Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerezzek úgy kölyökkutyá...

Hogy szerezzek úgy kölyökkutyát hogy csak 15 éves vagyok és a szüleim nem segíthetnek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok magántanuló egyedül szoktam otthon lenni és nagyon unatkozom. Szeretnék egy kiskutyát es a szüleim azt mondták hogy akkor lehet kutyám ha mindent elitézek megveszem, elintézem az oltásait, chipjét mindent a pénz nem probléma mert már nagyon sok idelye gyűjtögetek szóval ki tudnám fizetni. Csak az a baj hogy nem hinném hogy lenne olyan menhely ahol egy 15 évesnek akármilyen kutyat is odaadnak. Tudnátok tanácsot adni hogy mégis hogyan tudnék szerezni kiskutyát?(régebben volt kutyánk szóval todom hogy kell nevelni egy kiskutyát)

2016. nov. 29. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Odaadnák neked, ha a körülményeit biztosítani tudod. Napi többszöri séta, fizikai és szellemi lefárasztás, nevelés, ivartalanítási kötelezettség.. Nagyon kevés a befogadó a bent lévő kutyákhoz képest, szóval ha ezeket a feltételeket biztosítod neki, szerintem 90% hogy bármelyik kutyát hazaviheted.
2016. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell ahhoz menhelyre menni, sajnos egy csomó ingyen kiskutyát hirdetnek a neten, nézz körül, csak el kell menni érte, általában ha nem tudják elpasszolni neten, akkor mennek a menhelyre :( és biztos, hogy odaadják, mert meg akarnak szabadulni tőlük. Persze, oltások meg minden nélkül adják, de legalább van pénzed kifizetni őket.
2016. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az a gond hogy már egy pasast felhívtam higy szeretnék vásárolni tőle egy kutyát meg is veszéltük higy mikor találkozunk erre másnap hívott hogy elvitték azt a kiskutyát akit szerettem volna....jófej ténxleg
2016. nov. 29. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni kell. És még 2 fontos dolog: Az egyik, hogy egy kutya sokáig él, gondolj bele, hogy mondjuk 10 év múlva is belefér-e a terveidbe. A másik meg, hogy mindig legyen félretéve pénzed, ha a szüleid esetleg nem állják az állatorvost. Mert ha a kutyával történik valami, akkor egy állatorvos nagyon sokat képes elkérni a kezelésért. Nem elrettentésből, de tényleg sokba kerül. Sok sikert a kutyushoz ^^
2016. nov. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Miért pontoztátok le az 1. Választ? Őszintén.
2016. nov. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert 18 év alatt sehol nem adnak ki kutyát.
2016. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok, hogy most van pénzed a kutyára...de akkor is lesz, amikor 100 ezerért kell gyógyíttatni?
2016. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Értem de azért csak ki mennek vele mikor elhozzák.. Remélhetőleg.
2016. nov. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Menhelyen és tenyésztőnél csak felnőttnek adnak kutyát, mivel alá kell írni a szerződést, és azt csak nagykorú teheti meg. Ha a szüleid ebben sem partnerek, akkor nem tudsz kutyát hozni.

Ingyenesen elvihető apróhirdetésből esetleg igen, bár aki egy hangyányit is törődik a kutyájával, az nem adja oda gyereknek csak úgy, csak ha a szülők is mennek vele és vállalják ők is.

Viszont ha az eltartásában sem segítenek, ami átlag havi 10 ezer Ft, ebben nincsenek benne állatorvosi költségek, amire mindig félre kell tenni legalább 100 ezer Ft-ot, akkor ne is próbálj kutyát szerezni. Hiszen mi lesz, ha megsérül vagy megbetegszik, és nem lesz pénzed állatorvosra?! Vagy ha nem lesz pénzed normálisan etetni?

2016. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
allatok.info
2016. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!