Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha napi 10-12 órát nem vagyok...

Ha napi 10-12 órát nem vagyok itthon, akkor ugye ne vegyek magamhoz kutyát?

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretnék elhozni, nem venni akarok, de mindig az jár a fejemben, hogy itthon csak halálra unná magát, ott meg azért csak társaságban van. Én nem tudom, hogy a hasonló élethelyzetben lévő emberek ezt hogyan oldják meg, ahol pl. egy panelban lakik a kutya. Ketten vagyunk a párommal, gyerek nincs. Reggel elmegyünk, este hazajövünk... Őrlődöm...

Köszi a véleményeket, még akkor is, ha kapok 1-2 keresetlen szót.


2016. dec. 18. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Ne! hazaérsz fáradtan, gondolom nem az lesz az első dolgod, hogy levidd a kutyát sétálni.. + reggel se kelsz fö előbb, hogy sétáltasd. Párod nyakába se kell varrni egy + feladatot.


"hasonló élethelyzetben lévő emberek ezt hogyan oldják meg"


nem vállalnak kutyát!

2016. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Én próbáltam, nem volt jó. Elsősorban a kutyának, és ha igazán szereted, nem teszed ki ilyen hosszú egyedüllétnek, ami miatt a szobatisztaságot se tanulja meg rendesen. Pár kutyát ismerek lakásban, akik napi 8-10 órát vannak egyedül. Aranyosak, de szomorúak. A rosszabb, ha unalmában és a stressz miatt pótcselekvésekbe kezd és mondjuk rongál. Szétkapja az egész lakást.

Nekem nem jött be, szerencsére jót tudtam vele tenni és most már egy barátomnál lakik, nagyon jó körülmények közt, kertesben. Panelba szerintem nem való kutya, illetve max nagyon kevés fajta, de ha a fél napot egyedül töltené, akkor azok se - nem fair. Elvégre az ember nem egy idegroncsot akar, hanem társat.

2016. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Vegyél magadhoz cicát. Felnőttet. Ők szívesen lustálkodnak. Vannak cicamentők. Ha keresel náluk lustácskább cicát, biztosan tudnak ajánlani.

Cicával is lehet játszani. Sokféle játékot kapni nekik.

2016. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 piriiiii ***** válasza:
54%

Hasonló helyzetben vagyok, mint Te kérdező. És utóbb én is a macskára gondoltam. A nagyvárosi életmódot ugyanis elég nehéz túlélnem bármilyen állat nélkül... ebbe talán a macska tudna leginkább beleszokni. Bár ezt is macskája válogatja.

A legideálisabb egy kígyó volna. :D

2016. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Plüsskutyát maximum
2016. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha ennyire biztos vagy magadban, hogy ezen az oldalon kell megkérdezned, s így kezded "ugye ne vegyek magamhoz..." akkor ne... Tényleg ne...


Egyébként rengeteg ember dolgozik kutya mellett aki lakásban lakik - valamiből csak élni kell és a kutyát is etetni ;) - csak felkészült, s komolyan gondolja a kutyatartást annak minden terhével, mint kutyasétáltatás.

2016. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy sok ilyen bizonytalan hoz ki kutyát menhelyről, aztán két nap múlva rájön, mégse neki való, rossz a kutya, mert unalmában rombol. Pedig csak lusta munka előtt és után lefárasztani. Te kérdező, legalább elgondolkodsz a felelősségen.
2016. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel az a baj, hogy ha lakásban tartásról beszélünk, akkor mindenkinek szívás. A kutyának nem is elsősorban az egyedüllét miatt, mert a legtöbb kutya úgyis alszik otthon, ha rendesen van vele foglalkozva (az enyémek speciel akkor is nagyrészt alszanak, ha itthon vagyok), de minden nap 10-12 órát tartogatni a pisit nem kellemes és nem is egészséges. Te meg ilyen beosztással elfelejtheted, hogy hazafelé beugrasz még valami egy-két órás programra, vagy ügyet intézni, mert rohanás van haza a mindjárt bepisilő kutyához, vele kell egy rendeset sétálni, és utána mehetsz vissza, ami kb. két hétig oké, de éveken át marha idegesítő tud lenni.

Persze ha van kert, és a kutya is alkalmas arra, hogy kint legyen egész nap, akkor nem annyira gáz a helyzet, bár azért ott is meg kell válogatni, hogy mit viszel haza, mert ilyen beosztás mellé nem biztos, hogy bele fog férni napi két óra lefárasztás egy aktívabb kutyának.

Amúgy van olyan kutya, akinek ez még lakásban is oké, és sokkal jobban érezné magát, mint menhelyen. A társaság csak egy dolog, de a kutyának fontosabb a valahová tartozás érzése, mint az, hogy vannak körülötte. De mindenképpen válogatni kell, mert ha belenyúlsz egy olyan darabba, ami nem bírja az életmódodat, annak szinte biztosan az lesz a vége, hogy vissza kell adnod.


Ha anyagilag és lelkileg bírnátok, akkor kifejezetten az idős (8+ éves), nyugis kutyákat nézegessétek, ők egyébként ott rohadnának el a menhelyen, és valószínűleg semmi problémájuk nincs már azzal, hogy átaludják a fél napot, és tök jól elvannak rövidebb sétákkal is. Azt hiszem, itt ez lenne a win-win szituáció :)

2016. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha kertes házban élsz, akkor vihetsz haza így is kutyát. Vastag bundájút, amelyik télen sem fagy meg, ha kint van, mikor nem vagy otthon. Természetesen megfelelő, hőszigetelt kutyaház alap.

Ha van időd és energiád munka után este legalább 1 órás sétára mindennap, szabadnapjaidon nagyobb sétákra, kutyasulira, és emellett még veled lehet a kutya esténként bent, akkor vállalhatsz kutyát. Mondjuk egy idősebb, nyugodtabb természetűt.

Ha csak lakásban élsz, akkor így sajnos nem megoldható, 10-12 óra sok neki.

2016. dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Ne vegyél magadhoz így kutyát,még kertes házba se,nem hogy panelba.

Több panel kutyás ismerősöm van, de nem szokták ennyi időre egyedül hagyni.Vagy kevesebbet dolgoznak ,mint ti,vagy valaki mindig otthon van,vagy a gyerek hamar hazaér a suliból..

mindenhol megoldják az ismerőseim,hogy legalább napi 3-4 sétát kapjon a kutya.

ha reggel munka előtt elvinnétek sétálni és ebédszünetben haza tudnátok menni kicsit foglalkozni vele és sétálni,valamit munka után is foglalkoznátok vele több órát és sétálnátok,akkor oké. de ez úgysem megoldható.

+ jól írta az egyik kommentelő,lehet pár hétig menne, de 15-20 éven keresztül kétlem,hogy annyira lelkesek lennétek,mint az elején.

szerintem várjatok,hátha jobb munkabeosztása lesz egyikőtöknek.


egyelőre olyan állatot ajánlanék,ami éjszaki életmódot folytat és fel se tűnne neki,hogy nem vagytok otthon nappal. pl hörcsög,törpesün

2016. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!