Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaválasztás?

Kutyaválasztás?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy milyen kutyám legyen. Évek óta vágyok egy kutyára és most jutottam odáig, hogy lehetne is. De annyi fajta kutya tetszik, hogy nem tudok választani közülük. Utána néztem a fajtáknak. voltam menhelyen is és ott is annyi kutya van, hogy legszívesebben vagy 100 félét elhoznék. Nem vicc, ez komoly kérdés, légyszi segítsetek, hogyan tudnék könnyebben választani, kiszűrni egyet???

2016. nov. 29. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy átgondolod, melyik fajta jelleme illik, hozzád legjobban, melyiknek az igényeit tudnád legjobban kielégíteni.

Ilyen szempontok pl.:

- kinti vagy benti kutya lenne?

- mennyi időd lenne egy nap rá (sétára, tanításra, vinnéd-e kutyasuliba)

- mi a terved vele ("hobbikutya" lenne, vagy komoly céljaid lennének vele, verseny, kiállítás)

2016. nov. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Panelban lakom, sétára, futtatásra, játékra tanításra annyi időt szánnék amennyit a kutyesz igényelne de hogy mondjak is vmi konkrétat, kb napi 3-4 óra foglalkozás. Hétvégente persze több időm is lenne rá 5-6-7 órák akár. Kutyasuliba egy engedelmes tanfolyam erejéig vinném, esetrleg ha alkalmas vmilyen sportra akkor természetesen kipróbálnám vele, de alapból hobby kutya lenne, társnak, barátnak.

Méret, szőrhosszúság, a kereten belüli aktivitás lényegtelen és igazából a kora is.

2016. nov. 29. 08:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szuper, latom jol atgondoltad :)

Mindenkepp menhelyrol hozz ki, Illatos ut peldaul. Nem erdemes manapsag venni, egyreszt tele van magyarorszag szaporitokkal, nem pedig tenyesztokkel. Masreszt igy ket kutyust mentesz meg, egyet akit orokbefogadsz egyet pedig aki a helyere tud kerulni.

Fajta szempontjabol inkabb valami kis kevereket fogsz talani, de csodaszepek ok is. Sôt! Hulyeseg, hogy panelba csak kis termetu kutyat erdemes tartani, de az viszont teny, hogy konnyebb es jobban elfogadja a kornyezeted. Nekem nagy nemet vizsla keverekem van, mi mar megkuzdottunk azert, hogy nem szol be senki se a hazban sem a kornyeken, mert tudjak, hogy bekes. Ha van ehez motivacio nyugodtan hozz el nagyobb kutyust is. A terrier tipusu kutyusokhoz tobb turelem es eros gazdi kell. De minden neveles kerdese :) Mindenkepp mielott elhozod, vasarolj be neki, talka, táp, fekhely, egyket jatek, ha nem szobatiszta es nincs meg minden oltas akkor pelus stb... :)

2016. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Választhatsz úgy is, hogy elkezdesz egy menhelyen kutyákat sétáltatni, foglalkozni velük, mint önkéntes. A személyes kapcsolat során hamar kialakul, hogy melyik kutyák szimpatikusak, melyikkel érzel összhangot, melyikbe szeretsz bele :)
2016. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja es az lemaradt, hogyha nem tudsz tobbet otthon lenni az elejen, akkor erdemes nem kolyok kutyat valasztanod :) veluk meg tobbet kell bohockodni, tobb kiemelt figyelmet igenyelnek, meg rongalnak :)
2016. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen igazából menhelyről szeretnék, csak ott is annyi kutyus van, hogy nem tudok választani. Voltam már 3 menhelyen, de amikor eldöntöm, hogy ezt viszem el, akkor meglátok egy következőtakit szintén elvinnék és ez így megy tovább. Szóval nehéz a döntés:/
2016. nov. 29. 08:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Nerked is köszi, ez jó ötlet, akkor kiviszek pár kutyust majd sétálni, köszii:))
2016. nov. 29. 08:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kölyköt szeretnék, inkább vmi idősebb nyugisabb vagy nemis tudom:)
2016. nov. 29. 08:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy menhelyre és kérd ki sétáltatásra azokat a kutyákat amelyek esélyesek (szűkítsd le kb 3-4re) és az egyik úgyis jobban a szívedhez fog nőni mint a többi. Érezni fogod te is és a kutya is, hogy összeilletek.
2016. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!