Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyázni szeretnék, szerint...

Kiskutyázni szeretnék, szerintetek megérné?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy kidobott vagy felelőtlenségből született kutyusokat mentenék. Először arra gondoltam hogy menhelyről fogadnám őket be és lennék ideiglenes befogadó de így az oltások és chip ára mind engem terhelne amit egy esetlehes örökbefogadással nem is kapnék el mert gondolom a menhely zsebre rakná. Tudom hogy ez így is úgy is veszteséges lenne de azt találtam ki hogy ingyen elvihető (véletlen almokat) kölyköket vennék magamhoz cserébe az anya kutya ivartalanítását kifizetném. A kölyköket beoltatnám, chipeltetném és 10-12 hetes korukban eladnám/örökbe adnám őket a chip és oltások áráért, ivartalanítási kötelezetséggel, szerződéssel és kapcsolat tartással. Semmi haszon nem lenne belőle de nekem megérné. Szerintetek? Ja és még egy probléma...egyenlőre itt Németországban tanulok állatgondozónak és később itt szeretnék dolgozni viszont így a tervemnek annyi, hogyan lehetne ezt megoldani? Szerintem ha magyarországra költöznék nem lenne annyi pénzem hogy ezt mind meg tudjam csinálni. Lenne ennek értelme szerintetek? (Mindenkép magyarországon szeretnék te ékenykedni mert karasztrófa ami ott megy, gondoltam hogy egy ici-picit csökkene a szaporítók száma ezzel)

2016. dec. 17. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
sok egyesület csinálja ezt Magyarországon, több kevesebb sikerrel. pl. a FIÁE
2016. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Naivan gyermekded elképzelés, de persze, ha a Krupp család gazdasági vállalkozásaiból valamennyi milliárd euro osztalék rád is jut, akkor megvalósízható.
2016. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na és? Elég elszánt vagyok és milliószor hasznosabb lenne mint mereszteni a seggem a gép előtt és osztani az észt (mint ahogy sokan teszik) mert a szaporítók a szép szavakbtól(de még a csúnyáktól sem) fognak megváltozni. Nem ma és nem holnap fogom elkezdeni de valamikor biztosan mert én tenni is szeretnék valamit nem csak ülni és nézni a tevékenységüket.
2016. dec. 17. 13:13
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy ott kinn ez hogy menne. Itthon sehogy.

A felesleges almok tulajai a legtöbb esetben ingyen sem hajlandóak ivartalanítani,mondván,csonkolás.

Aztán az is benne van,hogy kb 10szerese lenne a bevételeidnek a kiadásod.

Illetve gazdi is alig van, mit csinálsz,ha a anyákádon maradnak?

2016. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*nyakadon
2016. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát nem gondoltam őket halomra gyűjteni, viszont itt gyakorin is van egy személy aki ilyen kidobott kutyusokat nevel.
2016. dec. 17. 14:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Menhelyról befogadni kutyát úgy, hogy utána túladsz rajtuk, nem igazán megy. Az ideiglenesek szoktak besegíteni akár menhelyeknek, akár csak kutyamentő csapatról van szó. Általában az ideigleneseknél lévő kutyáknak az oltást, chipet,orvosi költségeket, stb állják. Nem neked kell fizetni.

Az elgondolásoddal max a befogadott kutyákon és a menhelyeken segítesz, de a szaporítóknak ettől nem lesz kevesebb kiskutyájuk.

2016. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy szapi se ad el neked almot, hogy utána a jó tenyészszukát kipakoltasd... ennek az lenne a jó opciója, hogy Magyarországon kiharcolod, hogy a nem szűrt és nem TK-s kutyákat ivartalanítsák. Látja az orvos, hogy se ivartalanítás, se TK, akkor jelenti az önkormányzatnak/jegyzőnek, aki felszólítja a gazdát, hogy vagy ivartalanítson, vagy mondjon le a kutyáról. Sok kutya lesz gazdátlan egy ilyen után, de értelmes lenne.

Plusz a kutyabevallás nem önszántunkból amennyit és amikor, hanem amit bevallunk azt ki is jönnének ellenőrizni.

De ez ugye sok munka, pénz, a semmiért.

Inkább állj ideiglenes gazdának akkor.

2016. dec. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Leírtam hogy én csak a véletlen almokra gondoltam amiktl ingyen szabadulnak nem a tudatos szaporítókról... ennyit ér segítnei, vagyis csak próbálni, ha nem teszel semmit akkor szar vagy ha próbálsz tenni akkor még hülye is...
2016. dec. 17. 19:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Szóval a magyarok hülyék mert hülye ötleted van. Értem.
2016. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!