Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet segíteni egy félős...

Hogy lehet segíteni egy félős kutyán?

Figyelt kérdés

A barátnőm kutyája annyira fél tőlem, hogy agresszív lesz, még ha leguggolok akkor is, a saját területén kitűnő házőrző, ott magabiztos, de amikor bementem hozzájuk, akkor is kipróbáltuk, hogy így is fél e tőlem, akkor egy kicsit közelebb jött, megszagolni, de aztán megint hátrált, és ugatott. Úgy hallottam, hogy ilyenkor azt szokták csinálni, hogy sokáig, vagy sokszor leszünk a kutyával, nem kell odamenni hozzá, csak mellette lenni, és akkor megszokik. Ez valóban igaz?

Várom, a tapasztalatokat. :)


2010. máj. 2. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen az jo, hgy szokja a jelenletedet.

Vihetnel neki valami kis fini jutifalatot. Es adni neki a kezedbol.

Nyitott kezzel, tenyerbol, es adj neki idot, hogy o maga elvegye.

Egy ideig simgatassal ne probalkozz.

Csak beszelj hozza nyugodt, kiegyensulyozott hangon.

Elobb-utobb kozeledni fog, ha megadja a bizalmat.

2010. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is nagyon félős,egy menhelyről hoztuk ki még pici korában.Ő nem agresszív,csak nagyon fél az idegenektől.Szerintem először csináld azt,hogy nem is veszel róla tudomást,várd meg,míg ő megy oda szaglászni.Aztán megnyugszik és próbálkozhatsz valami jutalomfalattal is.Sok idő és türelem kell,de megéri!!!
2010. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Akiteki ***** válasza:
75%

Ez nem ilyen egyszerű, hogy csak leírjuk. Én hónapokig gyakoroltam félős kutyával, mire némi javulást értünk el.

Alapvető probléma lehet, hogy nincs szocializálva, nem találkozik emberekkel. Hogy ugat a kerítés mellett, nem a magabiztosságát, hanem pont az idegenektől való félelmét mutatja.

Cerberos kutyaiskola nagy gyakorlattal gyógyítja az ilyen kutyusokat.

2010. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!