Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemetjuhasz kiskutya lakasba?

Nemetjuhasz kiskutya lakasba?

Figyelt kérdés

Karacsonyra szeretnenk egy kolyok kutyust. Sokat gondolkodtunk vegul a nemet juhaszra esett a valasztas. Volt mar kutyank regebben de kertes hazban es azert az masmilyen. De most tarsashazi lakasban lakunk ezert szeretnenk egy kis segitseget kerni.

Peldaul mennyit kell vele foglalkozni? Hogyan neveljuk szobatisztara es az mennyi ido? Milyen jatekokat vegyunk neki hogy ne unatkozzon es ne szedje szejjel a lakast? Mennyi idonkent kell furdetni es fesulni? Illetve fiu vagy lany kutyust erdemesebb tartani lakasban?

Elore is koszonjuk a segitseget:)



2016. dec. 7. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Figyelj szerintem simán. Nekünk a szomszédunknál is van egy nagyon nagy németjuhász. Ha van rá időd, mert azt sétáltatni is kell napi minimum háromszor, négyszer, és még pénzed is van rá akkor simán. Lehet én is kapok egyet karácsonyra :)
2016. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Sokat kell vele foglalkozni.

Unatkozni fog és szétszedi a lakást . Fürdetni szinte nem kell, fésülni annál inkább.

Szőrt hullatni fog rendesen , szinte állandóan.

Inkább válassz valóban lakásban éléshez tenyésztett kisebb testű kutyát.

2016. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem való lakásba. Sokat kell vele foglalkozni, elsősorban munkakutya, ezért le kell fárasztani szellemileg is testileg is minden nap. Nyáron, ha melege van nagyon nyáladzik, hullik a szőre. Akaratlanul is szét fogja szedni a lakást, kivéve, ha nagyon minimalisták vagytok, és alig van bútorotok. Szobatisztaság is necces egy ekkora kutyánál. Hamar megtanulja, azzal nincs probléma, de előfordulnak balesetek, amikor hányni fog, megy majd a hasa. Azt a nagy adagot pedig elég nehéz lesz eltávolítani. Kisebb termetű kutyák nem tetszenek?
2016. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Naponta 3x letudnank vinni, persze amig pici addig tobbszor. Mindennap seta, jatek, tanulas. Heti 2x kutyas kozossegbe is vinnenk es kirandulnank.
2016. dec. 7. 12:43
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Lehet tartani lakásban, de napi legalább 3-4 órával számolj, amikor a szabadban vagy vele, mozogtok, dolgoztok (kutyasuli, képzés, tréning), vagy ennél többet.

Mivel munkakutya, intelligens, ezért elég foglalkozásigényes is.

Szobatisztaságra nevelés: gyakori séta, eleinte kb. 2 óránként. Néhány hónapba telik, mire szobatiszta lesz.

Kölyökkorban esélyes, hogy elég sok mindent szét fog szedni, bármilyen játéka is van. Alapvetően a gazdi feladata a kutyával játszani, lefárasztani megfelelően.

Fürdetni nem kell.

Fésülni hetente érdemes legalább. Sok szőrt hullat.

Fiú vagy lány? Teljesen mindegy. Ivartalanítani mindkettőt érdemes.

Karácsonyra már biztosan nem kapsz kölyköt, a tenyésztőknél előjegyzés van legtöbbször, és ha lehet, nem a téli időszakra időzítik az almokat. A nyár esélyesebb, ha most elkezdesz tenyésztőt keresni, előjegyeztetni kiskutyát.

2016. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
A szobatisztaság változó. Van akinek több hónap, az enyém ahog idekerült 8 hetesen jóformán az volt. Az elején 2 hétig bent aludt, mindig szólt, ha ki kell mennie összesen kb 2 baleset volt. Azóta leginkább kinti kutya, de azért van, hogy bent van+ 1 hónapja volt ivartalanítva és akkor huzamosabb ideig benti kutya kutya volt. Inkább szukát javaslok, mert a kan akár ivartalanítva is elkezdhet jelölgetni.
2016. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Én személy szerint csak lakásba nem tartanám.Nálam kint is és bent is van...De hogy csak bent tartsam az kizárt.Nagyon fog vedleni, úszni fog minden a szőrben, és hát kölyökként nagyon sok mindent megrágott volna.( szék lábak, asztal láb, vezetékek...sorolhatnám)Főleg mikor elkezdődik a fogzás...Sokat kell vele foglalkozni, kutya suli is fontos szerintem.
2016. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os voltam, igen a foglalozásból nagyon sok kell. 100%-ban bentiek én se biztos, hogy bevállalnám, nekem ugyan nem rágott meg bent semmit, de kint a kerítés, gerenda, kutyaház tudna mesélni. Tudja, hogy ha idebent van itt nyugi van, nincs örjöngás. Mi 2 kutyasuliba is járunk, egy ovi, ahol sokat játszanak/szocializálódnak+ egybe ahol kezdő engedelmest és agilityt tanulunk.
2016. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz kutyank
2016. dec. 7. 18:31
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Na, ennek örülök. Éppen le akartalak beszélni róla
2016. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!