Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor jó a barf vagy...

Most akkor jó a barf vagy nem? Annyi érvet olvasok ellene és mellette is. Akik nyerssel etetnek, milyen valtozást vettetek észre a kutyáitokon?

Figyelt kérdés
Havi 20ezer ft-ba van kb a tápja. Ennyiből a nyers is kijönne szerintem. 3 hónapja olvasgatok de nem merek belevágni.
2016. dec. 3. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutya kevésbé büdös, kevesebbet kakil, élénkebb, tisztább, fehérebbek a fogai, nem büdös a szája. Viszont a csont miatt folyton sebes az ínye...
2016. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anno fél évig olvasgattam, mire nekiestem, néha ez így megy :D


Változások:

- kevés, szagtalan, kifogástalan állagű kaka

- látszik a kutyákon kaja után, hogy ők most nem táplálkoztak, hanem "lakomáztak", baromira elégedettek tőle

- szép fogak, kisebb szájszag (az egyiknek brutális volt, most elviselhető, a másiknak sose volt)

- tökéletes, könnyen kontrollálható testalkat - én elsősorban emiatt váltottam anno

- extrém gyorsan gyógyulnak fel mindenféle nyavajából, amit néhanapján összeszednek (sérülésekből is, de a 13 éves kutyám pl. most röhögött arcba egy rögtön idegrendszeri tünetekkel indító babéziát, a gyógyszertől szarabbul volt, mint magától a betegségtől, egy hét után meg nézte a doki a vérképét, és közölte, hogy ez egy csoda)

- kollegám kutyája jó középkategóriás tápot kapott, csont és bőr volt, és fájdalomcsillapítókon élt, alig tudott mozogni; kb. két éve nyerseznek, most 15 éves, ismét normális testalkata van, és évek óta nem kapott egy szem gyógyszert sem, mégis egész nap rohangál (ez nyilván nem azt jelenti, hogy a BARF valami csodaszer, az én öregem gerincbaját meg a pajzsmirigyét pl. semmilyen kaja nem szedi rendbe, de tény, hogy vannak dolgok, amiket a nyersezés meg tud oldani)

- a sulinkban mindenkinek ajánlgatjuk, elég sok gazda bele is vág, panaszt még nemigen hallotunk, viszont a kutyák kondiján határozottan látszik a változás, marha jól néznek ki tőle, és mindenki imádja, hogy nem a krémes állagú ótvar büdös kakákat kell összelapátolni három zacskóval, hanem a nyomtalanul felszedhető hurkácskákat kell csak felkapdosni :)


Nyilván nem minden kutyának jön be (bár biztos vagyok benne, hogy sokuknak azért meg lehetne találni a megfelelő összetételt), de egy próbát mindenképpen megér. Igen, eleinte marha macerás, mire az ember kitapasztalja, hogy honnan, miből, mennyit, szóval aki olyanokat állít, hogy ez gyors meg egyszerű, az biztosan hazudik :D De ha már rutinná válik, akkor nem különösebben problémás a dolog :)

2016. dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segítettetek :)
2016. dec. 4. 08:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan semmi változás nem volt tőle. Egyedül talán az,hogy kevesebb a széklete. De eddig is jó formában volt a prémium minőségű tápoktól,most ugyan olyan a Barftól. Nagyon sokat olvastam,és minden ok a kajájával,de semmi látványos. Beteges eddig sem volt,ami volt,azt kullancstól kapta,azt pedig etetéssel nem lehet kivédeni :-)

Mi amint elfogy az elrakott kaja,visszaváltunk tápra. Mivel semmi változás nincs,nekem viszont sokkal egyszerűbb a táp,így az marad. Sajnos helyem sincs sok,max 2 hétre tudok betárazni,ráadásul nincs jó áron húslelőhelyem. Így kb árban is a táp árában van. De az csak a hús. Még hozzá a kiegészítők,meg minden. Szóval drágább is. Nem is tudok elég változatos menüt összeállítani...

Egy a lényeg,szerintem mindenkinek magának kell kitapasztalnia,hogy mi a jó a kutyájának. Mindkét féle etetést lehet rosszul és jól is csinálni.

2016. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!