Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a főbb kutyafajták...

Melyek a főbb kutyafajták amiket érdemes tudni egy embernek?

Figyelt kérdés
gondoltam érdemes lenne már tudnom legalább a leggyakoribb kutyafajták nevét tudjam de olyan oldalt nem találtam csak olyat ahol az Abruzzói juhászkutya -tól minden fajtakutya fel van sorolva de az ilyet az életbe nem fogom visszahallani

2016. dec. 17. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem tanultam a kutyafajtakat mégis merem azt mondani, hogy 90 százalékukat tudom.

Sokat olvasok a kutyákról, 6eves korom óta.


Német juhász

Golden retriever

Labrador

Beagle

Tacskó

Yorkie

Westie

Vizslak

Akita

Skót juhász

Amstaff

Pitbull

Masztiffok

Bernsthegyi

Magyar fajtakat az összeset "illik" ismerni


Tudnám meg folytatni, de felesleges, merz mindenki más a fő és fontos.

2016. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Labrador és golden retriever, cocker spániel, beagle, puli, mudi, magyar vizsla, németjuhász, dobermann, rottweiler, husky, német (vagy dán) dog, pitbull, kuvasz, komondor, angol és francia bulldog, csivava, mopsz, tacskó, havanese, bolognese, yorkshire terrier (yorki), westie, jack russel terrier, agár (van egy csomó féle belőle), uszkár, shar-pei, csau-csau, berni pásztor, skót juhász, schnauzer, boxer stb.
2016. dec. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Igazából szerintem az se baj ha valaki ilyen szinten sík hülye. A gond akkor kezdődik ha kutyája is van.

Amúgy szerintem a népszerűbbeket áttanulmányozhatod,meg a 9 magyar fajtát.


Népszerű (majd' mindenkinek ilyen van):

Cavalier king Charls spániel,csivava,Yorkshire terrier,Jack Russell terrier,west white highland terrier (westie),labrador retriever,golden retriever,német juhász,border colllie,francia bulldog,amerikai Staffordshire terrier (amstaff),amerikai Staffordshire bull terrier,Pitbull.


"Mindenki tud róla":

Uszkár,mopsz,pembroke/cardigan Welsh corgie,dalmata,dán/német dog,shar pei,csau csau,Akita inu,shiba,berni pásztor,újfundlandi,leonbergi.

2016. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
kb azok, amikkel a napi életben találkozol. kutyaszakértőnek nem kell lenned, elég a fő jellegzetességeket ismerned. dogok, terrierek, pincsek, tacskók, pár juhászkutya féle, labradorok, bordercollie, mopszok, korgik, pulik, komondorok. ezeket látod gyakran, ennél több infó szerintem nem kell.
2016. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

"Igazából szerintem az se baj ha valaki ilyen szinten sík hülye. A gond akkor kezdődik ha kutyája is van. "


Az viszont már sokkal nagyobb gond, hogy ha valaki elég bátor és meg meri kérdezni, beismeri, hogy nem tudja, - erre a másik meg lehülyézi. Azért, mert TE todod és okos vagy, nem kell a másikat lehülyézni, mert elveszed a másik ember önbizalmát - legközelebb meg se meri kérdezni, amit nem tud.


Arról nem beszélve, hogy nem tudhatjuk, hány éves a kérdező: lehet, hogy 10-12 és felnőtt emberek lehurrogják.

és nem, nem húztalak emiatt le, csak elmondtam a véleményemet, mert elegem van abból, hogy ha valaki valamit nem jól tud vagy egyáltalán nem tud, akkor VAD IDEGEN EMBEREK egyből lehülyézik a másikat. Azt se tudják, milyen embere a másik, csak úgy, ismeretlenül.


Azt pl. el tudjátok képzelni, hogy lehet, a kérdező falun él és nem lát minden nap yorkshire terriert, uszkárt, stb. csak keverék kutyákat?

2016. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1#2#4 válaszolók:

köszönöm a válaszokat


#3 válaszoló:

neked is köszönöm a válaszodat és igazad lehet azért nem ismerem a kutyákat olyan jól mert nekem nincsen

(és értem mit akartál kifejezni de rosszul fogalmaztál)


#5 válaszolónak:

ha jobban elolvasod amit írt a #3 akkor rájöhetsz hogy nem konkrétan engem hülyézett le hanem azokat akiknek van kutyájuk és nem foglalkoznak a kutyákkal (mert az a fajta ember tényleg hülye)


de megértem hogy hogy érzel sok a barom aki előbb lő aztán kérdez és amikor valaki leírja a véleményét onnantól az is meggondolja hogy válaszoljon aki választ akart volna adni. én is sokáig próbáltam ilyeneket írni mint te hogy észt verjek az emberekbe, először szépen aztán csúnyán. majd rájöttem ezzel én is egy hasonló barommá váltam aki hamar ítélkezik mások felett (pont mint most te :) )


és nem biztos hogy olyan bátor vagyok mint írod

bátorság az lenne ha nevet, címet és kort is megadnám

de abban igazad van mert apám annyiszor hülyézett már le hogy tőle semmit nem kérdezek

2016. dec. 17. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!