Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5,5 hónapos német juhászkutya...

5,5 hónapos német juhászkutya marmagasság?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5,5 hónapos fajtatiszta német juhászkutyám. A mai napon meg mértem a mar magasságát (első két lába mögött egy picivel). 54 CM, ehhez társul 17 KG. Ez normálisnak mondható és fog még nőni a kutyám? Eddig akik látták "szakértők" azt mondták, hogy ne számítsak egy nagy termetre... Mellesleg szuka kutyáról van szó.



2016. nov. 28. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fog még nőni :) Teljesen normális a mérete, a szukák pedig eleve kisebbek, mint a kanok. Szukák marmagassága 55-60 cm, ha jól tudom, és ez a felnőttkori méret.
2016. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, ez meg nyugtat egy picit :)Esetleg abból a legendából mi lehet igaz, hogy az első tüzelés után meg áll a fejlődésük?
2016. nov. 28. 21:05
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt a tüzeléses dolgot, mert nekem kan német juhászom van, de az enyém pont olyan magas, és pont olyan kinézetű, mint az apja. Ha fajtatiszta, nagy valószínűséggel úgyis a standardon belül lesz.

Az enyém egy nagy, erős testalkatú kutya, de már pici korában hatalmas mancsa volt, a "szakértők" szerint már ekkor is látszott, hogy nagy lesz.:)

2016. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónapos szuka németjuhászom van jelenleg 23-24 kg körül van. Nem emlékszem mennyi volt pontosan 5 hónaposan de szerintem 18-19 körül. A marját nem tudom mennyi, neki nagyon nagy mancsai voltak, a doki azt mondta rá hogy szép nagy kutyus lesz. A tenyésztő is azt mondta, de standardon belül marad. Ha a te kutyád a standard alján van akkor lehet hogy már nem fog sokat nőni, de azért 2 centinél többet. Szerintem olyan közepes kutyus lesz:) A felnőtt szukáknak a mérete 55-60 cm és 22-35 kg
2016. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Rajzos németjuhász vagy a többi szinvaltozatbol való az eb? Mert a rajzosak bár sokszor nagynak tűnnek, sokkal konnyebbek mint az ugyanolyan magas munkavonalu fekete/ordasok. A kisebb súlynak is meg van az előnye,főleg, ha rajzos,akkor alapból is "gyengébb" minőségű mint a munkavonalu. Csak példák:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"gyengébb" minőségű elmész te a... nekem is rajzos kutyám van törzskönyves fara szinte alig csapott mivel erre nem treníroztam, agyilag a munka vonalasok között is megállná a helyét ( nem én találtam ki a tenyésztő és 2 független kiképző mondta ezt).
2016. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem rajzos van, tappancsa akkora volt kolyokkent mint a fel tenyerem. :) Apja nyertes munkakutya, anyja szep eredmenyeket ert el kiallitasokon. Nem rovid, de nem is hosszu szoru, de nem is felhosszu. Inkabb a rovidnel egy picivel hosszabb. :) Igazabol mindegy milyen meretu lesz mert igy is ugyis szeretem es szeretni is fogom. Csak a magam 120 KG -om melle kicsit hulyen nezne ki egy standardon aluli kutya. :)


Az a baj, hogy ahany ember annyi fele valasz es hozza allas. Van aki azt mondja hogy 7 honaposan eleri a magassagat, van aki 1,5 eves koraig meg noveszti a kutyat.


Bizom benne, hogy meg novekedni fog, igazabol kajat jo minosegut kap. Eukanuba tapot eszik napi 350 G ot meg atlagban 15-20 dkg csirke farhatat, termeszetesen csak jol at fozve. Ezek melle kap kagylo kivonatot, es zoldsegek nagy valasztekat :)


Lenyeg az, hogy szeretem, es foglalkozom vele, lesz amilyen lesz de az enyem es csaladtagkent tekintunk ra.

2016. nov. 29. 21:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok, de ez megütötte a szememet:

"15-20 dkg csirke farhatat, termeszetesen csak jol at fozve" - nem szabad csontosat jól átfőzve adni! Csontosat, farhátat is, csak nyersen etetünk a kutyával.

De Eukanuba táp mellé nem kell sem így, sem úgy. Ha mégis adsz, akkor ne főzd meg. Veszélyes lehet főve.

2016. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Miert veszelyes at fozve? Kezd a tokom teli lenni azzal, hogy egyik azt a masik azt mondja. Tudtommal a csirke csont at fozvme meg puhul, es az elesebb reszek "szivacsossa" valnak. 3 honapja igy eszik a kutya es teljesen egeszseges es eletvidam.


Mire alapozod ezt a kijelentest?

2016. nov. 29. 22:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os,elmész te a....azért mert a kutyád esetleg olyan, a nagyobbik része a rajzosoknak ösztön es fizikálisan is gyenge. Nem ugyanaz, hogy elviszed Ipora szövet kart haraptatni,mint a komolyabb igazi munka. Egyébként meg amennyi dps rajzos van az borzalom. Tájékozódj kicsit,hogy miért valtottak nagyok sokan nj-rol malira meg holland juhaszra....
2016. nov. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!