Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megszállottan szaglás...

A kutyám megszállottan szaglászik és eszeget. Miért?

Figyelt kérdés

8 hónapos menhelyi keverék kan kutyus, újabban (pár hete) megszállottan szagolgat, eszeget fel a földről mindenfélét, ha kint vagyunk. Pórázon még általában kiköpi, amit talál (ha rászólunk, rámordulunk), szabadon/futtatóban ezt szinte lehetetlen elérni, elfut vele, és megcsócsálja.


Mostanában (és főleg sötétben kora reggel/este) már a kutyákkal se nagyon játszik, csak mániákusan szaglászik, elvonul. Valami gond lehet vele? Kevés kaját adok neki? Vagy csak feszegeti a határokat/ilyen passzban van?


Mit tanácsoltok? A felevésről igyekszem leszoktatni, ha nem játszik, csak különcködik, megfogom, és elindulok vele sétálni.



2016. dec. 20. 10:00
 1/3 evimeri ***** válasza:
Az én kutyáim ugyan ezt csinálják. Nyilván érez valami szagot aztán amit talál meg is eszi. Nekem is nagyon kell rájuk figyelni, mert az idősebb kutyám pl. még az emberi ürüléket is megeszi, ezért olyan helyen ahol ez előfordulhat el sem engedem. Szerintem ez egyébként természetes.
2016. dec. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Inkább az tűnt fel, hogy mostanában mintha csak a szaglászás/eszegetés kombó érdekelné. Idegesítő, mert azért viszem kutyák közé, hogy mókázzon velük, a többi kutya is várja, hívja játszani. Nappal érdekes módon többet játszik, futkározik velük, de így télen főleg sötétben tudom vinni.
2016. dec. 20. 11:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen hogy nagyon szagol imád szaglászni tényleg, szóval nem hiszem hogy baj lenne vele :)

Fel is szedi a dolgokat meg is enné rászólok kiköpi de nekem is csak akkor ha pórázon van :D

Ha most nem kér a kutyák társaságából sztem az sem nagy gond, mivel a szagok ennyire motiválják játssz vele olyat hogy eldugod a jutalomfalatot és keresse meg meg hasonlók az is jól kifárasztja. Aztán tavasszal-nyáron hátha újra lesz kedve bandázni :D

2016. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!