Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzésre a kan, vagy a...

Házőrzésre a kan, vagy a szuka kutya a jobb?

Figyelt kérdés
2016. dec. 19. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Most őszintén:

Szerinted?



Kan

2016. dec. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy. Van "nyuszi" kan és "oroszlán" szuka. Pl. Ha pásztorkutyát veszel kb teljesen mindegy, a temperamentuma legyen olyan. Vagy egy németjuhász vagy roti szuka is ugyanúgy fogja neked őrízni a házat, kell némi képzés, ha magától nem tenné. A kanok kicsit macisabb kutyák max a kinézetükkel vannak előrébb.
2016. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló valószínűleg egy HÍMNEMŰ akárki, és most nagyon-nagyon-nagyon-nagyon finom voltam.


Hogy lesz egy kutya házőrző?



Tanítás és tapasztalat.


Az én LÁNY, NŐNEMŰ, NŐSTÉNY (vagy nem is tudom, miként írjam a kérdező és társai extra buta embereknek)


rottweiler kutyám, nagyon-nagyon őriz mindent.

(nem így született)


A házat a kocsit, a család tagokat, stb.


Közben meg olyan, mint egy kezes bárány, VELÜNK család tagokkal.


A "kedves" kérdező gondolom valami 2x2 méteres "kennelben" vadítaná, és uszítaná a dögjét, ami ha egyszer elszabadul, akkor soha de soha nem tudná visszahívni.

2016. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nalunk a csaladban a legdominansabb kutyaink mind lanyok voltak. Nem a nemen mulik. Egyed fuggo.
2016. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyed függő, ahogy már írták előttem.

Két kutya közül nálunk a lány a házőrző. Ha mozgás van a ház környékén, azonnal ott terem és reagál. A házában sem szeret lenni, mert onnan nem látja, hogy mi történik. A kan meg néha felemeli a fejét, a fal felé fordul és horpaszt tovább :)

Bejöhetnek a házba, ha otthon vagyunk, de ha a hölgy csak valami kis neszt is meghall kintről, már kaparja az ajtót, hogy ki kell mennie megnézni a zaj forrását. A fiú ki szokta kísérni, de valószínűleg csak azért, hogy szívjon egy kis friss levegőt :)

A szuka egyébként aznap kezdte a házőrzést, amikor 9 hetesen behoztuk a kapun és rájött, hogy ez az ő otthona. Egy óra múlva már ugatta a postást.

Egy barátomnak a kan kutyája ilyen ösztönös házőrző.

Nem lehet általánosítani.

2016. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!