Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy falka összeállításán...

Egy falka összeállításán gondolkodom, szerintetek jó lenne így?

Figyelt kérdés

A falkám egy francia bulldogból, egy malinoisból, egy akitánól és talán egy pitbullból állna. Viszont aggódom hogy nem e lenne túl változatos a mozgásigényük és az agyi fárasztásuk. Nem tudom milyen sorrendben lenne érdemes beszerezni őket (természetesen 1-2 év eltéréssel, tenyésztőtől) nem kérek kioktatást tapasztalatom van, a kérdés sem erről szól. Szerintetek működő képes lenne egy ilyen falka? Mert ugye az akita makacs míg a mali engedelmes a pit meg talán a kettő között, a bulldog lusta a másik 3 meg közepes és nagy mozgásigényű.

A harmadik problémám hogy a yorkie-kat is szeretem viszont 4-5 kutya már sok lenne. Mit gondoltok erről? Véleményeket, tanácsokat, ötleteket várok. Előre is köszi. (építő jellegű akármik jöhetnek de a kioktatástól kíméljetek)



2016. nov. 30. 23:16
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Ja és mind az 5 fajtát jól ismerem, tudom az igényeiket és mind az 5 a kedvenc fajtám.


*akitából

2016. nov. 30. 23:25
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Ja és mind az 5 fajtát jól ismerem, tudom az igényeiket és mind az 5 a kedvenc fajtám.


Akkor miért ilyen oldalon érdeklődsz ami tele van idiótákkal?

2016. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon változatos kutyák. Ahogy mondod, mindegyik mást igényel. nem akarlak kioktatni, de ennyi kutyához már jócskán kell szabadidő is. Szerintem, vedd meg azt, amelyiket úgy érzed, hogy legjobban tudnád tartani és legjobban vágysz rá, utána meg ha nem fér bele az idődbe, energiádba, úgyis fogod érezni és legfeljebb nem 4-5, hanem csak 1 vagy két kutyád lesz. Mert 1-2 év alatt azért összeszoktok és fogod már tudni, éppen ő szeretne e még egy társat stb stb.
2016. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Mert hol máshol tudnám megkérdezni ahol az emberek őszintén válaszolnak még ha néha hülyeség is amit mondanak? Nem életbevágóan fontos kérdés és időm is van míg belevágok de kiváncsi vagyok más tapasztalatára véleményére. Mi ezzel a problémád?
2016. nov. 30. 23:36
 5/30 A kérdező kommentje:
#3 köszi, igazad lehet, de pont azért ilyen változatosak mert mindben más tetszik. Pl. A malik engedelmessége és munkakedve, az akiták egyedi és vicces személyisége, a pitek imádni való mosolya és a végtelen szeretetük no meg a bulldogok pofija és játékos de lusta jelleme. Nem tudnék csak egyet vagy kettőt választani :( habár idővel majd meglátom. Én úgy gondolom hogy csaka mali igényelne extra foglalkozást, kutyaiskolát/képzést, az akita és a bulldog inkább lustálkodik, a pitnek meg elég az otthoni foglalkozás.
2016. nov. 30. 23:43
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintetek működő képes lenne egy ilyen falka? Mert ugye az akita makacs míg a mali engedelmes a pit meg talán a kettő között, a bulldog lusta a másik 3 meg közepes és nagy mozgásigényű. "

Ezek mind-mind egyedül a te problémáid, a kutyáid megfelelő nevelés és tartás mellett tök jól meglesznek. Azt meg neked kell tudnod, hogy lesz-e kapacitásod ennyiféleképpen foglalkozni velük.

Annyiból jó az összeállítás, hogy egyik sem kifejezetten érzékeny lélek, szóval jó esetben nem kell majd élesen váltogatnod a stílusok között, amivel hozzáállsz a kutyákhoz. Nekem eleinte baromi nehéz volt a makacs pofátlan pitem mellett visszaváltani az érzékeny együttműködő idősebb kutyámra.


Amúgy mire kell neked ennyi kutya, és főleg ennyiféle, ilyen tervszerűen?

2016. dec. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

A mali komoly munkát igényel, nem csak kutyasulit. Itt nem csak kicsit több foglalkozásról van szó, hanem egy olyan életstílusról, amibe belefér a sportolás, ami drága, rohadt sok idő és rengeteg lemondással jár. És nem engedelmesek maguktól. Domináns, magas agressziójú, hatalmas tsákmányszerző és védőösztönű kutyák, amik rossz gazda mellett közveszélyesek lesznek. Mit teszel majd, mikor először morog meg a kutyád egy kisgyereket az utcán?


A pitnek nem elég az otthoni fárasztás! Munkakutyák, a terhelhetőségük, ösztöneik nagyon magas, ez tudod mit jelent? A nevelésük piszok kemény. Egy cuki gazdi, aki rajong a kutyái mosolyáért, de mondjuk nem adna két akkora pofont a pitjének, hogy utána fülét-farkát behúzva, összehúzott testtel sprinteljen arrébb, mikor először próbálkozott be a gazdinál vagy akár más kutyánál, az veszélyes ember. Veszélyes, mert fel sem méri milyen kutyát tart a kezében. Hogy reagálnád le mondjuk az első macskavadászatot, vagy az első komoly játék bevédést?


Az akita nem lusta, nem fog pihengetni egész nap. Ha nincsen fizikailag lefárasztva, szökni fog. Önálló, dzintén magas ösztönű, erős habitusú, domináns kutyák. Nem simogatni való plüss macik. Mit gezdenél az első behívás megtagadással? Vagy amikor először próbálna egy kisebb kutyát levadászni?


Még a francia bulldog a legenyhébb. Az egyetlen valódi családi kutya. Bár én is ismerek olyat, amelyiktől rettegnek a gazdái, mert az ételt, a fekhelyét bevédi vagy ha a nyakához érnek harap. Ezzel mit csinálnál?

2016. dec. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%
álmodozáshoz
2016. dec. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Akkor vállald be, ha unatkozó milliomos vagy, mert nem hiszem, hogy rendes 8 óra munka mellett erre lenne időd. Nekem volt egyszerre munkavonalú német jucim és malim és az volt az érzésem, hogy ennyi elég, harmadik nem kéne. Így is gyakran A volt, hogy a malinak jóval nagyobb a mozgásigénye ezért a német juhászra nem jutott annyi idő.
2016. dec. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
#7 ez mind szép és jó de nem kéne 2 mondat után megitélni az embert. Az akita lustaságát tapasztalatból írtam. És nem vagyok afféle cukiskodó kazdi nem félek levágni egy sallert a kutyának ha szükséges. Nem tudom hol olvastam hogy a malit csak sima kutyasuliba vinném, nem viccből írtam mellé hogy képzés. Dolgozni szeretnék vele. A pitben már nem vagyok biztos, nagyon szeretem őket de talán inkább mégsem tartanék, vagy majd meglátom. bulldog az mindenféle képen lesz. Azt hiszem akumi kérdezte hogy mire kell ennyi kutya, ezt már írtam, mert mindben más tetszik, egyikről sem szeretnék lemondani. 2. Kutyának a malit választottam de lehet hogy előbb a bulldog kellene, hogy még több tapasztalatot gyűjtsek. Akkor a felállás már csak egy mali, akita és francia bulldog. Ja és újra a hetediknek írnék, mint írtam mindet ismerem, mali tenyésztőkkel már beszéltem és az ismerősömnek van, már láttam hogyan dolgozik vele, akkor szerettem bele.
2016. dec. 1. 07:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!