Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba milyen kutyát válasszak?

Lakásba milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Kedvenc fajtám a labrador retriever, de panelba nem szívesen tartanám természet szeretete és hatalmas mozgásigénye miatt, illetve mérete miatt nem tudnám megfelelően ellátni, így sajnos le kell róla mondanom az ő érdekében:(

Szeretném a segítségeteket kérni egy olyan kutyafajta választásában, amely jellemben hasonlít a labradorra, de lakásban jól érezné magát és megfelelő foglalkozás és ellátás mellett nem lesz baja, ha alkalmanként egyedül van hagyva a lakásban pár órára.


Előre is köszönöm a segítséget.



2016. dec. 4. 19:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam, van lift, akkor szinte akármilyet tarthatsz :)

Ha lehet, ne hatalmas mozgásigényűt, persze ha meg tudod oldani, hogy rengeteget mozgol vele, akkor szóba jöhet.

Én nem gondolkodnék egyébként nagy kutyában, de azt is lehet lakásban tartani.

Nyugodtabb természetet mindenképpen, mert az ugatós nem tetszene a szomszédoknak.

A tacskó nyugodtabb, csak eléggé önfejű.

Nekem foxi-tacsi keverék van, csak a kutyákat ugatja (no meg a postást,ő házban lakik, csak azért mondom, mert furcsának tűnhet, hogy az akárhányadikról csaholna le a kutyám.)

Ajánlom a keverék kutyákat menhelyről,mert sokan vannak.

Remélem tudtam segíteni.

2016. dec. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Elképzelhető, hogy egy felelősségteljes tenyésztő nem ad el labradort 70 nm-es panellakásba. Szaporító bárhova ad, de onnan ne vegyél. A kérdező gondolja jól, a labrador nem való lakásba, természeténél fogva kinti-benti kutya. Olvass vissza, volt már pár kérdés ezzel kapcsolatban (labrador lakásban) és olyanok is írtak, akiknek konkrét (negatív) tapasztalatuk van.
2016. dec. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Ez hülyeség hogy nem érezné jól magát,nekem juhászkutyám van panelben, és teljesen jól elvan, mivel megfelelően le van mozgatva és 2 hónapos kora óta panelos, szóval neki ez a természetes, ehhez van szokva és nem látom rajta hogy depis vagy letargiába esne, mikor úgy jövök haza, hogy a kis ágyából fel sem akar kelni, olyan jól fekszik a lusta disznója!:D
2016. dec. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem plüsst. Kutya nem való panelba. Még akkor sem, ha nyugis és nem vinnyog reggelente fél órát, miután elmentek a gazdik. (Ez a felső szomszédom volt.) Ez az állatkínzás határesete... Nekem madaraim vannak. Csendesek, boldogak és elszórakoztatják egymást, ha nem vagyunk otthon...
2016. dec. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, adnak menhelyen panelba is kutyát. Sőt a legtöbb menhely eleve úgy ad örökbe, hogy a kutya minimum kinti-benti tartásban lesz (azaz bármikor bemehet a lakásba, bent a helye).

Mint írtam, a menhelyen olyan válassz - ha emellett döntesz -, amelyik nem túl pörgős, hiperaktív, hanem nyugisabb természetű. Érdemes fiatal felnőttet választani, az még könnyen alkalmazkodik, de már ismert a jelleme, méretei. Vannak labihoz hasonló keverékek, sőt labrador fajtamentés is. Mindenképpen jobb lenne egy ilyen kutyusnak egy panelban gazdival, mint a menhelyen a hideg kennelben, gazdi nélkül.

Engem is ez vezérelt a legutóbbi kutyám örökbefogadásánál. Tudtam, hogy nálam jobb élete lesz, mint a menhelyen, még akkor is, ha pont tökéletesek a körülmények.

2016. dec. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Szia, nekem labradorom van ugyanekkora panelben. Soha semmi baj nem volt vele. Reggelente 1-1,5 óra futtató, aztán alszik amíg munkában vagyok. Délután 2-3 óra futtató, játék, erdőjárás stb. Lefekvés előtt még legalább fél órás séta kis játék. Kárt még nem okozott soha, pedig minket is riogattak vele.
2016. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
77%

Nevelés és lemozgatás kérdése a rombolás, illetve a kutya vérmérséklete. Sok dolog közben jár, ha a kutya rombol, nem lehet egyszerűen a panellakás méretére kenni, én ismerek olyant, aki belga juhászt tart panelben. Pedig elvileg azt a kutyát 0-24 mozgatni kéne...

Először be kell szerezni minden alap dolgot, utána kiválasztani a kiskutyát, felkészíteni a lakást, kutyabiztossá tenni, kinézni az orvost, kozmatikust etc. amiket te szeretnél neki. Én állatpatikát néztem, egy kisebb "elsősegélycsomagot" tettem össze a kutyusaimnak, mivel volt már éjjel artériásan vérző kutyusunk is, és akkortájt vettem neki is ilyen kötszereket. Ajánlanám azt is, hogy egy-két-három éjjel is nyitva tartó kórházat/klinikát keressetek, sose tudni...

Kutyafuttatót is kerestünk utána, mi kutyaovizunk is, kutyaiskola.. nagyon sokat segítenek, főleg az első kutyásoknak. Nálunk az oviba most jött egy fél éves kamasz kutya, aki sose volt még szocializálva, és eléggé bepörgött, nem tudta jól kezelni a helyzetet, a gazdi meg el akarta altattatni, az orvos mondta neki, hogy hát komám ezen segít az ovi/suli...

Szóval minden hülyeséget nézz ki, inkább több legyen mint ilyen helyzetekben egy sem. Mi kb. 3 suliba jártunk ovit nézni, mert nem tudtunk dönteni, de most egész jó helyre járunk :D

2016. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megfelelően neveled akkor a labrador is jó lehet. És a labrador nagyon okos és tanulékony ugyhogy az is jó lehet


De ha nem akarsz labradort akkor a vizslát is ajánlom hisz annak ugyan van mozgasigénye de ha naponta egyszer vagy kétszer egy hosszan sétára elviszed és el is engeded akkor az is jó. Egyébként lakásba nagyon nyugodt.

2016. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%
Háát beagle vagy mopsz, esetleg belga juhász, terrierek,border collie, tacskó, nézz körül menhelyeken rengeteg keverék és fajtiszta kugyust találsz ott. De szerintem bármilyen kutya megvan egy lakásban ha sokat sétáltatod.
2016. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!