Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki valami megoldást?

Valaki valami megoldást?

Figyelt kérdés
Van 2kutyusom. Egy kau ès egy puli. A kau egèszen tűrhetően elviseli a hideget a puli, nagyon fázik.van mind 2nek külön házuk, szalmával bèletès az Istenèrt nem.mennek be, inkább itt fekszenek èjszaka is az ajtó előtt. Párommal csináltunk nekik 2szemèlyen kutyus házat, az sem szimpatikus nekik. Be nem akarnak jönni, már próbálzuk az èjszakázást, sőt a nappalozást is. Nem birnak bennt meglenni. Nahyon sajnálom őket, a bejáat az tiszta gáz, mert ugye egy csomó pokróc, szőnyeg meg miegymás van hogy ne fázzanak. Mit csináljak velük, nagyon fèltem őket
2016. dec. 4. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem németjuhász, meg puli van.

ma reggelre fehér lett a njuhász. :)

Volna hova bemenniük (melléképület), de az összehordott diófa levél szimpatikusabb nekik.


A puli eléggé parlagi fajta. Ha jól van táplálva és a "hajvágást" se vitted túlzásba, akkor nem kellene problémát okoznia neki az ilyen idő.

Nem tudom, hogy szoktad etetni, de ha napi egy kaján van, akkor esetleg érdemes lehet áttérni a napi kettőre, hogy magára tudjon szedni egy kicsit vastagabb zsírréteget.

2016. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Napi 2x ètkeznek reggel ès este, ez igy van mióta hozzám kerűltek, szeretik a hasukat, ès szerintem jó sulyban vannak. Próbálok, változatos kaját adni nekik,nem sak tápot, most hogy beköszöntött a hideg főzök nekik külön,egy hèten egyszer adok nekik rizst, ès vagy 3nap húsos csontot főzve. Nagyon fèltem őket, a nyírás, pedig lehet el b*sztam mert túl kèsőn vittem fodrászhoz (augusztus) Most nem nagy a szőre, mint egy normális pulinak, hanem olyan mint pl a kaumnak. De így is reszket szegèny, a kutya ruhát pröbáltam vettem neki de lecsúszik róla, mármint jó rá meg monden de játèk ès szaladgálás közben lecsúszik. Vartam is neki egyett, azt pedig szèt szaggatták.
2016. dec. 4. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Küldd a megcsinált helyére, és dicsérd meg, ha bemegy. Ha ki akar jönni, küldd vissza.

Ha bent marad, dicsérd , és te hívd ki.


Gyakorold ezt vele. Még csak most jön a hideg, most fog hozzászokni. Nem lesz vele baj.

2016. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg máshova rakni a kutyaházat (mondjuk az ajtó közelébe, hogy rálássanak belőle). Olyan helyre egyik se fog feküdni, ahol amúgy nem akar lenni :)
2016. dec. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan helyre tedd a házukat, ami minél közelebb van az ajtóhoz, ahol amúgy szeretnek feküdni.

Ezenkívül gyakorold vele a házba bejárást. Küldd be jutalomfalattal, dicsérd, ha ez már megy, maradjon egy kicsit bent, ott kapja a jutalomfalatot stb.

2016. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy te félted, meg sajnálod őket az a te dolgod, de az fel sem merült benned, hogy nekik pont így jó ahogy van ?

Talán hagyni kéne őket, erre nem gondoltál ?

2018. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!