Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápkérdés!? Tápváltást szeretn...

Tápkérdés!? Tápváltást szeretnék, minőségibbet, az összetétel alapján nem szeretném felesleges és ártó dologgal tömni az én öregedő kis dögömet!

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyobb mennyiségű tápot venni a pit bullomnak.

Igazából véleményeket szeretnék, hogy kinek mi vált be. Olvasgattam, sokak írjátok pl. a Josera, vagy dog chow-t.

Eddig fressnapfba kapható premiere tápot vettem neki , marha és csirkét váltogatva.Megeszi megeszi, nincs is tőle gond, csak gondoltam kicsit emelek neki a minőségen.


Nem nagyon tudom milyet lenne érdemes,ami nem a pedigre meg a tartósítóval színezővel meg gabonával telepakolt reklámtápok.


Acanát is etettem vele egy időbe, az is bevált, de most a kettő között gondolkodom.


Kérlek írjatok nekem forgalmazókat, tápokat egy kis kiegészítővel,hogy mégis mit tartalmaz.


köszönöm. :)



2016. aug. 16. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Pici korában Royal Canint adtam a pitemnek. AZtán egy ideig bárányos Dog Chow-t.

És már jó ideje Brit Premium-ot kap. Most 7 éves. NAgyon szép tőle, én meg vagyok elégedve vele.

Állateledelesnél veszem, 580 Ft/kg kimérve.

2016. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Pedig a Premiere-rel nincs nagyobb gond. Pontosan megnevezi a fehérjeforrást ("szárított csirkehús" vs. "hús és állati származékok"), nem próbál meg növényi eredetű fehérjével növelni a fehérjeszázalékon.

Ha Fresisen gondolkodol, a Real Nature-t szokták még dicsérni.


A Dog Chow és a Josera összetevői alapján nekem nem szimpatikus. Ha az segít, anno az Acanán kívül a Farmina N&D, Markus Mühle és Lukullus száraz tápjait néztem (utóbbi kettő hidegen sajtolt), de azóta kiderült a kutyámról, hogy többek közt a tárolási atkákra is allergiás, így nem volt alkalmunk egyiket sem kipróbálni.

2016. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Brit Premium? :)
2016. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem fresiben gondolkodom, inkább rendelnék egy nagyobb kiszerelést, 15 kiló körül, mert 4kilósakat szoktam, de elég hamar becuppantja, igaz napi 1x kap este, de azért elfogy.


Így gondoltam, váltok egyel jobbra, és veszek nagyot belőle, hogy ne keljen olyan gyakran mászkálni ki a fressbe.


Köszönöm az eddigieket.

Várom a továbbiakat :)

2016. aug. 16. 11:03
 5/20 A kérdező kommentje:

Britet még nem próbáltam, olvastam, hogy nem rossz, de tényleg nem az? nincs tele az is gabonával meg egyéb haszontalan pocak telítő dologgal? :)

Hiába nézem az összetevőket, nekem nem sokat mondd, csak azt szoktam meglesni, hogy mennyi a hús tartalom,vagy a hússzármazék, és mindig azt próbálom keresni amiben nagyobb.

2016. aug. 16. 11:04
 6/20 anonim ***** válasza:
Alsó prémium kategóriás. Én ezzel etetek fél éve, maximálisan bevált. (Small és Medium változat) színezékmentes, majdnem 50% hús, szárított alma, szerintem rossz nem lehet :)
2016. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A britre gondolsz 6/6?

Azt olvastam róla nincs benne semmi vitamin, nem tudom mennyire nélkülözhető ez, meg persze hogy mennyi valóságalapja van.

2016. aug. 16. 11:20
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor a Dog Chowban még annyi sincs. :D

Egyébként akkor már biztos lett volna valami bajuk, szóval ez nem igaz. De van egy jobb kiadása is: Brit Care. Ha ezt megtudod fizetni az még jobb. ;)

2016. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nébih szerint:

Első tíz helyezett:


Ecopet Natural 2,5 kg, 352 Ft/kg 54,08 pont Szerbia

Select Gold 1kg, 2199 Ft/kg 53,75 pont Németország

Natural&Delicious kutyatáp 2,5 kg 1159Ft/kg 52,50 pont Szerbia

Dog Chow 2,5 kg, 685 Ft/kg, származási hely: Magyarország, 49,83 pont

Real Nature 1,5 kg, 1799 Ft/kg, származási hely: Hollandia 49,08 pont

Dein Bestes (gabonamentes) 1 kg, 1289 Ft/kg, származási hely: Ausztria 47,75 pont

Pedigree 2,4 kg, 675 Ft/kg, származási hely: Magyarország 46,58 pont

Royal Canin 0,8 kg, 3749 Ft/kg, származási hely: Franciaország 46,50 pont

Eukabana jogging 3 kg, 1312 Ft/kg, származási hely: Hollandia 45,58 pont

Aldi teljes értékű kutyaeledel 3 kg, 265 Ft/kg, származási hely: Magyarország 44,02 pont

2016. aug. 16. 12:07
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát ebben elég sok tévedés van... A Pedigree híresen rossz (4% hús van benne csak), a Royal Canin csak marketing (nézd meg az összetevőket: kukorica vagy rizs van az első helyen) az Aldi meg egy vacak, az árán is látszik. Szóval ennek nem szabad hinni.
2016. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!