Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie alkalmas...

A Border Collie alkalmas házőrzés vagy jelzőkutyának?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy láttam hogy nem túlzottan és a border gazdák is ezt mondják. Barátságos, szereti az embereket, sokkal kevésbe bizalmatlan mint a pásztorkutyák átlagban.
2010. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mienk szétszedi a kerítést, ugat, visít ha valaki elmegy a ház előtt, ezért rendszerint nem mer senki bejönni. De amúgy nyugodtan be lehet, mert nem egyszer volt, hogy kiszóltam az ablakon, hogy tessék bejönni a kutya nem bánt, az meg épp vicsorgott, ugatott mind a fenevad. A vendég bejött és a kutya megindult felé és hátra vágta magát csóváló farokkal :) Szóval nem bizalmatlan, csak szeret ugatni :)
2010. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát az enyém szerintem labdázni hívná a betörőket. :D Bár amúgy is igazi omega típus, behódoló, nulla dominancia. Még jelezni sem jelez, csak nagyon ritkán. Nálunk a tacskóm végzi a jelzés, házőrzés feladatát, a borderem mindig hátra csapott fülekkel figyeli, mit ugat a másik. :D

Szerintem általában a borderek maximum jelző kutyák, házőrzésre csak kivételes esetben egy-egy egyed alkalmas.

DE: ha csak házőrzésre és csak jelző kutyának szeretnéd, akkor nem hogy bordered ne legyen, de semmilyen kutyád sem! Egy kutyával foglalkozni kell, játszani, tanítgatni, sétálni vinni, igen, még egy kerti kutyát is. Különben szétszedi, felássa a kerted. Egy border meg pláne. Ő munkakutya, nem kerti dísz, tehát ezt tartsd szem előtt, ha ilyen kutyát akarsz. A tartása életforma. És csak jó helyről vegyél, ösztönpróbás, szűrt, tenyészszemlés, kiállított szülőktől, törzskönyvvel. Ára kb. 80-100 ezertől kezdődik, az expressz-en 30-50 ezerért árult kölykök mind szaporítványok, akik bár külsőre hasonlítanak a fajtára, de sem belső tulajdonságaikban, sem kinézetben nem közelítik meg az igazi border collie-t. Ismerek szaporított borderek, vagy jellemben nem igazi borderek (nincs terelő ösztön, agresszív, túl félénk) vagy küllemi hibával rendelkeznek (hátra kunkorodó farok, túl hosszú és túl lapos fej, aránytalan testalkat stb.).

2010. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A Collie az egyik leginteligensebb kutyafajta!Ha tudja,hogy ezt várod el tőle,akkor meg fogja tenni!!A te tolgod már csak annyi,hogy tudassd vele!
2010. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

collie = skót juhász, a border collie pedig önálló fajta és NEM collie-nak hívják! :)

ne azért vegyen bordert valaki, mert okos, amúgy meg nem magától okos

jelzőkutya éppen válhat belőle, de jó házőrző az esetek többségében nem lesz, ahhoz túl barátságosak, bár kivételek mindig vannak

de továbbra is azt mondom, ha házőrzésre vagy jelzőkutyának akar valaki ilyen kutyát, akkor felejtse el

jó tenyésztő pedig el sem ad kölyköt ilyen embernek, esetleg egy szaporító, akitől kapsz egy beteges, ideggyenge, típustalan kutyát, aki kinézetre hasonlít egy borderre, de jellemben közel sem lesz az, amire számítottál

2010. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és ha egyszer egy kutyában akár egyed, akár fajta szinten nincs benne egy adott tulajdonság, hiába próbálkozol. Attól mert border, még nem alkalmas mindenre. Nem minden kutyának lehet mindent megtanítani. A kutyák olyanok mint a csiszolatlan gyémánt, neveléssel, kiképzéssel felszínre tudod hozni az amúgy is meglévő tulajdonságait, a széndarabból lehet gyémántot faragni, egy fadarabból tudsz faszobrot csinálni, ami szintén gyönyörű a maga nemében. De fából gyémántot, szénből faszobrot készíteni esélytelen, hiába vagy a legjobb faragómester és hiába szép önmagában mindkettő, de a végeredményhez nem mindegy, milyen "alapanyagot" használsz, ha érted a hasonlat lényegét...
2010. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én borderem mindent és mindenkit megugat, ha messze vannak, de ha közelebb jönnek a kerítéshez, akkor már játszik velük...
2010. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!