ugat akkor átrak minket egy rehabilitációs csoportba ahol főként mentett menhelyi kutyák vannak, mivel a kölyökkutya csoportokhoz mát túl idős. Azt is mondta hogy jól reagál a jutifalatra, gyorsan tanul csak a koncentrációja bajos még (a fajtájából is adódóan). Csak az a furcsa nekem hogy hónapokig semmi baja nem volt még szinte jól is viselkedett most meg pár hét alatt totálisan megváltozott pedig semmi sem változott, semmit sem csináltunk máshogy.
2016. nov. 26. 19:18
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig elmondtuk, hogy mi az oka. A kiképző is elmondta. Innentől már csak rajtad múlik, hogy megértsd :)

A kamaszkor ilyen, a kutya feszegeti a határait, "hülye" lesz. Jobb, ha elfogadod, mert úgysem tudsz tenni ellene :) A legtöbb, amit tehetsz, hogy megtanulod kezelni a kutyádat akkor is, ha ő éppen nem akarja.

2016. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi válthatta ki? Az, hogy kamasz. Az emberek többsége is megkergül kamaszkorában.

Valamint az sem jó, hogy ritkán játszhatott kutyákkal, azaz nemigazán lett kutyákkal szocializálva. Szüksége lenne a fajtársaival való játékra, kommunikációra.

A kiképző fog segíteni.

Tiltani pedig úgy kellene, hogy arra reagáljon is a kutya, vagyis a tiltás legyen az erősebb inger, mint amit éppen ugat. Ha ehhez meg kell tépni, és a földre teperni, akkor ezt kell tenni.

Kíváncsi vagyok, milyen fajta amúgy :)

2016. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok, milyen fajta, főleg, hogy többször megemlítetted, mint magyarázatot valamire, a fajtája miatt.
2017. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
-de gondolom, hogy nem kistestű, ha nehéz vele a séta. Csak nem vizsla?
2017. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
nem, nem vizsla
2017. jan. 3. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!