Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretett kiskutyám agresszív...

Szeretett kiskutyám agresszív lett - félek. Teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy tíz hónapos kutyám, ivartalanított hím, puli keverék. Első kutyánk, nagy szeretettel fogadtuk örökbe öt hónapja. Minden létező kutya nevelési tanácsot elolvasok, bár kezdő vagyok, de lelkiismeretes. Az első hónapokban nem észleltem gondot, annyi volt csak,hogy nem behívható, hiába jutalmaztam, tanítgattam. A gond pár hete jelentkezett: nagyon agresszív lett, főleg a családtagjaimmal. Sosem vertük, sőt, inkább kényeztettük, bár a határokat kijelöltük - pontosabban próbáltuk kijelölni. A kutya nagyon erősen domináns, újabban párzó mozgást végez a lábunkon,ha eszünk, ránk mordul. Az tette be a kaput, hogy mind a két gyerekemet megharapta, és szerintem nem játékból tette. Mintha valami idegrendszeri betegsége lenne - szinte egész nap nyugodt, aranyos,de este órákon keresztül cseszeget, valamelyik családtagomnak esik neki,a nadrág szárat rázza. Úgy büntetem,hogy kis időre kiteszem az udvarra, hogy lehiggadjon. Otthon dolgozom, állandóan velem van, sokat sétálok vele, de mégsem fogad szót. Nagyon el vagyok keseredve, mert már szinte félünk tőle, mikor kergül meg. Sajnos fontolgatom, hogy visszaadom a menhelyhelyre, ahonnan hoztam, pedig a szívem szakad meg. Tudtam, hogy minden kutyával van gond, nem zavar, ha rombol, szétrág mindent, de a harapást-pláne tíz éves gyerekemen - nem tűröm. A gyerekek nagyon szerették, szépen bántak vele, de a harapás óta ők is azt mondják, váljunk meg tőle... Kis-közép termetű - tehát nem igazán félelmetes, de ha begorombul,van ereje.

Terveztem a kutyaiskolát de így télen nehézkes lenne - de addig is százszor megtámadhat - mintha időzített bombával élnénk...


Kérek mindenkit,az alázó, agresszív hozzászólásokkal kerüljenek, nem érzem magam felelőtlennek, csak sajnos összeférhetetlenség van.



2016. dec. 15. 00:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Kamaszodik és próbálja átvenni az irányítást, ha hágó mozdulatot csinál, morog, harap olyan lendülettel vágd nyakon hogy egy életre megjegyezze.
2016. dec. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Egy kalap sz.r amit csinálsz. Először is hárítod a fellősséget, inkább titulálod a kutyát idegbetegnek, minthogy beismerd félrenevelted. Nonszensz, így semmiféle állatot ne tarts. Aranyszabály, hogyha az állat nem azt cisnálja amit mi akarunk, akkor MINDÍG mi vagyunk a hibásak. Nem ő kérte, hogy idomítva legyünk, az a mi feladatunk.


Az első hónapokban nem észleltem gondot, annyi volt csak,hogy nem behívható, hiába jutalmaztam, tanítgattam. - lásd fentebb. Nem elvárt eredmény, elcseszted.


Sosem vertük, sőt, inkább kényeztettük, bár a határokat kijelöltük - hiszed te. Lásd első pont, éppen a gyereket harapdálja. Hű de nagyon kijelölted.


A kutya nagyon erősen domináns, újabban párzó mozgást végez a lábunkon,ha eszünk, ránk mordul. - azzal a lendülettel rúgnám le a lábamról. Nem véletlen, hogy soh egy kutyám nem gondtolta úgy, hogy ezzel próbálkozik. A hozzállás kb a legfontosabb dolog.


két gyerekemet megharapta, és szerintem nem játékból tette- no comment. Büntetés gondolom nuku. Ja várj, kizártad az udvarra, biztos összesz.rta magát tőle. Nonszensz.


Nagyon el vagyok keseredve, mert már szinte félünk tőle, mikor kergül meg. - rúgd már fel b+, mit félsz egy 10 kilós kutyától?! Aztán meg megy csodálkozás, hogy ledominál...


nem zavar, ha rombol, szétrág mindent,- ja, talán kéne zavrajon... Talán le kéne róla nevelni, nem ráhagyni.


harapást-pláne tíz éves gyerekemen - nem tűröm - dehogynem. Most is itt nyivákolsz ,ahelyett, hoyg a kutyát csesztetnéd. Mitöbb mi a válaszod? Elpasszolom a kutyát. Elmenekülök. Aztán megy a csodálkozás, hogy nem elnegedelmeskedik, ilyen hozzállásal, miért is tenné?!


de ha begorombul,van ereje. - szerintem ha begorombul egy 50+ kilós embernek is van ereje... Lehet nem ártana ezt tisztázni a kutyával is.


Terveztem a kutyaiskolát de így télen nehézkes lenne - kifogásban jó van, csak azért nem osztanak díjat.


de addig is százszor megtámadhat - védd meg magad.


mintha időzített bombával élnénk... - ki mit főz azt eszi...


nem érzem magam felelőtlennek - lásd fent. Először odáig el kéne jutni, hogy belátod mindez a te hibád, nem másra hárítani, mert nincs ám annak a kutyának semmi ideigi gondja, te csináltál belőle elkényeztett férget.

2016. dec. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Megfogod a pórázt és kiosztod vele, ha rosszat tesz. Hamar megjegyzi és nem fog próbálkozni.

Átvette a hatalmat és falkavezérnek érzi magát. A mienk is volt menhelyen, ő is próbálkozott, mert kan, makacs is. De meg lett nevelve, nem azt teszi, amit ő akar. Például macskát lát a sétán és ránt a pórázon: rövidre veszem és hátra zavarom. Kutyaiskola kell a kutyátoknak, de sűrgősen.

2016. dec. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Valamikor régen, még máshol laktunk, volt a szomszédban egy erdélyi kopó kan. Az volt aztán az úr annál a háznál! Gyereket, felnőttet megharapott, postás feljelentette őket, a mi játékos kölyökkutyánknak úgy beleharapott a kerítésnél az orrába, hogy műteni kellett. Meghalt a gazda, a felesége vidékre vitte rokonokhoz, őrkutyának (már nem volt fiatal), ott megszökött és lelőtte a vadász. Elkényeztetett kutya volt sokáig.
2016. dec. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Hol laktok kérdező?
2016. dec. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem harap, csak csipked. Ha harapni akarna, gyerekednek már nem lenne ujja. Ezzel jelzik hogy játszani akarnak. Én mentett kutyám is csilkedett, fájt, de nem sérülten meg csak a szivárvány minden színében tundokoltem kisebb nagyobb foltokban. Szerintem kicsit megcsípte a gyerekeket játékból, akik felfujtak. A morgas sem feltétlenül agresszío. Ha vissza viszed, nem fog tudni bízni az emberekbe. Ilyen kutyakbol lesz az, aki gazdarol gazdára jár, mert nem kap elég időt.
2016. dec. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Kemény dolgokat írnak neked, de igazuk van.

A kutyának hiába könyörög az ember. Ha megteheti, nem fog rád hallgatni.

A kutya sok szó jelentését megérti, de elsősorban mégsem erre figyel, hanem az "egyéb" jelekre. Tehát a hanghordozásra, viselkedésre.

Gyakran látom, hogy nők visítoznak a kutyának, hogy "nem szabad, ide gyere, fúj, ne csináld!", stb. A kutya meg le se sz@rja őket, mert olyan rémült a hanghordozásuk. Ahelyett, hogy halkabban, de fenyegetően mondanák.

Ha a kutya azt tanulta meg öt hónap alatt, hogy bármit csinálhat, nem kap ki, meg igazából nem is viselkednek vele fenyegetően, akkor mindig tágítgatja a határokat. Ha ebből ma semmi baja nem lesz, akkor holnap még egyet lép előre.


Ha olyan típus vagy, akit a puha egyénisége nem vesz komolyan egy kutya, tehát nem elég rászólni, akkor bizony fizikai erőszakra van szükség.

Ennek az erőszaknak nem durvának kell lenni, hanem - általában - elég, ha minimális, de a kutya számára érzékelhető, érthető. Ha egy másik kutya fejezi ki a rosszallását, az is alapesetben csak rámorog, vagy odakap, de nem lesz vérző seb, csak megcsípi a másikat.

Neked is elég a fenyegető rászólás mellé kézzel belekapni a bundájába a nyakánál, szükség esetén megrángatni, vagy kissé fenéken billenteni - nem fájdalmasan, csak hogy észrevegye magát. Az első pár alkalommal látni fogod rajta a megdöbbenést, hogy most te hogy-hogy megfenyítetted őt.

Ha komolyabban neki kell esni valami durva dolog, harapás miatt, akkor jó eszköz a seprő. Cirokkal egyszerűen nem lehetséges nagyot ütni, de rettentő ijesztő a kutya számára. (Rendszeresen seprőt vinni magaddal viszont nem szabad, mert akkor hozzászokik, hogy nem téged kell tisztelni, hanem a seprőt.)


Azt csak idealista hülyegyerekek gondolják, hogy a kutyát elég szeretgetni, és minden jó lesz. Ez esetleg akkor van így, ha a kutyában egy szem hajlandóság sincs a dominanciára, meg amúgy is nagyon lusta.

A kutya alapesetben elvárja, hogy kijelöljék számára a határokat, hogy mit szabad és mit nem. Ha nincsenek ilyen egyértelmű szabályok a részére, akkor olyan lesz, mint az unatkozó gyerek, akik direkt azért rosszalkodik, hogy rászóljanak már végre (akkor persze duzzog miatta).


Ha rászoktattad a kutyát, hogy te vagy kettőtök közül a domináns fél, onnantól tudod rávenni olyan dolgokra, amikhez nincs kedve. Pl. hogy a kapu hiába van nyitva 10 percig, nem fog kiszaladni az úttestre, vagy hogy a saját macskát nem szabad bántani, még akkor se, ha a macska dorombolva hozzádörgölőzik. Az ilyesmi mind azon alapul, hogy a kutya elismer-e téged főnöknek.

2016. dec. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

A többiek - mármint aki értelmesen válaszolt -, leírák a hibákat, amit elkövettetek/elkövettek most is.


Az egyetlen normális megoldás, hogy minél elöbb viszed kutyaiskolába (nem értem, télen miért lenne nehezebb?), ahol a kutyát is meg téged is megtanítanak arra, hogy mit hogyan kell csinálni.


Ugyanis minél tovább húzod, annál nehezebb lesz helyrehozni az eddigi hibákat, most még nincs elveszve semmi. De ne halasztgasd, hanem már ma keress egy kutyaiskolát és utána rendesen csináld végig. (És neked is be kell tartani, amit mondanak, elvégre te leszel a falkavezér a végén, mármintha tényleg betartod, amit mondanak)

2016. dec. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

"Úgy büntetem,hogy kis időre kiteszem az udvarra, hogy lehiggadjon."

Ennyi?

Ebből semmit nem fog fel.... Úgy nyakon kell vágni, hogy még másnap is érezze. Ha azt mondod nem tűröd, akkor ne tűrd. Sok kutya van akinek nem elég az ejnyebejnye, igen gyorsan keményíts be.

2016. dec. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Domonáns kutya, aki próbál a mga módján rendet tartani a falkájában. Semmi idegi baja nincs, csak odakap, ha valaki szerinte-kutya szemmel- helytelenül viselkedik. Ha komolyan harapott volna, az nem csak megkékül, hanem ügyelet, varrás, tetanusz stb.

Nevelni próbál titeket.

Ez így nem jó.

Tudom, higy tél van, meg hideg, de ha ti nem boldogultok vele, akkor most kellene elvinni suliba, vagy házhoz hívni egy kiképzőt, aki egyénileg foglalkozna a kutyátokkal és veletek, mert tavasszal ezt a helyzetet még nehezebb lesz rendbe tenni.

Ha visszaviszed a menhelyre, akkor megbélyegzik, hogy agresszív a kutya és a gazdikeresésben hátránnyal indulna.

Ha lenne még egy kutyád, azzal is ugyanez történne, ha ugyanilyen nevelést kapna.

Nem vonom kétségbe azt, hogy a legjobb szándékkal neveled a kutyádat, de most ez nem sikerült hibátlanul. Nem baj, más sem úgy születik, hogy tökéletesen tud a kutyákkal bánni. Még kölyök a kutyus, ilyenkor még nevelhető, de minél hamarabb segítséget kell kérned!

2016. dec. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!