Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fehér pulikutyánk 7...

Mamica kérdése:

Van egy fehér pulikutyánk 7 éves, befogadtunk egy amstafot ő 3éves, hogyan tudnank öszbarátkoztatni őket?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Semleges helyen találkoznak, ha vmelyikük agresszíven viselkedik, tiltjátok, együtt hazasétáltok. Röviden ennyi.

A puli és az amstaff hogy viselkedik másik kutyákkal?

2016. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is, milyen neműek, és ivarosak vagy ivartalanok is.

Egy full szocializálatlan kutyával nehéz dolgotok lesz, kettővel még inkább. Remélem az amstaff szociális, mert nem akarok olyan történetet olvasni, a 2millió másik mellett, hogy nem jöttek ki, és az egyiknek mennie kellett/kidobtátok/altatásra ítélve stb stb.

Nem bántásból írom, csak én úgy gondolom, hogy azért felelősen kéne gondolkozni, és ha tudod, hogy össze kell szoktatni 2 kutyát, akkor nem fogadsz be addig, amíg nem tudod ezekre a választ. Én például egy iskola segítségét kértem meg, mert találtunk az utcán egy kutyát (roti), és nem igazán kedvelték meg egymást azalatt a pár nap alatt, amíg próbálkoztam. De 1-2 trükkel, szabállyal, határozottsággal, szeretettel, bizalommal könnyen megoldható. Nálunk egyedül a kaja amire összeugranak, mivel mindketten éheztek az utcán, de már ez is javulgat..

Suliba vidd el, addig is, ha nincs pénzetek vagy ilyesmi, akkor ne legyenek felügyelet nélkül egyedül, szájkosár arra amelyikre kell, összeengedni őket szépen normálisan, póráz nélkül is kéne, mert az is fontos, és határozottan tiltani. Ha mindkettő hülye, akkor legyetek 2-en is, akik egyik az egyiket másik a másikat fogja meg. Ha pórázon csóválnak (nem idegesen hanem barátkozósan), hagyják egymást megszagolni, akkor dícsérni nagyon.

És ivartalanítás!

2016. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen neműek? Ivarosak?

A pulitok hogyan viselkedik más kutyák között?

Az amstaffot honnan fogadtátok be, milyen előélete volt? Lehet tudni, ő hogyan viselkedik más kutyákkal?

2016. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Melyikkel van gond? Melyik az agresszív, félős, vagy ami miatt nem tudjátok őket összeengedni?
2016. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az amstaffal semmi baj 5 kisgyermek között nőtt fel. Más kutyákkal barátságos. A puli agresszív nem fogadja el az amstaffot és neki ugrik és morog rá
2016. nov. 29. 07:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Felelős állattartás alap szabálya, hogy addig nem viszel haza még egy kutyát, míg a másik nem teljesen jól nevelt és nem megfelelően szocializált! Ha a pulival nem foglalkoztatok eddig megfelelően, miért vittél haza még egy kutyát?

Menjetek el kutyasuliba, kérj segítséget oktatótól a szocializációban és akár az összeszoktatásban is.

2016. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az Amstafott elakarták altatni ezėrt fogadtuk be. Vagy hagytuk volna,hogy megöljėk?
2016. nov. 30. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:

De ha a puliddal sem foglalkoztál eddig, mi a garancia, hogy a staffival fogsz? Az nem mentés, hogy csak van a kutya, de nem foglalkozol vele úgy, ahogy azt igényelné.

Egyébként alap dolog, hogy egy kutyát nevelnek és szocializálnak, hogy ezt miért nem tetted meg, még mindig kérdés.

2016. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ki írt olyat hogy nem foglalkoztunk a pulival? Igenis foglalkozunk vele! Minden nap játszva és sétáltatva és szeretve van mind a két kutyus! Nem tudom hogy te talán a monitoron keresztül megállapítod hogy foglalkozunk e vele vagy sem.. de egyébként a puli is június óta van nálunk őt is befogadtuk.
2016. dec. 1. 19:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire gázos a helyzet, de ha támadólag lép fel, azt komolyan leordítani, lenyomni a földre, amíg le nem nyugszik, ha pedig úgy közeledik a pithez, hogy minimális barátkozás van benne, azonnal hatalmas dícséret.

Nálunk mondjuk masztiff van nem puli, de mikor befogadtunk egy minikutyát idibe, csak így lehetett összerakni őket, így is nagy odafigyelést igényelt az 50-és 5 kilós kutya méretbeli különbsége, nem jött volna jól, ha még ki is akarja nyírni Törpikémet..

szerintem ha mindennap lefárasztod, és szoktatod, 1 hét alatt össze lehet szoktatni őket. Ha értessz a kutyákhoz valamennyire. De biztos ami biztos, kérj segítséget. :)

2016. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!