Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kiskutyám?

Kérdezi kérdése:

Hogyan neveljem a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Hali!

Bajban vagyok, van egy 10hetes Cane Corso kan kiskutyám aki nagyon de nagyon domináns, a legnagyobb bajok azok vele, hogy neveletlen bár az ellen próbálom fegyelmezni a másik pedig az, hogy nem engedi a táljába nyúljak vagy elvegyem tőle a kaját, és a szájába se tudok nyúlni, mert morog és megharap. Tudom, hogy a kutyát nyugton kell hagyni mikor eszik, de azt igen is meg kell tanulja, hogy akkor eszik , annyit amennyit én adok és mondok, ha pedig el akarom venni vagy a szájába akarok nyúlni neki azt engedni kell. próbálkoztam az "egyél a táljából és aztán add neki oda", de nem sikerült, amikor "megverem" akkor pedig agresszív lesz és felém támad, próbáltam, hogy a nyakánál leszorítom a fejét de az sem használt neki, nem tudom mit tehetnék ez ellen, hogy ne legyen ilyen, mindig mikor csinál valami rosszat és megszidom rám sem hederít, amikor kikap akkor meg nem abba hagyja hanem nekem támad, ha kiskutya maradna nem zavarna annyira, mert akkor nem nő és tudom fegyelmwzni de ő nem lesz kiskutya. Valaki valami tanács?



2016. dec. 6. 13:52
 1/10 A kérdező kommentje:

ui.: a kutyaiskola nekem elég drága ezért azzt tekintem a legutolsó lehetőségnek.


22L

2016. dec. 6. 13:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, ha nem bírsz vele nem marad más megoldás, mint a kutyasuli.

Sajnos az elején lett elrontva, hogy nem törted le a szarvait, de ezt te is tudod és nem is bántani szeretnélek, mert tök jól felismerted, hogy segítségre van szükségetek, mert ebből baj lesz.

A nyaknál fogva leszorítást sem mindegy, hogy hogy csinálják.

Menjetek el gyorsan suliba, mindkettőtök érdekébe és ha úgy vesszük hasznos együtt töltött idő, aminek a végén eredmény is van, így 'kifizetődő'. :)

2016. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 hetes kutyával itt tartotok, akkor pedig nemigen látok más megoldást, mint a kutyasulit, sőt már a kutyaovit is érdemes elkezdeni vele, amint lehet (elvileg már 3 oltása most megvan, utána lehet kezdeni).

Mi lesz, amikor kamasz lesz?! Menjetek oviba, majd suliba!

Tudom, drága, a kutya is volt legalább 200 ezer, a fajta is drága... Egy ilyen habitusú kutyát pedig muszáj megnevelni, és a leírtak alapján nem fog menni egyedül.

2016. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kicsi korában agyonszeretgetted, most meg nem bírsz vele. Ismerős történet, sajnos. De nem úszod meg kutyasuli nélkül.
2016. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem neked való kutyát választottál. Nem fajtában értem, hanem egyedként. Amikor az ember kölyköt vásárol, a jó tenyésztő felméri a vásárlót és az alomból a neki leginkább passzoló kölyköt ajánlja.

Legalább a kölyökkor alatt nagyon ajánlatos lenne számodra egy megfelelő iskola. Nélküle komoly gondok lesznek később is. Nem öröm, hanem gond lesz a kutyával együtt élni.

2016. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak az előző hozzászólók véleményét tudom ismételni. Menj vele kutyaoviba! Nem tudom, hogy hol laksz és ott mennyibe kerül, de mi 1000 Ft-ot fizettünk alkalmanként és minden foglalkozással egyre jobb lett a kapcsolatom a kutyával és sokat tanultam.

Ha 10 hetesen nem tudsz a szájába nyúlni, akkor már most baj van, teljesen jól látod.

Én kajálás közben a falatot is ki tudom venni a kutyám szájából. Ez a normális. (Mondjuk én biztosan nem mertem volna bevállalni egy Cane Corso-t)

Ne verd meg, mert attól csak még agresszívabb lesz! Minél később kérsz segítséget, annál több problémád lesz és több időbe telik megoldani a gondokat.

Még nagyon kicsi a kutyád, most van esélyed megnevelni és lefektetni a határokat.

2016. dec. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig itt te vagy a hunyó. Tény, hogy a kutyának meg kell tanulnia, hogy bárki, bármikor a táljába nyúlhat, elveheti a kajáját, meg bármit, ami a szájában van, de te, jelen pillanatban azt tanítod neki, hogy minden oka megvan félteni tőled a kajáját, meg amúgy saját magát is.


Kajaőrzésre továbbra is ez a helyes megoldás: [link]

Dolgok odaadására az, hogy megtanítod előbb a "csereberélős játék"-ra, majd vezényszóhoz kötöd a cserét, később elhagyod a jutalomfalatot

Általános rosszaságra a tiltószó tanítása (mondjuk a kajamegtagadós játékból levezetve)

Te meg sürgősen iratkozz be egy jó(!) kutyasuliba, ahol megtanulod kezelni a kutyádat, mielőtt egy idegbeteg közveszélyt nevelsz belőle.


(Az a baj kérdező, hogy amit te csinálsz az nem nevelés, hanem szadizás. A kutya nem biorobot, hogy ezt a gombot megnyomod rajta és azt csinálja. Pont, mint az embergyereknek, a kutyának is meg kell előbb tanítanod, hogy mi az elvárás, mit szabad és mit nem. Ez a lépés nálad kimaradt. Ebből logikusan következik, hogy a 10 hetes babakutya sem domináns, csak éppen azt csinálja, amit a kiskutya eszével ő helyesnek lát, mert te nem vagy jó vezetője, tanítója...)

2016. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A testi fenyités nekem se vált be. Mondjuk én a táljába belenyúlhattam mindig is, de ha valami olyat csinált és ráütöttem egyből támadt, igy tudtam hogy ez nálunk soha többet nem lehet megoldás, se a lenyomás..Nekem egyedül az vált be hogy összeszoritottam a pofáját mig nem nyuszitett és egyből elengedtem.Utána vissza vett az pofázmányából. Most meg elég már rászolnom hogy nem szabad és már abba is hagyja. De 10 hetesen azért ilyenekre nem volt szükségem mert még annyira bab kutya volt...kb 4 hónaposan kellett kezdenem.Nekem mondjuk nem corsom van hanem németjucim.
2016. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , a kutya ovi mellett döntöttünk. 😊
2016. dec. 10. 15:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezekkel a sok baromsággal nem mindig értek egyet. A kutya ne félelemből fogadjon el téged vezérnek, hanem szeretetből. Egy kiskutya meg nem katona, hogy éjjel-nappal regulázni kelljen. Egy kiskutyát a kora miatt még sok hassimivel, dicsérettel, szeretettel kell nevelni.Az én sztorim: megtaláltam egy autóból kitett 3-4 hónapos mudi keverék kölyköt. Odafutott minden boltból kijövő vásárlóhoz, sokat voltam ott vele miközben töprengtem hogy hazavigyem-e, aztán hazavittem a fagy, parkoló autók és egyéb éjszakai veszélyek elől. Már az első éjszaka sokat simogattam, beszéltem hozzá, hogy megszokjon. Napokig nem vittem le, hogy csak egymást szokjuk, meg az új helyét, mivel nem tudtam milyen előélete volt.

Mivel nekem sem volt még sose kutyám, de voltam olyan bátor, hogy levittem sétálni póráz nélkül, mivel még nem volt póráz beszerezve. Akkor vittem le mozogni, amikor nincsenek az utcán, és több hétig csak éjszaka vittem le, vagy hajnalban, hogy minél kevesebb emberrel találkozzon, és tudjon szabadon futkározni. Nagy kockázat volt, de nem szaladt, nem szökött el, követett már az első perctől, 10 méteres körzetben mozgott, és ha leguggoltam, tapsoltam, és mondtam hogy gyere, repült felém....ja és nem kapott jutalomfalatot, hanem rengeteg ovációt, hangos, lelkes dicséretet tőlem amikor a karjaimba szaladt. Ezt nagyon sokszor eljátszottuk. Nem értek egyet az állandó jutalomfalat adásával, mert akkor a kutya üzleti partnerként tekint ránk, ehelyett sok simit, dicséretet kapjon, lágy, kedves hangnemben. Azóta már eltelt több hónap és ugyanúgy be tudom hívni, az erdőben sem szökik el, bárhol elengedhetem, mert egy tapsra, és a nevére visszajön, meg amúgy is körülöttem sertepertél. Azt tervezem, hogy hétvégente sokat viszem kirándulni erdőbe.

Egy kiskutyát, aki még bolondos, kedves, ugrabugra, szeretettel és nem ilyen hülye szabályok alapján kell nevelni, amiket össze lehet olvasni a neten, hogy előbb az ember eszik, meg előbb az ember megy be az ajtón, nem ezeken az ökörségeken múlik a tekintélyed. Előbb a bizalmat építsd ki a kiskutyával, pl. ha veszélyt lát, guggolj mellé és simogasd, nyugtasd, és akkor erős védelem várnak fog téged tartani, és hozzád szalad vissza. Az enyémet pár alkalom alatt megtanítottam a NEM szóra, hangosan rákiabáltam, meg faron legyintettem finoman, ha rosszat csinált a NEM szóval, és be is tartja, eláll a szándékától ha NEM-ezek. Meg sokat beszélgess vele, nem baj ha nem érti, hajolj közel hozzá és dumcsizz neki negyed-félórákat bármiről.

Még egy saját tapasztalat. Amikor nyugodt pihizős fekvős állapotában van, tedd az orrod az orrához, és fújj bele többször az orrlikába...a te lehelleted egyedi lesz, erről fog megismerni. A ló mamák is így építenek ki szeretetkapcsolatot a kispacijaikkal. Az anyakutya, aki a kicsi falkavezére, ő is lehelletcserét végez a kicsinyeivel, csak ezt kell leutánozni. Azóta, ezt az egymáshoz közel kibelégzést csinálom vele, sokkal jobb lett vele a kapcsolatom, jobban hallgatott rám. Továbbá engedd hogy a te arcod nyalogassa, mert ő így fejezi ki a szeretetét, de azt hogy másét nyalja, azt ne engedd. Bármennyire nyálas meg néha zavaró, engedd, max amikor nem látja lemosod az arcod, mert ha elfordítod tőle az arcod, azt hiszi hogy nem szereted, és az nem jó a viszonyotokra nézve.

Tehát falkavezér nem attól a sok idiótaságtól meg katonás elvektől leszel, amit szeretethiányos férfiak találtak ki és hirdetnek bőszen, hanem bizalmi és szeretet kapcsolat kiépítése közben fog rád bálványként nézni és emiatt csinál majd meg mindent. Szóval sok simi, sok szeretet, sok dicséret, persze határozott vezényszavakkal ötvözve. Ja és a legfontosabb: a kutya a hangsúlyt érti, alakíts ki két hangnemet, egy lágy dicsérőt, és egy kemény dorgálót, és ezt a kettőt váltogasd, hogy tudjon különbséget tenni ha jót vagy rosszat tesz. Mert ha rosszat tesz és te azt mondod neki lágyan hogy ejnye bejnye rossz kiskutya, azt hiszi, épp dicséred, és saját magad alakítod ki benne a rossz szokást. A behívást lakásban gyakorold be vele, menj ki egy másik szobába, ahol nem lát, és hívd a nevén hangosan, és ha odamegy, lelkesen, hatalmas örömmel üdvözöld, simogasd, babusgasd, így eléred, hogy nem az üzleti jutifalatért, hanem a dicséretedért fog hozzád menni. Nem értek egyet a jutifalatos nódszerrel, mert a kutya ne a kajáért, hanem érted, a te személyedért, te dicséretedért , egyetlen szavadért, bálványként imádva téged , rajongva csinálja meg a parancsokat, nem az üzleti életre kell vele nevelni. Ez olyan, mintha minden porszívózás után pénzt adnál a gyerekednek.

Szóval sokkal fontosabb annál hogy ki megy be elsőre a kapun, az, hogy egy kiáltásodra odafusson hozzád. Az enyém egy tapsra is odafut hozzám bárhonnan, és mondom, talált kutya, keverék, és másfél hónapja van kb nálam,Azt a hülyeséget meg ne csináld, hogy hazamégy és tüntetőleg nem foglalkozol vele. Én ha hazamegyek, ő jön, és kitörő örömmel fogad, lelkesen üdvözöl, mert nagyon vár haza, csóválja a farkát, és én ugyanúgy visszaüdvözlöm és hassimi, és nagy ováció és kölcsönös egymás éljenzése. Mert a te hazaérkezésed legyen neki egy ünnep, így fog hozzád kötődni hosszú távon, nem attól, ha keményen eltaszítod.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Az ember a saját belső hangjára hallgasson. Érdemes kutyatartóktól pár tanácsot meghallgatni és alkalmazni, de érezz rá, hogy nálatok milyen szabályok működnek, mert ami másnál beválik, nem biztos, hogy nálad is, ez olyan, mint a gyereknevelés.

Amúgy a fentieken kívül én is viszem kutyaoviba, de azért, mert ott más kutyákkal együtt szocializálódik, sokat számít, hogy látja a példát a többi kutyatanulótól is.

2016. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!