Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyázni szeretnék, szerint...

Kiskutyázni szeretnék, szerintetek megérné?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy kidobott vagy felelőtlenségből született kutyusokat mentenék. Először arra gondoltam hogy menhelyről fogadnám őket be és lennék ideiglenes befogadó de így az oltások és chip ára mind engem terhelne amit egy esetlehes örökbefogadással nem is kapnék el mert gondolom a menhely zsebre rakná. Tudom hogy ez így is úgy is veszteséges lenne de azt találtam ki hogy ingyen elvihető (véletlen almokat) kölyköket vennék magamhoz cserébe az anya kutya ivartalanítását kifizetném. A kölyköket beoltatnám, chipeltetném és 10-12 hetes korukban eladnám/örökbe adnám őket a chip és oltások áráért, ivartalanítási kötelezetséggel, szerződéssel és kapcsolat tartással. Semmi haszon nem lenne belőle de nekem megérné. Szerintetek? Ja és még egy probléma...egyenlőre itt Németországban tanulok állatgondozónak és később itt szeretnék dolgozni viszont így a tervemnek annyi, hogyan lehetne ezt megoldani? Szerintem ha magyarországra költöznék nem lenne annyi pénzem hogy ezt mind meg tudjam csinálni. Lenne ennek értelme szerintetek? (Mindenkép magyarországon szeretnék te ékenykedni mert karasztrófa ami ott megy, gondoltam hogy egy ici-picit csökkene a szaporítók száma ezzel)

2016. dec. 17. 12:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát te például tényleg hülye vagy hogy egy ilyen egyszerű mondatot sem tudsz értelmezni és minden áron kiforgatod a szavam. A menhelyekről meg megvan a magam véleménye, pont elég rossz tapasztalatom van...(német, magyar és szerb egyaránt)
2016. dec. 17. 21:00
 12/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de ha csK nem vagy gazdag, gyerekalom. Sintér telepről ments kutyákat inkább, akiket elaltatnanak. Keress nekik gazdát, neveld meg őket. Ezzel tudsz a legtöbbet segíteni. Már egy álom nevelése is rengeteg penzedet emésztene fel, már csak a chippek és orvosi vizsgálatok, oltások miatt.
2016. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A sintér telepről mentésen is gondolkodtam már. Azt úgy képzeltem el hogy (most ez gonosz lesz) szebb kutyusokat hozok ki, kipofozom őket és gazdit keresek nekik. Gondolok itt esetleges kozmetikázásról, nevelésről. Szerintem sok menhellyel/menhelyi kutyával az is a baj hogy az emberek kevés információt találnak róluk az interneten és nem is néznek ki túl jól szegények. Gondoltam vlogolhatnék róluk, a fejlődésükről mert pl. a mostani kutyámnak is van egy ilyen "online naplója" ott dokumentálom a fejlődését már 4 hónapos kora óta. Ezek most még ötletek és valszeg' színesebbek mint ahogy ki fognak nézni de valahol el kell kezdeni. Jól tudom hogy semmi sem történik úgy ahogy az ember elképzeli de ha valahol el kell kezdeni.
2016. dec. 17. 22:23
 14/16 anonim ***** válasza:

Én szoktam kidobott almokat nevelni.

Egyrészt gyesen vagyok,tehát itthon egész nap. A cumiztatáshoz ez alap.

Vegyünk mondjuk egy 3fős almot.

Etetésenkénk kb 2deci kecsketejet fogyasztanak. Eleinte van egy nap 12etetés.

Nálam kb 10liter kecsketej ment el hetente. Az heti 4000ft.

Minden etetéskor popsitörlővel takarítom őket le. Ez hetente kb 5csomag. 1500ft

Amikor elkezdenek enni, egy csomó kaját kidobsz,mert szétpacsálják. Itt már nem számoltam mennyit esznek, de heti 2csomag darálthús tuti elment.

2hetente féreghajtás,majd az oltás,chip.

Egy kölyök 1-8hétig nevelése kb 10-15000ft.

Nekem mázlim van,mert vannak segítőim,de egyedül ezt csak akkor tudod csinálni, ha tele vagy pénzzel..

Ha nagyobb,nem cumis kicsiket menzesz akkor lehethogynolyan rossz állapotban kerülnek hozzád hogy ennek a többszöröse helyrehozni.

Volt, akire egy hét alatt kb 50000ftot hagytunk az orvosnál, majd meghalt..

2016. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Neveltem már nagyon pici kutyát tudom milyen. Most 6 éves.
2016. dec. 18. 09:44
 16/16 anonim ***** válasza:
A "szép" és fiatal kutyákat később altatjak el. Szerintem minden kutya szép miután rendbe teszik őket
2016. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!