Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba, első kutyának melyike...

Lakásba, első kutyának melyiket ajánlanátok? Tapasztalatokat, véleményeket szívesen várok.

Figyelt kérdés
Labrador, golden retriever vagy spániel? Esetleg más?

2016. nov. 28. 21:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősöm akinknek golden van panelban, másiknak pedig labi. Kellő lemozgatás mellett semmi gond nincs velük és kifejezetten szeretnek a család (falka) közelében lenni. Tényleg hullik a szőrük, de kellő gondoskodással ez sem zavaró. Nekem labim és dogom van (9esnek a dog jobban szeret bent lenni sőt kifejezetten benti kutya, bár mi kertesben lakunk és jobban elférünk, de ők is bent vannak velünk.) kifejezetten jó családi kutyák.

Az uszkárnak olyan mintha haja lenne ezért nem is allergizál, nem hullik úgy a szőre, persze fésülni őt is kell. Különböző méretekben létezik, ha nem akarsz mindenáron mini kutyát akkor ott a közepes változata is.

2016. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha lift nélküli panelban laksz és nem az első,másodikon akkor 25 kg felett már ne nagyon nézz kutyát,mert nekik az ízületük tönkre megy. Mellesleg míg kölyök 10-12 hónapos koráig ölbe kell le fel vinni. Utána már mehet gyalog. Nyilván a kicsiknek sem egészséges,de nem viseli őket úgy meg mint egy nagyobb testűt.

Környéken 4. lakik egy golden,szerencsétlennek olyan diszpláziája van, részben a sok lépcsőzés következtében.


Nekünk egy Havanese és egy Bichon Frise van.

Nem hullik a szőrük,nyilván vmennyire igen,de több hajszálat találok mint kutyaszőrt.

Napi 2 séta van.

Teljesen jó elvannak.

A szőrüket sokat kell gondozni így hosszú szőrű fajtát akkor válassz ha van időd,kedved a szőrével bajlódni és 2-3 havonta kozmetikába vinni.


Kistestűek első kutyának alapvetően mehetnek,csak következetes nevelés kell nekik is ugyan úgy mint egy nagyobb testűnek.


labit vagy goldent lakásban már csak az iszonyatos szőrhullás miatt sem tartanék.

Ismerősnek mopsz kutyusa van és minden nap takarít. Ha egy 5-6 kg-os kutyáról annyi szőr lejön. Egy goldenről képzelheted. Főleg tavasszal és ősszel.

2016. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
*napi 3 séta
2016. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek a válaszokat!


Földszintről lenne szó, tehát a lépcsőzés nem probléma.


A spánielnek viszont nagyon hullik a szőr, én úgy hallottam. Vélemények?

2016. nov. 30. 19:40
 15/17 A kérdező kommentje:
És a máltai selyemszőrű kutyus?
2016. nov. 30. 19:49
 16/17 anonim válasza:
100%
A spánielek jó családkutyák és rendkívül hűségesek, de ha még kölykök és otthon hagyod őket akkor valószínűleg meg rágnak majd mindent. Én lekerítettem egy részt a kazánházból és ki-be mászkálhatnak, de ez csak családi háznál működik.
2016. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, az összes kölyökkutya ilyen ,,meglepetéssel" jár, ha egyedül hagyják őket lakásban. Ez a természetes. Náluk.
2016. dec. 7. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!