Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky szuka prémium száraz táp?

Husky szuka prémium száraz táp?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Maga a kérdés az lenne, hogy 8,5 hónapos 25 kg husky szuka kutyának milyen prémium száraz tápot ajánlotok? Van ahol áldják a brit prémiumot, van ahol azt mondják, hogy rossz és inkább a Josera ami jó. Meg épp mikor melyik fajtát találom, hogy a válaszadók szerint mi a jó. Így érdekelne, hogy ki mit ajánlana. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. dec. 12. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Öhm, nem csak ez a kettő fajta táp van ám a világon:D

Ott van például: Brit Care, Taste of the Wild, Orijen, Acana, Carni Love, Platinum -ezek szuperpremium kategóriájúak.

Aztán: Dog Chow, Pro Plan, Happy Dog, Bosch -ezek kicsit olcsóbbak, de ezek is nagyon jók.

De vannak még: Select Gold, Real Natur (Fresi saját márkák); Eucanuba, Royal Canin, Hill's(ezekről megoszlanak a vélemények) stb ..

Rengeteg fajta van, nézz utánuk weboldalakon vagy állateledeles üzletekben, nézd meg az összetevőket, árakat és amelyik szimpi próbáld ki aztán ugyis vmelyik beválik kutyeszodnak.

Remélem tudtam segíteni:)

2016. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Persze, tudom, hogy nem csak ez a két fajta van, csak el kezdtem keresni a véleményeket a Britről, és sokan írták a Joserát. Utána rá kerestem a Joserára, ott jött, hogy az Eukanuba jobb és így tovább. Jelenleg úgy gondoltam, hogy kipróbálom nála a Britet, az ára tetszik, hogy a kutyának mennyire fog, az nem sokára kiderül.

2016. dec. 12. 21:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha naponta fut bicikli mellett (jelenleg még csak szoktatás van kis távon)érdemes neki a sport kaját venni vagy "elegendő" a sima táp adott gyártótól?
2016. dec. 13. 11:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a sima is, legfeljebb ha úgy látod, hogy kevés neki, akkor többet adsz neki belőle vagy váltasz.
2016. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első hozzászóló is mondta ott vannak a tényleges prémium minőségi tápok én mindenképp ezek közül választanék. Van pár amivel vigyázni kell (Pl: Royal Canin - tipikus esete a jó marketing, gengye minőségnek) mert rengeteg ízfokozó és társai vannak benne.

Érdemes elgondolkodni akár nyers akár főtt hús etetésen is. Az előbbi kicsit költségesebb, az utóbbinál pedig vigyázni kell, hogy a szárnyasok főtt csontja nem adható a kutyának.

Arra is érdemes figyelni, hogy gyakran nem érdemes a tápot válltogatni mert a végén egyiket se fogja megenni.


Ha a nyers etetésre vagy kíváncsi akkor keress rá a "huskyk és egyéb szánhúzók" csoportra facebookon, rengeteg tanácsot fogsz kapni.

Továbbá itt is érdemes utánanézni az adott márkának: [link]

2016. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!