Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba milyen kutyát válasszak?

Lakásba milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Kedvenc fajtám a labrador retriever, de panelba nem szívesen tartanám természet szeretete és hatalmas mozgásigénye miatt, illetve mérete miatt nem tudnám megfelelően ellátni, így sajnos le kell róla mondanom az ő érdekében:(

Szeretném a segítségeteket kérni egy olyan kutyafajta választásában, amely jellemben hasonlít a labradorra, de lakásban jól érezné magát és megfelelő foglalkozás és ellátás mellett nem lesz baja, ha alkalmanként egyedül van hagyva a lakásban pár órára.


Előre is köszönöm a segítséget.



2016. dec. 4. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
francia bulldog, boston terrier, sicu
2016. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Egy labi is simán elvan lakásban, bent úgyis csak alszik. Ha napközben több órát sétáltok és közben elengeded hogy szabadon szaladgáljon akkor a panel is tökéletes neki.
2016. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
#2 vagyok csak akkor van baj ha lépcsőznie kell, akkor inkább ne labi legyen.
2016. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Menhelyről, keveréket esetleg? Valami nyugisabb természetűt, barátságosat.
2016. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen spániel?
2016. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#2: Van lift és a 2.-on lakunk kb 70m2 a lakás. Félek, hogy egy labrador nem érezné jól magát, mert ő a természetben szeret lenni, futkározni stb. Hjaaj, pedig minden vágyam egy tündéri labi:(

Menhelyes keverék jó ötlet, de ők adnak panelba kutyát?

Spániel, háát nem is tudom:/

Bulldogoktól félek. Sicunak nagy a bundája.


Köszi a válaszokat:/

2016. dec. 4. 21:15
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
szerintem nem érdemes olyan kutyát venni, örökbefogadni amilyet nem akarsz. Később folyton báni fogod hogy nem az álomfajtát választottad, én már megjártam ezzel. Panelba is adnak örökbe szerintem. Mondom még 1x ha minden nap rohangálhat 2-3 vagy több órát és játszotok bent meg tanítod akkor a nap többi részében csak alszik vagy lustálkodik.
2016. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7: Én is ettől félek, hiába nézelődök más fajta után, csak a labradorra tudok gondolni:'(

De az még rosszabb, ha a kutyesz szenvedne, mi van akkor, ha ő nem szeret majd bent lenni, hanem kint szeretne élni, akkor meg bűntudatom lesz:(

Sehogy se jó, van valakinek labija panelban? Hogy viseli? Nem rossz neki?

Nagyon félek, hogy rossz lenne neki:((

2016. dec. 4. 21:25
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Ne pánikolj már kérlek nem a te kutyád lenne az első paneles labi. Az én kutyám is biztosan szívesebben rohangálna kint egész nap de pár nap után már biztosan nem élvezné annyira. így a sétákkor kiélheti magát. Pont jó neki így. Nekem is nagytestűm van. Bent a macskával szórakozik kint meg ugrál, fut, hempereg, elvan :D Ez így pont jó neki bár is nem panaszkodik. Nyugodj meg nem lenne baja ha minden nap eleget sétáltatod és elfárad.
2016. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jó, jó, köszönöm:)

Akkor belevágok:) Vagyis még nem, előbb felkészülök, átolvasok pár könyvet és gyűjtögetek:)

Szeretek sétálni meg minden, remélem jól fogja érezni magát:)

Mindenkinek ment a zöld kezecske:)

2016. dec. 4. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!