Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beaglet tényleg nagyon...

A beaglet tényleg nagyon nehéz megnevelni?

Figyelt kérdés
Ismerösömnek van 2 beaglelje, nem ilyen fajtát akart, de egyik ismeröse rábeszélte. De, nem ez a lényeg. Hanem, hogy nem nagyon nevelte meg a kutyáit. Mindig rájuk üvölt, hogy nem szabad, de nem sokat használ. Kiássák a kertet, meg néha rosszalkodnak. Kérdeztem tőle, hogy miért nem neveli meg a kutyát. De, ő folyton azt mondja hogy a beaglet nagyon nehéz megnevelni, és a beagle az egy önálló fajta, nem nagyon hallgat a gazdájára. Erre tenyésztették ki, mert vadászkutyák. Kérdezném, akiknek van beagle kutyájuk, hogy tényleg olyan nehéz lenne-e megnevelni, meg makacs kutyák, mint ahogy ismerösöm mondja. Vagy csak kifogásból mondja.
2010. máj. 2. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kifogás, tényleg nagyon makacsak tudnak lenni. Főleg gyenge kezű gazdinál, ezért nem ajánlják első kutyának.
2010. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez igaz.Ha gyerkőc korba nem kapják el a grabancát....ajjjaaajjj miket tud művelni...:D
2010. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen kaptam meg a neveletlen beagle kutyát.

Nem nevelték meg,utcára ment volna,gondoltam befogadom.

Elkell mondanom,hogy most 4 éves,de nagyon okos kutya.

Kert ásás?

Tudja,ő hol a helye.

Nem adja oda az eledelét?

Odamegyek,mondom,hogy "köpöd ki" elém leteszi a csontot és ennyi.


Nem kifogás az,hogy makacs fajta!!

Az a kifogás,hogy picinek nem tudja megnevelni a kutyáját,az nem a kutya hibája.Szerintem az sem gond,hogy valaki felnőtt korában kapja a kutyát (tapasztalat).


Tudni kell bánni vele,nem tudok mást mondani.

2010. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is van egy 1,5 éves beaglem 8 hónaposan fogadtuk be mert az elöző gazdija nem tudott vele bánni és megunta és kidobta szegényt!tény ami tény nagyon nehezen nevelhető önfejü ,makacs,viszont annál aranyosabb annyit értünk el ha itthon vagyunk olyan mint egy kezes bárány szófogadó,és okos!viszont ha sétálunk az maga a katasztrófa húz ,rángat,nem hallgat rám egyáltalán ha elngedem (2 szer próbáltam)dehogy jön vissza csak szagolgat ás és megy!szóval az ismerősöd kifogását én alátámasztom részben ,de NEM nevelhetetlen ez a kutyus sem!csak foglalkozást igényel többet mint sok más kutya!
2010. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A beagle vadászkutya. Arra tenyésztették ki, hogy önálló helyzetekben önállóan döntsön, és ne várja senki utasítását. Egy gyenge kezű, a fajtához nem értő gazdánál ez elég arra, hogy a kutyát makacsnak és nehezen kezelhetőnek nevezze, holott nem az, csak nem ért hozzá. Egy vadászkutyát annak rendje és módja szerint kell nevelni, még ha családi kedvencnek is szánjuk. Nem ajánlatos első kutyának, sem olyan gazdának, aki nem szándékozik nevelni, iskolába vinni, és foglalkozni vele. ( Ez természetesen minden fajtánál fatális hiba, de ennél a típusnál nem csak a kutya, de magunk életeét is megkeserítjük vele). A beagle minden nevelési hibát százszorosan visszaad, mindenhol kiskaput keres, és kibúvókra pályázik. Ha egy teljes, egész, kerek nevelést biztosítunk neki, ahol világos és érthető szabályok vannak érvényben, akkor egy remek házikedvencet kapunk jutalmul a sok munkáért.
2010. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia.nekem 4 beaglem van.és nagyyon makacs fajták valoban,ha nagyon szimatolnak, szolhatok nekik,fülük botját sem mozgatják.ök egy család,a szülök 5 évesek,agyerekek 3 évesek.de nagyon makacsak a mai napig,pedig ök meglettek nevelve.szo mi szo,igaza van az ismerösödnek,nehéz öket nevelni,nem kifogás.
2010. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban makacs fajta, önfejüek és akaratosak DE ha kiskoruktól úgy vannak nevelve, hogy tudják hol a helyük akkor nincs gáz. Apró dolgokra oda kell figyelni mint pl ha egyszer megengeded neki akkor máskor is muszáj lesz vagy minden napos energia lemozgatás de szó eshet az ingerekről is hiszen egy bigli nagyon kiváncsi természet muszáj hogy ingerek érjék legyen az egy új utca szagtengere vagy egy új kutya haver stb.

16 éves vagyok, első biglimet 11 évesen kaptam meg (most 2 van) és versenyszerüen agiityzek velük (augusztusban megyünk ki europa bajnokságra) egyikkel dog dancingolok és havonta megyünk túrázni a klubbunkkal!!!

Ha van érzéked a kutyához és kiskorától helyesen neveled nem lesz gond mivel nem buta kutyák, igenis nagyon inteligensek ezért is makacsok mert túl járnak a gazdi eszén! Nagyon sokan lenézik mivel nem tudják kezelni az eldurvult helyzetet, a kutyus a gazdi fejére nő amivel nem tudnak együtt élni ezért kellett létrehozni a fajtamentést is....Elszomoritó, hogy a "cukorpofa" külső miatt mennyi eb szenved hontalanságban vagy éppen az altatás fenyegeti őket a sintértelepen...Igazán gondold át mit választasz de ha úgy döntesz neked ez a fajta kell járj utána ha kell levelezhetünk is szivesen segitek, beszélj tenyésztőkkel,olvass utána stb! Hidd el nem rossz fajta csak kemény kéz kell hozzá, erős jellem és igencsak ellen kell állni a nézésüknek! Minden a gazdin múlik hogy alakul az életük hiszen ha nem hagyjuk magunkat becsapni akkor nem lesz gáz és ha ezek mellett kiállunk akkor minden nap csodás lsz velük, igazi mókamesterek és mindig megtudják nevettetni az embert :)

2010. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak foglalkozni kell velük... Ennyi, a mi kutyánk 7hónapos, és mostmár nem nagyon rosszalkodik.
2010. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!