Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agilityzni keverék kutyával?

Agilityzni keverék kutyával?

Figyelt kérdés

Halihó!

Tavasszal lesz négy éves az örökbefogadott kutyusom, aki magyar vizsla és vélhetőleg labrador keverék. Egyáltalán nem zömök, karcsú és szép izomzatú kutyáról van szó, de úgy vélem elég lusta, nem valami aktív. Arra gondoltam ha napi szinten edzeném ez változna? Lehetne vele agilityzni?(nem feltétlenül versenyszinten) Vagy ezek a fajták nem igazán erre valók? Ha van más mozgásfajta ötlet amit csinálhatnék vele akkor szívesen várom az ötleteket.



2016. dec. 6. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető mentalitása nem fog megváltozni semmilyen sporttól :) Ha ő lusta, akkor az is fog maradni.

Ettől függetlenül persze, lehet vele agilityzni, még versenyezni is, lassabb kutyával is lehet szép eredményeket elérni (bár világbajnok vélhetően sose lesz). Az a lényeg inkább, hogy motiválható legyen, szeressen veled játszani. Szóval hajrá :)

2016. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megpróbálhatod. Esetleg az ízületeit érdemes megvizsgáltatni, mert azokat az ugrálás eléggé igénybe veszi, mi a kutyáinknak adunk porcerősítőt.

Nagyon jó sport kutyának és gazdinak egyaránt, ráadásul a kutya-gazdi kapcsolatot is erősíti.

Nálunk az egyik kutya imádja, a másik meg egy lusta dög :D

Vágj bele nyugodtan!

2016. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha lusta kutya, akkor nem fogod tudni ráerőltetni az agilityt. Ha a fejed tetejére állsz se fogja érdekelni, nem lesz benne sikerélményetek.
2016. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Hát nem is igazán lusta, ha belegondolok. Rosszul fogalmaztam meg, inkább az jellemző rá, hogy játék közben rengetegeg lót fut, de hamar kidől és utána semmit nem tudok vele kezdeni. Talán a fizikumát kéne fejlesztenem és akkor nem lenne vele ilyen probléma. De a sétákat lelkiismeretesen végignyomja, lehet egyszerűen csak el van tunyulva.:)

Itthon egyébként mivel fejleszthetném? Kutyiskolába jelenleg nem tudom vinni, de itthon szívesen fejleszteném.

2016. dec. 6. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

sétálj, mozogj vele minél többet, taníts neki trükköket

agilityzni főleg a kutyasuliba tanulhattok meg, egy kicsit komplexebb a dolog és nagy a sérülésveszély, ha csak saját szakállra kezdtek el ugribugrizni.

2016. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az agilityvel mindenképp edzővel szeretnék megismerkedni, nem is igazán tudom, hogy állhatnék neki magamzol.
2016. dec. 6. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!