Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél a játékoktól...

A kutyám fél a játékoktól (labda, sípolós akármi stb. ). Hogyan szerettessem meg vele, hogy tudjunk közösen játszani?

Figyelt kérdés
Pár éve fogadtuk örökbe ezt a 4-5 éves kutyát. Közel engedett magához, megbízik (nagyjából?) bennem, viszont mindenféle tárgyi játéktól fél. (Hozzáteszem, egy nagy termetű hím kutyáról van szó, aki kiváló házőrző.) Próbáltam már a labdát (amikor elgurítottam neki, elfutott előle és a tekintete ezt sugallta: "miért bántasz?" gondolom annak idején kaviccsal megdobálhatták; elég sokat kóborolt :( ), a sípolós gumijátékokat (ezzel előbb vallottam kudarcot. 5 perc után faképnél hagyott, befutott a helyére. Pedig alig hallhatóan sípoltattam, nehogy megijedjen...), a cérnából készült rágcsákat (esze ágában sincs a szájába venni). Eddig az egyetlen "játék", amivel tudtunk játszani, az a fadarab volt (ami ugye tele van szálkával). Ezt eldobtam neki, felkapta, így tudtunk kergetőzni. Egyik alkalommal kicseréltem a fát egy játékra, de innentől kezdve már nem is érdekelte. Látszik, hogy nincs hozzászokva az ilyenekhez :( Mégis hogyan tudnám rávezetni, hogy nem kell ezektől tartania?
2016. dec. 1. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy. Nem kell neki semmi műanyag, bolti, műjáték. Több kutyánk is volt, semmi ilyen kacatot nem vettünk neki.

Fadarabot szívesen vissza hozta bármelyik. Mint ahogy a tiéd is. Akkor minek mást erőltetni? Miért nem jó így a játék, ahogy ő szereti? Miért akarsz mást ráerőltetni?

2016. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szó sincs ráerőltetésről! A kérdést így tettem fel: hogyan SZERETTESSEM meg vele?
2016. dec. 1. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyusról van szó? Ha keverék is, hátha valami fajtajellem van rajta :)
2016. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2: De ha ő nem szereti, akkor ez erőltetés.

Szereti a fadarabot, az miért nem jó neked?

Ha tudna beszélni, ő is mondhatná, hogy hogyan szerettesse meg veled a fadarabot :D

2016. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az anyukája amerikai stafford.

1.: ha az előfordult, hogy szálka állt a kezembe, miközben eldobtam fát, akkor mennyi esély van arra, hogy az a kutya szájába, nyelvébe fog állni?

2016. dec. 1. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:
5: mi is szoktunk rendszeresen játszani fával, soha nem volt még benne szálka, az fadarabban nem igazán van, inkább már megmunkált lécben, bútorlapban, de a fáról letört ágban nem
2016. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem van egy 7 éves pásztor kutyám, imád labdázni. Amikor pici volt, kenelben volt még, nehogy kiszökjön. Akkor még gumicsirkével próbálkoztam, eleinte félt, de idővel megszerette. Utána kijukadt focilabdával próbálkoztam. Azóta mindig kiharapja, ha a kertben focizok :D

Próbálj meg előbb tenisz labda méretű labdát, először csak rakd le elé, vagy próbáld meg a szájába tenni, mit szól hozzá. És ha már dobálod neki, akkor más irányba dobd, mint ahol ő áll, vagy gurítsad.


Vagy ha nem sikerül, akkor szerezz egy szálka mentes fabotot. :D

2016. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyd elöl a játékokat. Esetleg próbálkozz kezdésnek egy konggal, vagy bármi jutifalatos játékkal. Vagy tarts felé egy rongyot, ha megszagolja jutalmazd, kösd valami pozitív dologhoz a tárgyakat, vagy csak hurcold a kezedben, hogy jól lássa megszokja.
2016. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!