Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás megoldás lehet?

Ivartalanítás megoldás lehet?

Figyelt kérdés

3 szuka kutyám van. Egy 10 éves német törpe pincser, 3 éves jack russell terrier és 4 hónapos amerikai stafforddhire. A két idősebb mindig összeugrik és vérig marják egymást,főleg tüzeléskor. A törpe pincser más idős,kezd vakulni és nemrég emlődaganatot észleltem nála,de a doki szerint nagyon kockázatos a műtét.. Ha már műteni nem is lehet,szeretném ha nyugodtan élne tovább,véres viták nélkül.

A két fiatal ivartalanítása megoldás lenne?

(A majd felnő a stafford, ők is verekedni fognak, és tudom,hogy megölné a másik kettőt..)

Nagyon köszönöm a válaszokat!!



2016. nov. 27. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
nem feltétlen, talán javulna de ezen csak a nevelés segíthet. Minek egy kölyök ha az előzőket sem tudtad megnevelni? És komolyan évek óta nézed ahogy véresre tépik egymást??
2016. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem évek óta megy ez,eddig nem voltak ennyire verekedősek,csak tüzeléskor,de az nem vérig ment.. Ha ismered a jack russelleket,tudnád hogy nagyon nehéz őket nevelni,de ez mindegy. Köszönöm a válaszod.
2016. nov. 27. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked egy Jr nehéz akkor minek vettél staffordot?? Némileg ismerem a fajtát de nem tartozik a hú de nehezen nevelhető fajták közé.
2016. nov. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A két idősebb mindig összeugrik és vérig marják egymást,főleg tüzeléskor"

ja és itt írtad hogy vérig marják egymást, no meg ott egy "főleg tüzeléskor" ami annyit tesz hogy nem ritka náluk a verekedés. Kezd el őket megnevelni és ajánlom hogy a sztaffinál jobban csináld mert ahogy te is mondtad szét fogja tépni a másik kettőt.

2016. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nemigen a kérdésre,de köszi a válaszokat.
2016. nov. 27. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, mindenképen ivartalanítsd őket szerintem.

A 4 hónaposat még könnyen megtaníthatod arra, hogy ne verekedjen. A 3 évest már nehezebben, de hátha nyugodtabb lesz. :)


Viszont te már a saját bőrödön megtapasztaltad, milyen szomorú ha egy kutyának emlődaganata van. Ha ivartalanítod a két fiatalt, azzal megakadályozod, hogy nekik valaha is ilyen lehessen, ráadásul a tüzeléses bunyók is megszünnek. Szerintem hülyeség lenne egyáltalán azon gondolkozni, hogy ne végeztesd el ezt a ma már tényleg rutin, és kissé invazív beavatkozást.

2016. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha nincsenek tenyésztői törekvéseid, mindenképpen érdemes ivartalanítani. sok betegséget és felesleges nyavaját megelőzhetsz vele.

nekem is van jack-em, tényleg nem könnyű eset, de pl nálunk úgy van, hogy a nagyobb állat semmilyen körülmények között nem bánthatja a kisebbet. ez nagyon jól működik, békesség van. a jack rá se néz a nyulamra, a macska és a jack-mivel egy súlycsoportba vannak, néha játszanak és provokálják egymást, de még sose folyt vér és még a közelébe sem voltunk,- a nagy pedig ha valami miatt nekimegy a jack, amint lehet, odébbáll.

nálunk mindenki ivartalanítva van, de egyáltalán nem emiatt van békesség, hanem mert én vagyok a főnök és nem tűröm, ha a csapatomon belül bomlasztás van.

próbáld meg a különzárást, de a staffinak semmiképpen se engedd, hogy megvédje magát. ha pl nekimegy a jack és a staffi visszatámad, a staffit szidd le elsősorban, mert ő nem teheti meg, hogy önbíráskodjon.

2016. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A két fiatalabbat mindenképpen ivartalanítsd, igen. De önmagában ez még nem megoldás. A verekedéseket határozottan tiltani kell, sőt csírájában elfojtani.

Nem igazán értem, hogy miért kellett még a harmadik kutya ilyen helyzetben, pláne staffi. Kutyaiskolát, képzést, számodra sok tanulást javaslok a helyes kutyatartásról, mielőtt a staffi tényleg bajt csinálna.

Már most 4 hónapos bőven vidd kutyaoviba, szocializálni. A jr-al is külön foglalkozni kell. A pincsert megvédened, illetve minden kutyát egymástól, a te feladatot. El kell érned, hogy hallgassanak rád és tilthatóak legyenek. Ehhez javaslok szakértői segítséget, mert ha a stafford is így nő fel, abból baj lehet.

2016. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én az összes állatot ivartalanítanám. ha kan,ha szuka. miért maradna ivaros? csak kellemetlenséggel jár neked és a kutyának sem túl jó.

ivartalanítás után meg egész barátságos,békés kutyákat kapnál, az év minden szakaszában.

egyébként minek tartasz ennyi kutyát,ha nem tudod őket megnevelni és kb agyon harapják egymást?

2016. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!