Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyám álmába felnyűszít,...

Idős kutyám álmába felnyűszít, sose hallottam még ilyet, legutóbb bekakilt, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 15 éves, kistestű.


1,5 hete egyik éjjel úgy felsírt,sikoltott vagy nem tudom,hogy írjam le,mint akit bántanak,fájdalma van.


Igazából azt gondoltam biztos vmi rosszat álmodik,bár eddig sose hallottam ilyen hangot tőle.


Tegnap előtt éjjel pedig szintén felsírt,ugyan az a keserves mint 1,5 hete. Ott feküdt a földön feloltom a lámpát probáltam felébreszteni,elég nehezen ment. Felemelte pár másodpercre a fejét.Majd le. Aztán mondom felállítom. Akkor láttam,hogy bekakilt,csak a szőrétől nem vettem észre,csak mikor felállt :(


Utána csóválta a farkát meg olyan volt mint szokott.

De már tegnap is úgy feküdtem le,hogy nem akartam azt a hangot hallani.


Amúgy eszik,iszik,aktív kis nyugdíjas korát éli,kis szürke hályog van a szemén hallása sem a legjobb.

Ízület védőt kap,mert egyik lábára sántikál,de mióta kapja a zöldkagylót alig látom sántítani.


Több kutyás ismerősöm mondta,hogy vagy fájdalmai vannak amik éjszaka jönnek elő (bár mondom 1,5 hete volt ez elsőnek) vagy pedig neurológia dolog van a háttérbe,de a kaki az vmi pániktól lehet.


Orvoshoz 27.én viszem,akkor csináltatok egy vérképet,amit januárban akartam,de előre hozom és rákérdezek mi is lehet ez.


Látható jele nincs,hogy beteg már átnéztem,áttapogattam,megnyomkodtam a kutyát és semmi.


Szerintetek? Találkoztatok ilyennel?


Tudom,egy 15 éves kutya már sosem lesz 100% ig egészséges, de már a gondolattól is sírok,hogy ha nem lesz többé :(


2016. dec. 21. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Fájdalmai vannak, bizony egy 15 éves kutya már elmenőben van. A mienk 12 volt, amikor öregkori epilepsziát kapott, két évig kezeltettük, mégis elaludt örökre.
2016. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez epilepszia lehet akkor vagy vmi olyasmi?
2016. dec. 21. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Látszólag alszik, nyöszörög, remegnek a lábai, nehezen veszi a levegőt. Ha fel akarod ébreszteni, nehezen megy. Van rá gyógyszer, lehet kezelni. Ki kell vizsgáltatni.
2016. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2016. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mostanában nagyon mélyen alszik, akkor is nehezen lehet felébreszteni. Pl nálunk kóddal lehet bejönni az pityeg a másik kutyánk ugat 2-3-at, mire felérek bejövök, meg zajjal vagyok arra sem kell fel. Nekem kell felébreszteni úgy,hogy rendesen kicsit felkell,hogy emeljem.


De az jó hír ha ez állna a háttérben akkor gyógyszerrel kezelhető.

2016. dec. 21. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos lassan el kell búcsúzz tőle. Sajnálom, ez van.
2016. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom :(
2016. dec. 21. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire mélyen alszik, gyengül, aztán örökre elalszik. Búcsúzz el tőle.

A mienk nappal kint van, de még így is hallja a biztonsági rendszer pittyegését és ugatja is. Igaz, ő még csak 10 éves.

2016. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tegnap este szobából kimenet oldalra dőlt nem bírt felállni,vissza esett. Megnyugtattam majd 5 perc múlva felállt,mintha semmi nem történt volna.Ma beszéltem a dokinkkal azt mondta vigyük be, vérvizsgálat mindenféle képpen kelleni fog,mert sok betegségnek lehetnek a tünetei ezek. Előbb kivizsgálás utána többet tudni.

Mondta addig jó míg jó kedvű,eszik,iszik,sétálni szívesen sétál.


Ma kiderül.


Tudom elkerülhetetlen,hogy vmikor át ne keljen a szivárvány hídon,de amíg jól van,szeretném ha velem lenne.


Nyilvan ha az értékei rosszak lesznek,meg találnak vmit akkor már többet tudni.

2016. dec. 22. 14:31
 10/10 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál.


EKG és hasi ultrahang megvolt.

Minden stimmelt.


Viszont a gerincét fájlalta mikor a dokink megnyomkodta, arra tippel,hogy az lehet a háttérben.

Álmában felsírás is ettől lehet,illetve a kakilás is valószínű a fájdalomtól :/ eldőlés megint csak,hogy ne terhelje így kidőlt oldalra.


Kapott gyulladás csökkentőt,illetve abszolút nem lépcsőzhet.

Aztán ha a tünetek előjönnek sírás,eldőlés vagy más egyéb akkor vérkép,vizelet és ami kell vizsgálat szükséges,de most még nem tartotta fontosnak.

Mivel eszik,iszik,aktív,jó kedvű,nincs hasmas,nem hány.


Kicsit megnyugodtam, nyilván 15 éves kutya egyszer elfog menni,de vhol éreztem,hogy nem most van ennek az ideje.

2016. dec. 22. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!